Rozważania transferowe (dyskusja)

Sprawa z Belinghamem dobitnie pokazała, że nie będziemy klubem, który na dłuższą metę będzie walczył o najwyższe laury. Niestety nie wzmacnialiśmy się konkretnie z pozycji topu a jak się wszystko sypie to FSG też nie chce zainwestować w gamechangera tylko jakieś półśrodki, z których Klopp może wyciągnie 200% normy. Gorzej jak Klopp kiedyś odejdzie a to wszystko się posypie jak domek z kart tak jak United po odejściu Fergusona.

9 polubień

w idealnym świecie powalczylibyśmy o obu. Nawet jeśli to miałoby zamknąć okienko w naszym wykonaniu.

1 polubienie

Co? Real tez sobie go odpuscil, czy to oznacza ze tez nie sa takim klubem? Za te kwote tylko United zgodziloby sie go kupic. Brak Bellinghama niczego nie dowodzi. Podpisze nowy kontrakt gdzie bedzie zawarta klauzula odstepnego i odejdzie za 90-100 milionow w przyszlym roku. Nam to jest na reke bo w to lato mozemy wzmocnic sie kilkoma ogniwami, a Bellingham jak bedzie przychodzil to juz do gotowej druzyny.

Ja nie mam za zle klubowi ze woli sciagnac 2-3 pomocnikow w cenie jednego Bellinghama, to racjonalne podejscie. Mam za zle jedynie ze prezyli muskuly przed pilkarskim swiatem ze idziemy po Jude’a a sie okazalo ze rezygnujemy przy finiszu. Ale wszystko sie uklada i tak pod nas. My zrobimy porzadny remont latem, a za rok przy dobrych wiatrach sciagniemy Bellinghama jako domkniecie przebudowy srodka pola.

1 polubienie

Real akurat jest klubem z taką renomą, składem i współczesnymi osiągnięciami, że mogą sobie odpuścić Bellinghama, szczególnie że rok temu sprowadzili Człameniego

Real Madryt zawsze przyciąga do siebie światowe nazwiska i największe gwiazdy, Liverpool niestety nie, a gdy już ma możliwość sprowadzenia takowego, to nagle brak pieniędzy (które miały być)

To co mnie martwiło to informacje o nawracającym zapaleniu kolana. Czy piłkarz z takimi problemami powinien był kosztować 130 mln funtów? Nunez bez bonusów kosztował 65 chyba. To zupełnie inny kaliber ryzyka.

Pomoc BBB: Bellingham, Barella, Bajcetic.

3 polubienia

Real jest dalej faworytem do jego ściągnięcia i tak było od początku. To najlepszy wybór dla Bellinghama pod względem sportowym i bardzo dobry pod względem finansowym. Poza tym Real dalej ma Modricia, Kroosa, Valverde, Tchouameniego, Ceballosa i Camavingę, a my mamy Milnersona i oldboya Fabinho. Najlepszym naszym pomocnikiem przewyższający o 10 poziomów w swojej roli na boisku jest przesunięty z pozycji prawego obrońcy TAA i to jaki ma wpływ na grę pokazuje ile zyskamy, gdy takich Trentów będziemy mieli jeszcze dwóch w pomocy.

Powiem Ci, że masz bardzo optymistyczne podejście do sprawy biorąc pod uwagę, że w klubie nie ma dyrektora sportowego, przyszłe transfery to będą pewnie niskobudżetowe opcje, które raczej zapełnią miejsce po Oxie i Keicie a nie podniosą standardy gry środka pola, co może skutkować ponownym niezakwalifikowaniem się do LM i wtedy wątpię żeby piłkarze pokroju JB patrzyli w stronę Liverpoolu.
Porównanie do Realu totalnie z czapy, co sezon walczą o mistrza i LM poza tym jak będą chcieli wzmocnić środek Belinghamem to wydadzą na niego 150 mln i nie będą patrzeć, że ktoś powie, że przepłacimy że za dużo.

Hahaha chyba, że wyląduje już w jakims Realu czy City :rofl:

Na podstawie tych wszystkich plotek to bym wydał na Frimponga na PO, Trent na środek, bo widać, ze tam odrzyl i pasuje mu ta pozycja. Nawet idzie mu ładnie odbieranie piłek. Ogólnie duży plus w ostatnich 3 meczach na środku.
Do tego bym dorzucił Barelle gdzie by trzeba było wydać tyle co wydać potrafimy. No i ten Gravenberch, bo coś czuje, ze on przyjdzie również.

Według transfermarkt:

Gravenberch - £30mln
Barella - £70mln
Frimpong -£35mln

Tyle chyba mamy. Oczywiście zamiast Barelli jeśli będzie Mount, McAlister czy Caicedo to tez byłoby Ok.

Jesli Trent by gral tak jak ostatnie mecze. To idealny bylby Mount w miejsce Hendo. Bo na skrzydle by sie tez odnalazl.

To czy dany klub przyciaga najwieksze gwiazdy tyczy sie jedynie jego obecnych mozliwosci i aspiracji. City moze na rowni walczyc z takim Realem o najwieksze gwiazdy, jezeli poprawimy sie i znowu wygramy cos duzego to nie bedzie takiego zawodnika ktory nie bedzie nas bral pod uwage w kontekscie gry.

@czerwonyy
No nie. Sledzilem buków i jeszcze w okresie grudzien-marzec bylismy wiekszym faworytem od Realu. Dla Bellinghama najlepszym wyborem jest gra w Premier League.

A no wlasnie. Real poki co jest wypchany zawodnikami do srodka pola, a u nas gralby od poczatku jako gwiazda. Ja bym wolal pewniejsze miejsce w zespole niz wiekszy kontrakt i ryzyko siedzenia na lawce.

@hoster

To nie optymizm a realizm. Nie ma u nas na tyle zlej sytuacji by mowic o jakims upadku. Za rok mozemy wygrac rownie dobrze Premier League. Dyrektora sportowego przejmie tymczasowo ktos inny, ale skauting i analitycy dzialaja nieprzerwanie, wiec nasze cele transferowe i tak sa od dluzszego czasu notowani, a odejscie Warda niczego tutaj nie zmieni.

No tutaj juz mamy do czynienia z niezdrowym pesimyzmem. Bedziemy mieli konkretny budzet na wzmocnienia. Prawdopodobnie przyjdzie do nas Mount i jakis McAllister. To nie sa niskobudzetowe opcje, a zawodnicy ktorzy dokonaja ewolucji tego zespolu w miejsce niewypalow Keity i Oxa.

Ponownym niezakwalifikowaniem sie? A sezon jest juz stracony? Chlopie, gdybysmy troche lepiej punktowali na samym poczatku sezonu to nawet w obliczu tak slabego sezonu top 4 byloby z palcem w nosie.

Real sobie go odpuscili tak samo jak my bo nikt racjonalny nie wyda na niego 150 milionow jesli sa wazniejsze targety do ogarniecia.

A czy my jestesmy w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci? Przeciez my od jakichs 4 lat co sezon walczylismy o mistrzostwo i Lige Mistrzow. Trzykrotnie w ciagu 5 lat bylismy finalistami tych rozgrywek, dwukrotnie zdobylismy 2 miejsce w lidze tracac zaledwie 1 punkt do rywala. Chyba nas pomyliles z jakims United albo Newcastle. My bylismy prawie rownorzednym rywalem dla City w lidze, a w LM tylko Real nas cisnie.

No wlasnie jakby chcieli…A nie chca wydawac tyle.

2 polubienia

daje się jeb*ć na kasę jak Manchester United

8 polubień

Czy informacje o nawracającym zapaleniu kolana u Bellinghama są sprawdzone i co to oznacza ? Czy będzie je miał zawsze czy kiedyś ustąpią ? Na ile i czy wyłączają go z gry ? Teraz pytania o Caicedo, dlaczego niektórzy pisali że jest idiotą i dzbanem i by go u nas nie chcieli ? Czy ma jakieś kłopoty wychowawcze ? Czemu są opinie o Mouncie jako drewnie ? Pytania do każdego kto zna odpowiedzi ? Consensus na forum dotyczy tylko umiejętności i jakości Barelli ale zaraz wypomina się że włosi są mentalnie słabi poza ojczyzną. Był niedawno artykuł o tym co mogą wnieść potencjalni nowi gracze do Liverpoolu i myślę że wypowiedzi użytkowników o słabych i mocnych stronach z argumentami byłyby fajnym uzupełnieniem. Nie wiem czemu Caicedo to dzban i myślę że nie tylko ja bym się chętnie dowiedział.

1 polubienie

Ani liczyć się w walce o cokolwiek :slight_smile:

Zdecydowanie wolałbym BBC gdyż Bajcetić jeszcze ma czas stać się postacią nr.1
Wymarzone okienko do pomocy B- Bellingham, B- Barella, C-Caicedo
Nie twierdze, że byłaby to nasza żelazna 11ka ale chłopaki oferują zbiór odmiennych cech co stanowiłoby doskonały miks pomiędzy defensywą a ofensywą.
Jeśli Arsenal nie udźwignie walki o mistrza… może niektórzy tam zwątpią w mental drużyny. Saka byłby tym co sprawiłoby, że o ofensywę nie musielibyśmy się martwić na następne 5/6 lat (wtedy Jota i Diaz wejdą w ‘słuszny’ wiek)
Może być też: M-Mount/Macallister N- Neves/Rice(ale nie pasje do MNS :sweat_smile: :sweat_smile:) S- Sangare. Dawaliby powiedzmy mniej więcej zbliżony miks cech co 3ka wymarzona.
Generalnie sądzę że w tym kierunku powinniśmy iść zawodnik bardziej ofensywny i kreatywny, zawodnik dobrze łączący cechy 10 i 6ki o umiejętnościach rozgrywającego oraz pan destruktor.

:studio_microphone:"Słyszałem z bardzo bliskiego źródła piłkarza, że Bellingham chce przejść do Realu Madryt" - Harry Redknapp

:studio_microphone: “Jude Bellingham pragnie grać w Liverpoolu. Przecież wszyscy to wiedzą” - Thierry Henry

Thierry nie “dablju” ? :rofl:

1 polubienie

Mówisz, że to realizm a nie optymizm, ale piszesz o tym że Jude podpisze kontrakt z klauzulą, my teraz zrobimy ekipę, która będzie gotowa i Belingham dołączy do gotowego projektu. Z całym szacunkiem bracie ale dla mnie to są bajki pisane kijem na wodzie. Równie dobrze Real może go kupić pod koniec sierpnia za np 90 mln bo to będzie ostatni dzwonek dla BVB żeby wyrwać takie pieniądze. Tak jak te nasze transfery, o ile w ogóle się tym nie martwiłem póki był Edwards tak teraz… szkoda gadać nie chce omawiać tysiąca nazwisk, którymi Liverpool się interesuje bo większość z nich jest tak mityczna jak te obiecane 250mln i ta cała śmieszna rewolucja w wykonaniu FSG. Może moje teorie są pesymistyczne ale raczej bliższe realizmu niż twoje skrajnie optymistyczne. Tak jak powiedziałeś, gdybyśmy lepiej punktowali na początku to top4 z palcem w nosie, zgadzam się- gdybyśmy. Dam sobie rękę uciąć, gdybyśmy kupili solidnego środkowego pomocnika zamiast wypożyczać melo, nie było by tej rozmowy tylko byśmy się oglądali za plecy na United i Newcastle. Ale ten klub jest tak żałośnie zarządzany, że bliżej mi do myślenia o nędznych transferach a już na pewno o braku top4, wybacz.

Niemniej jednak będę bardzo się cieszył jak ty będziesz miał racje czy to w sprawach kontraktowych Juda czy naszych transferów czy top4. :v:

12 polubień