Rozważania transferowe (dyskusja)

Wzięli gościa żeby był a całą władzę co do transferów będzie miał Jurgen. Ciekawi mnie, czy spróbują ściągnąć Ndicke z Eintrachtu któremu kończy się w czerwcu kontakt.

i bardzo dobrze. Ward zafundował klubowi prawdopodobnie największy flop w historii - Nunez. Mam taką teorię, że szybkie zakończenie pracy Warda właśnie wiązało się z jakimś tarciami z Kloppem i wciskaniem zbędnych zawodników. Schmadtke to bezpieczna opcja, klepnie wszystko co Jurek powie.

@ManiacK dziś to łatwo oceniać, ale tak naprawdę nie wiem jak Brandt rozwinąłby się przy Kloppie. Salah to było duże ryzyko, odrzut z innych klubów, a co było dalej to wiemy. Tu mieliśmy błysk geniuszu Edwardsa.

@B9K napisałem prawdopodobnie. Czytanie ze zrozumienie powinno się opanować w szkole podstawowej.

No tak, bo Jurgen to ma nosa do transferów! Brandt, a nie Salah. Heheszkę zostawić, a nie próbować BrunoG. Genialny trener, ale nie róbmy z niego specjalisty od transferów, proszę.

1 polubienie

Chłop gra u nas niecały sezon, ktory nie jest dramatyczny w jego wykonaniu a ty piszez ze to największy flop w historii klubu
X D
@Lucasss Nawet pisanie że prawdopodobnie to najwiekszy flop po JEDNYM sezonie to jest gruba przesada

6 polubień

Nawet zakładając inflację to Nunez już jest lepszym transferem od Carrolla. Nie ma szans by był gorszy od niego.

1 polubienie


źródło niby z Portugalii, ale przypominam, że oni informowali, że zlozyliśmy ofertę 100mln za Enzo. Co przy naszych wydatkach wydaję się mało wiarygodne :stuck_out_tongue:

Największą wtopą w historii klubu jest i zostanie Balotelli.

6 polubień

Kandydatów kilku jest: choćby Keita, Markovic.
Póki co Nunez nawet nie jest blisko bycia wymienianym wśród nich. Moim zdaniem musiałby mocno się postarać, żeby w ogóle konurować z nimi :smiley:

9 polubień

Charlie Adam, Aquilani, Iago Aspas, Benteke, Andy Caroll, Bruno Cheyrou, Joe Cole, Salif Diao, Gonzalez, Diouf, Downing, Keane, Keita, Istvan Kozma, Markovic, Morientes, Poulsen, Sahin.

Nawet alfabetycznie wam ułożyłem.

1 polubienie

Naby Lad bezapelacyjnie.

4 polubienia

Tylko większośc była za darmo, lub półdarmo. Wymieniłem tych, co kosztowali niemałe pieniądze :stuck_out_tongue:
W przypadku Benteke i Keana to nawet odsprzedawalismy ich za podobne kwoty i coś tam pograli, więc ciężko ich liczyć jako totalne wpadki.

Uważam podobnie, że Keita i prawdopodobnie Caroll są bezdyskusyjnie najgorszymi transferami ostatnich 15, a może więcej lat.

Patrząc przez wzgląd na cenę, oczekiwania i to co dali drużynie ostatecznie.

Lazar Marković kosztował 25 mln euro w 2014 roku, wówczas kolosalne pieniądze. W tym samym oknie Southampton kupiło taniej niejakiego Sadio Mané. Więcej tego lata zapłacono w Premier League tylko za następujących zawodników: Alexis Sánchez, Diego Costa, Cesc Fàbregas, Romelu Lukaku, Adam Lallana, Dejan Lovren, Eliaqim Mangala, Ángel Di María, Luke Shaw, Ander Herrera. 14 klubów nie kupiło wówczas nikogo za tak duże pieniądze.

Marković strzelił 3 gole w 30 meczach we wszystkich rozgrywkach, okraszając to czerwoną kartką w okropnej grupie Ligi Mistrzów (Real, Basel, Łudogorec). Później nie poradził sobie w Sportingu, Fenerbahce, Hull, Anderlechcie, Fulham, Gaziantepie i obecnie Trabzonsporze. Od momentu przyjścia do Liverpoolu dziewięć lat temu strzelił 12 goli ligowych, jeśli odliczymy ligę serbską.

Do niego ani Carroll, ani Keita nie mają podjazdu, naprawdę.

7 polubień

Nie chcę robić offtopu ale wyjaśnię do końca o co mi chodziło. owszem wymienieni przez Ciebie zawodnicy z różnych, czasami niezależnych od samego zawodnika przyczyn byli wtopami transferowymi, ale transfer Włocha to była katastrofa! Balo w 14/15 we wszystkich rozgrywkach strzelił 4 gole w 28 meczach, co jak na napastnika jest wynikiem słabym (Keita na 129 meczów w LFC strzelił 11 goli i 7 asyst ale pozycja diametralnie inna). Keita nie mógł wykręcić lepszego wyniku z wiadomych względów, Balotellemu się nie chciało.

Edit: Aspasa ciężko uznać za wtopę - jak miał się przebić przy Suarezie, StU i Sterlingu?

ale za to można go zapamiętać za świetnie wykonany rożny w ostatnich minutach z Chelsea. Markovic to mial być największy talent po Messim i Ronaldo. Co podkreśla, że wtedy nie mielismy skautingu i nie mamy go nadal.

1 polubienie

Jak ktoś chce dołączyć nie zmuszam to zapraszam na discord LFC - Fani z Polski


taka ciekawostka propo Rice. Ja sobie nie zdawałem sprawy z tego sprawy. 18 miesięcy temu odrzucił kontrakt na 200tys. od West Ham. To dość ciekawe światło rzuca na jego charakter, gdyż wolał grać za mniej przez dość długi czas, aby móc łatwiej odejść do innego klubu po półtorej sezonu. W każdym razie jesteśmy zainteresowani nim ponoć. WHU może obniżyć cenę, jeśli uzyska w ramach transakcji innego zawodnika o podobnej roli( może ktoś z Hendo/Fabs?).

@The_Normal_One_II skoro odrzucil i dalej gra za 70k, to moze pieniadze nie sa najwazniejsze? minelo 18 miesięcy, więc razy 130 różnicy to spora suma się robi. Nie było też głosów, że chce odejść czy coś. Po prostu moim zdaniem mądrze prowadzi karierę.

To chyba powoli wyjaśnia się przyszłość Rice’a - nie w LFC. Nikt w klubie mu nie da 300k (skoro odrzucił 200k to nie po to aby mieć 150k ;)), poza tym kilkukrotnie było wspominane, że sam zawodnik nie chce ruszać się z Londynu.

@Loku64 - tu racja. Ale stawiałbym na to, że czeka na ofertę któregoś z większych londyńskich klubów.

Jeśli to prawda, to nie wiem co ma na celu jego zatrudnianie? Chyba tylko żeby zrobić z siebie pośmiewisko…

https://twitter.com/AnfieldWatch/status/1656201221470863360?t=dej5tM30xPsgjgyZ3gW8zw&s=19

Może na kogoś czekamy, albo zmieniamy właścicieli?