Rozważania transferowe (dyskusja)

Trochę stary i pełno meczów opuścił w tym sezonie, na transfermarkt tylko opis “nie w kadrze”. To albo jakieś problemy dyscyplinarne, albo nie wiem jak to wytłumaczyc, tragiczna dyspozycja :smiley: ? Raczej nie odpoczywa co chwilę :stuck_out_tongue: Też ogólnie ma pełno meczy w krótkim wymiarze czasu(szybko zmieniany, lub wchodzi z ławki). To za prawie 30latka, co często nie gra 40 baniek wygląda na średni interes. Do tego w sumie źródło słabe jak widać, więc można między bajki to pewnie wrzucić :smiley:

Osobiście nie zdziwiłbym się gdybyśmy poszli po Caicedo. Może zagrać jako „8”, jako „6”. Kwota może być wysoka patrząc na ostatnie sprzedaże Brighton. Silny fizycznie, ograny w lidze. Jeśli nie zażyczą sobie zbyt dużo to widziałbym taki ruch.

Thiago, który nadal ma problemy z tempem Premier League i często popełnia faule wynikające ze spóźnienia, ma być dobrą szóstka? Zwłaszcza, ze jego najwieksze walory to dobre podanie i przegląd pola? Cofnięty rozgrywający to nie defensywny pomocnik.

4 polubienia

Nie wiem skąd opinia, że nie nadąża. Właśnie te faule to moim zdaniem bardziej wynikają z zaangażowania i jednak zdążania. W każdym razie liczby defensywne ma bardzo dobre, najlepsze z naszych pomocników. Jak jeszcze dostanie role bardziej defensywna, to liczby te mogą być jeszcze lepsze. Z pewnością nie zaszkodzi go wypróbować w roli 6, szczególnie w tym sezonie.

Polecam cofnać się do sezonu bodaj 21/22 i naszej serii porażek kiedy Fabs i Hendo byli cofani do obrony a na 6 gral wlasnie Thiago czasem Milner, jednym slowem byla katastrofa, masa strat i fauli, ale pamiec kibica siega na ogol ostatniego meczu.

Bez transferu klasowej 6 lezymy w defensywie nawet jesli przyjdzie Bellingham i Mount a moze nawet tym bardziej, nie wiem kto mialby ogarniac te hektary wolnego terenu, wolny Flaco? Mamy teraz problem z zabezpieczeniem tylow nawet grajac czasem trójką pomocnikow usposobionych mocno defensywnie, a co dopiero jesli przyjda zawodnicy ktorzy grają ofensywnie i co chwile zapuszczaja sie pod pole karne rywala. Co najgorsze nie zapowiada na transfer DM-a bo wyglada na to ze beda tam grali na zmiane Flaco i Hendo.

2 polubienia

Również zawodnik który może zagrać na opm, śpm oraz dśm(głównie), to Anton Stach z FC Mainz.
Obunożny, bardzo wysoki, wdl. transfermarkt 194cm, kontrakt do 2024. Box to box jak ulał.
Interesuję się nim bvb, czyli coś w nim będzie.

Za rozsądną cenę. Na pewno to nowoczesny pomocnik jakiego potrzebujemy. On, Gravenberg, Bellingham. Fabs i Thiago by musieli według mnie pójść.

czyli nic się nie zmieni i dalej w kolejnym sezonie będziemy marzyć o 4 miejscu o które będzi jeszcze trudniej niż w tym. Taki twój minimalizm jak naszego zarządu powoduje że będziemy tylko trwali między 5 a 8 miejscem, naprawdę 2 nowych pomocników plus Fabinho to nasza przyszłość ? Może jakby to byli de Bruyne i Gavi/Valverde Zadaj sobie pytanie czy my wtedy o cokolwiek kiedyś powalczymy czy tym minimalizmem skazujemy się na przeciętność ? My musimy mieć minimum 3 nowych graczy do podstawowego składu. Do ogrywania już mamy a zmiennikami będą obecni podstawowi, na nich nic nie zbudujemy już.

1 polubienie

Thiago za tydzień skończy 32 lata. Szanse na to, że nagle stanie się okazem zdrowia, są porównywalne z naszymi szansami na top4 w bieżącym sezonie.

Żaden ze wspomnianych piłkarzy nie ugasi pożaru na pozycji defensywnego pomocnika. Fabinho jest totalnie wypalony fizycznie, do tego zdecydowanie bez formy i coraz starszy. W tym roku 30tka, a nie każdy może być jak Casemiro czy Fernandinho.

O ile w teorii pozyskamy Bellinghama i Mounta, to z całej tej naszej obecnej mizerii, jedynie Bajcetic mógłby się rozwijać jako defensywny pomocnik, zakładając wysoką formę i wsparcie dwóch nowych nabytków. Powinniśmy celować w sprzedaż Fabsa i spróbować kupić nowego DMa, przede wszystkim młodszego. O tym, że Thiago (o ile będzie zdrowy hehe :wink: ) nie nadaje się do grania na tej pozycji, napisał już kolega @madman99 . Hiszpan powinien tutaj zostać jedynie jako dodatek urozmaicający grę w pucharach lub wchodzący z ławki. Jakakolwiek próba układania taktyki, w której Thiago miałby spełniać jakąś ważniejszą rolę, to proszenie się o poważne kłopoty. Czas skończyć z dziadostwem.

Mam nadzieję, że trafi tutaj również jakiś nowy obrońca, bo dobry środek pola, to wciąż za mało, biorąc pod uwagę fochy i machanie łapami van Dijka.

2 polubienia

czy z nim wrócimy do walki o mistrzostwo ? Czy to ktoś kto nam to umożliwi ? Borussia została już zweryfikowana max dobrzy gracze wyglądający świetnie w przeciętnej Bundeslidze.

Przecież ja napisałem, że Fabinho to nie ten poziom, a nie nasza przyszłość. Z resztą sam pisałem, że chętnie bym zobaczył u nas Caicedo, czy Ugarte.

1 polubienie

To chyba dość oczywiste, że obrona będzie osłaniania przez pressing w pomocy. Docelowo mamy być drużyną, która dominuje, czyli totalne przeciwieństwo obecnego stanu rzeczy. Większość akcji, przez które straciliśmy gole w tym sezonie się nie powtórzy w kolejnym pod warunkiem, że w składzie będziemy mieli Mounta i Bellinghama, a najlepiej jeszcze Nunesa. Po prostu musi wrócić full pressing, a sporo naszych problemów się rozwiąże. Nie rozwiążą się indywidualne błędy w obronie, ale jako kolektyw powinniśmy zacząć dawać radę. Klopp chce stworzyć dominatora, czyli mało okazji przeciwnika do podejścia nawet w okolice naszego pola karnego. Im większy pressing tym mniej przeciwnika pod naszą bramką. Im mniej przeciwnika pod naszą bramką tym mniejsze prawdopodobieństwo straty gola. Poza tym mając odpowiedni skład to nie będzie takiej drużyny, która będzie wystarczająco głupia, żeby wówczas grać otwartą piłkę z Liverpoolem, bo mecze się będą kończyć po 3:0, 4:0 dla the Reds. Jeżeli udało by się zakontraktować Bellinghama, Mounta i powiedzmy Nunesa to tak mocny środek pola mieliśmy ostatnio za czasów Gerrarda i Alonso. To wszystko dopiero przed nami. Tak naprawdę fazę przebudowy rozpoczniemy dopiero latem i potrwa ona przez trzy letnie okienka. Nigdzie się nam nie spieszy. No poza tymi kibicami, którzy przyszli tutaj pod koniec Liverpoolu v1.0 i teraz są źli, bo mogli wybrać realmadryt.pl, a tak to zatruwają powietrze. :slight_smile:

To że chcemy i jest zainteresowanie to jest jakieś 10% sukcesu, a to jak się skończy to już inna bajka. Pozytywem jest jednak to że wiarygodni dziennikarze piszą o tym że pieniądze i transfery będą, ale nauczony trochę życiem muszę powiedzieć że skupmy się póki co na kibicowaniu i oglądaniu naszej gry, bo oceniać będziemy pod koniec okienka, ponieważ już nie raz było obiecywanie przed okienkiem a później kończyło jak się kończyło, po prostu rada taka moja, nie napalajmy się zbyt wcześnie.

przepraszam to miało być do Loku64

Ja kibicuję od czasów Owena, sezon 2000-2001, powinno nam się spieszyć bo leniliśmy się przez ostatnie lata, mogliśmy być obok City, Realu i Bayernu w ciągłym topie. Ile przebudów jeszcze mnie czeka z winy właścicieli, którzy nie postawili ze skąpstwa kropki nad i. Benitezowi brakowało skrzydłowych, Brendanowi szerszej ławki i przynajmniej jednego gracza do środka klasowego, który by w kluczowym momencie grał za Hendersona który wypadł. Teraz Klopp nie odświeżał podstawowej 11, kupował tanich i przeciętnych rezerwowych których sam nie wpuszczał i drużyna gra tak jak gra. Teraz FM marzy mi się Belingham, Mount, Caicedo, Mc Alister/Gavi/ Galagher. 5/6 realnych jeśli zrobimy wszystko aby przeszli Gavi jeśli nastąpi cud.4 pomocników to optimum by przyszło 3 to minimum.

Messi na wylocie z psg juz w zasadzie na 100%. Dostal oficjalna oferte z al-hilal ktore daje mu 400 mln euro rocznie ok. 7,7 mln tygodniowo, 2x wiecej od cr7. Sqrvisyny. Salah pewnie bedzie ich celem nr 1 na lato, kolacyjka z prezesem psg juz byla, do tego lm pewnie nie bedzie, a fsg pieniazkami na przebudowe skladu napewno nie pogardzi. Trzeba sie juz niestety powoli oswajac z odesciem faraona…

@madman99 gdyby Salah chciał odejść to nie podpisywałby kontraktu. Jako wolny piłkarz dostałby od PSG dziesiątki milionów za podpis. Po drugie PSG nie musi szukać zastępstwa dla Messiego, bo ten piłkarz był dość nieprzydatny. Pełnił rolę bardziej pomocnika, ale nie uczestniczył w grze obronnej. Po trzecie PSG nie jest głupie, żeby teraz brać kolejnego piłkarza, który zbliża się do emerytury.

Jest. Uwierz mi, że jest ;).

2 polubienia

Gdyby dali za Salaha ze 100 baniek to czemu nie, pod warunkiem, że bylyby one extra dołożone do budżetu podstawowego.

3 polubienia

Patrząc na fakt możliwego inwestora to tu potrzebna jest rewolucja. Pieniądze na transfery będą, wiec trzeba się pozbyć najbardziej wypalonych i tych co już nic nie wnoszą. Klopp też musi ograniczyć lojalność i kierować się wyłącznie sportowymi aspektami. Fabinho, Matip, Ox, Keita, Phillips out. Henderson raczej zostanie ale powinien grać ogony jako zmiennik i dawać doświadczenie z ławki.

2 polubienia