Rozważania transferowe (dyskusja)

Po dzisiejszym fantastycznym wystepie okraszonym 2 asystami do rywali Mateusz Nunesz bedzie dostepny po sezonie w promocji zamiast 50 milionow, za 50 tysiecy. A tak powaznie potwierdzil po raz kolejny, ze to nie jest pilkarz na LFC.

2 polubienia

Ugarte, Gravenberch, Barella - ciekawe czy próbowaliby do tego docisnąć Mounta. Wtedy ta pomoc byłaby na prawdę mocarna i mogłaby się bardzo podobać wizja przyszłego sezonu (no bo jak będą grać u Nas to nikt nie wie, zapowiadać się może genialnie, a wyjść… i tak samo wielu tutaj jojczy na możliwy transfer Gravenbercha, a ja sądzę że jeśli wróci do grania tego, co w Ajaxie, to wcale nie musi być tym najgorszym z nowych pomocników). Oczywiście to wszystko na razie ploty i pewnie na tym poziomie nic szybko nie potwierdzimy, póki sezon trwa (patrząc np. na już przyklepany transfer Skórasia na naszym podwórku).

Też nie możemy na to tak patrzeć - nieudane mecze zdarzają się wszystkim (a mimo wszystko gdy już Wolverhampton grało w miarę lub po prostu dobrze, to Nunes się wyróżniał), kolejna kwestia jak dany zawodnik będzie grał u Nas, w naszym systemie - no i tak patrząc na nieudane mecze, to Bellingham ostatnio będąc nieco z formą na bakier to powinien kosztować 20, a nie 120mln, jednak nikt nie sądzi że tak się stanie XD

Oczywiście nie widzę go osobiście u Nas (Matheusa), by był przy prawdopodobnie przy cenie oscylującej ~50-60mln wartością dodaną większą, niż inni zawodnicy z nami łączeni w podobnej cenie (jak Barella/Mount/Ugarte), zobaczymy jednak co nam tu ułożą. Mniej więcej widać grupę pomocników w którą celują (przynajmniej wg plotek) i którzy się powtarzają najczęściej. Ciekawe czy nie wyskoczy klub z kimś po cichu, znienacka, jak taka bomba jak to miało np. miejsce z Fabinho.

Ja tam nie widzialem zeby czymkolwiek szczegolnym sie wyroznial nawet w tych lepszych meczach Wolves, ogolnie nie radzi sobie nawet tam, wiec niewiele zmienilby u nas, a na pewno nie od razu, jak mielibysmy kupowac takich zawodnikow, to lepiej dac szanse Elliotowi albo Jonesowi efekt na pewno nie bylby gorszy. Ogolnie jestesmy chyba za bardzo zapatrzeni w pilkarzy z portugalii/ligi portugalskiej, na co wplyw ma glownie osoba dyrektora sportowego, ktorzy czesto są przehypowani albo trzeba za nich przeplacac bo cena po 1 udanym sezonie bije granice absurdu… Mam nadzieje ze ten nowy spojrzy tez na inne rynki, chocby francje a przede wszystkim bedzie sie w nich orientowal.

1 polubienie

dla mnie przymusowo musi przyjść Barella. Kilka miesięcy temu mówiłem: przynajmniej jeden z dwójki Bellingham - Barella, jeżeli chcemy grać o cokolwiek. Żadnych wynalazków z dupy

@madman99 wybacz, już jestem przewrażliwiony

1 polubienie

Chyba kolego pomyliles Nunesa z Nunezem. Nikt go nie wypycha, wrecz przeciwnie jestesmy nim zainteresowani.

1 polubienie

Barella to jedyny możliwy transfer by w jakikolwiek sposób zastąpić/wynagrodzić brak Bellighama, dodatkowo Mout i może prawy obrońca lub jakiś bardziej defensywny pomocnik.

2 polubienia

Potrzebujemy pomocnika klasy światowej, albo takiego u którego jest 99% pewność, że takim będzie (np. Bellingham).

Skoro ten Ugarte taki dobry to dlaczego nie grał na mundialu? Kontuzja czy co?

1 polubienie

Żadnych Mountów, typ jest cienki i skończy jak Alli.

1 polubienie

Po czym tak twierdzisz?
Koleś w ostatnich dwóch latach był najlepszym piłkarzem w Chelsea, w tym gorzej kontuzje i zmiany w klubie. Gra w kadrze plus jest mega profesjonalny i żadnych skandali. Przy Kloppie mógłby się jeszcze bardziej rozwinąć i stać się kompletnym pomocnikiem.

Nawet nie wiem jak można takiego bezmózga Alliego porównać do Mounta.

8 polubień

Ostatnio laczy sie nas chyba z wiekszoscia wyrozniajacych sie pilkarzy w lidze portugalskiej Antonio Silva, Ignacio, Florentino, Ugarte czy ten Nunes ktory dopiero co wyfrunal stamtad, dodatkowo znowu lacza nas z Sanchesem ktorego nie chca w PSG. Obecna cena za tych pilkarzy to pochodna wybitnie udanych transferow Rubena Diasa, Diaza, Bruno Fernandesa ktorzy z miejsca stali sie najlepszymi w swoich druzynach i podbili ceny za kolejnych odchadzacych z ligi do absurdalnego poziomu. Jak spojrzymy na duze transfery wczesniejsze albo z ostatnich okienek to juz nie jest tak rózowo. Np z ostatnich okienek.: Fabio Silva, Vitinha, Fabio Vieria, Nunez, Nunes trudno ich narazie zakwalifikowac do udanych transferow, z oceną Enzo F. narazie poczekajmy. Lata wczesniejsze: Sanches, Joao Mario, William Carvalho, Gelson Martins, Andre Silva, Joao Felix, Semedo, Mangala kazdy z nich byl kreowany na gwiazde i laczony z wielkimi klubami albo do duzego klubu trafil, praktycznie wszyscy zawiedli albo sie nie wybili wyzej. To tak apropos tego co pisalem, ze zawodnicy z portugalii są przeplaceni i przehypowani, w dodatku niektorzy wyplywaja z klubu po 6-12 miesiacach gry z kilku nawet kilkunastokrotna przebitka, ale ten kraj to konik naszego dyr.sportowego wiec na pewno na odchodne szykuje jakies transfery stamtad.

1 polubienie

W sumie Barella też nie grał na mundialu, kontuzja czy co?
A na poważnie Thiago i wielu innych zajebistych piłkarzy też nie grało , przeważnie taki był po prostu wybór selekcjonera

1 polubienie

Hmm pewnie dlatego, że Włochów nie było na mundialu, ale mogę się mylić XD

10 polubień

No ale, że Dudka nie wzięli!

3 polubienia

Barella ma wszystko czego w tym momencie potrzebuje Liverpool. Tak jak wspomniał wyżej @kuczq. Jeżeli nie Bellingham to Barella powinien być za niego alternatywą. Gość, który nie miewa kontuzji. Jakieś drobne minuty w sezonie to tyle co nic. Jaka byłaby to odmiana po takim Keicie.

Inter ma 275 mln euro plus odsetki długu do spłacenia. Może to niewiele, ale został im rok. Jak nie awansują do LM to będą mieli wielki problem. Chyba, że wygrają LM, ale czy jeżeli nawet przejdą Milan to jaką mają szansę na pokonanie prawdopodobnie City?

2 polubienia

@josif masz rację. Też sobie ten temat prześledziłem i Inter faktycznie może być pod ścianą. Poza tym, włoskie kluby mają to do siebie, że jak zobaczą ofertę na kilkadziesiąt milionów, to od razu dostają małpiego rozumu i przeważnie akceptują. Przypuszczam, że jak wyskoczymy z konkretną ofertą za Barellę, to Inter sam go do nas wypchnie, bo takie są mechanizmy działania w Serie A :wink:
Warto zajrzeć na polskie strony Interu. Tam kibice są już przyzwyczajeni do tego, że klub będzie musiał kogoś spieniężyć. Oczywiście różnią się opiniami co do zawodników, bo chcieliby pozostania Barelli, co jest rzeczą oczywistą, natomiast za Barellę Inter będzie mógł wyciągnąć najwięcej pieniędzy. Ja myślę, że ten transfer jest dla nas realny, nawet, gdy skończymy ligę poniżej czwartego miejsca, natomiast wszystko zależy od tego, jaką będziemy mieć konkurencję. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że wokół Barelli kręci się też PSG, które chciałoby stworzyć włoski duet pomocników Barella-Verratti. Liverpool powinien działać szybko i zdecydowanie, bo na czekaniu się może mocno przejechać.

Poważnie?
Proszę przeczytać kontekst

Tylko wiesz - Barella też tani nie będzie. A FSG wiadomo, że skore do wykładania dużej kasy to nie jest. Zwłaszcza, że nie mamy kogo sprzedać żeby sfinansować duże zakupy.

z Barellą jest jeden problem - narodowość. Włosi rzadko dają sobie radę w Anglii i większość wraca z podkulonym ogonem do innych lig. Oczywiście, na papierze wzmocnienie byłoby to potężne, a biorąc pod uwagę problemy Interu, to ten transfer jest realny.

był w kadrze na mundialu, ale on ma dopiero kilka występów w reprezentacji, więc nic dziwnego, że trener wolał stawiać na bardziej doświadczonych zawodników.

Ale duuużooo tańszy od Bellinghama.

Dias Nunez Alisson Van Dijk Keita.
Nie jest skłonne do wydwania?
I nie mów o tym, że to było możliwe tylko dzięki sprzedażom.
Z czego by nie były, duże pieniądze kiedy było trzeba, to były wydawane.

2 polubienia

Nunez ->Mane, Minamino, Neco i chyba dolożone było jakieś 10/15 mln
VVD I Allison ->Coutinho

Wiec wydawaliśmy dużo TYLKO ze względu na to, że sprzedaliśmy. Fsg sami od siebie nigdy by tyle siana nie dali, jak oni Jote na raty rozłożyli to o czym my mówimy.