Rozważania transferowe (dyskusja)

Można założyć jeszcze 1 temat w którym same wycinki spekulacji że źródłem, a w tym hulaj duszo. Przyznam szczerze że to i tak jest najbardziej gorący wątek. Czasem jestem z nim na bieżąco, a czasem nie mam czasu i wchodzę po tygodniu więc takie wrzutki z samymi newsami żeby się uśmiechnąć byłyby super moim zdaniem.
Np. wrzutka + tier

Co na to reszta plus administracja?

Dopiska: poza tym taki osobny temat może w perspektywie czasu byłby fajny dla celów statystycznych? Np. byłoby wyraźniej widać które źródlo trafiło z przewidywaniami. Łatwiej byłoby to policyć

Ja to ujmę w ten sposób. Wczoraj toczyles jałowe już z perspektywy innych użytkowników dyskusje na temat FSG. Zasmiecacie temat bzdetami i życzeniami z Fify, a prestensje są o newsy z Twittera, do których można się chociaż w jakiś sposób odnieść.
Jeśli to forum upada to nie z powodu źródeł newsow

3 polubienia

@Mysticoo Tak przecież było na poprzednim forum. Był wątek “Informacje transferowe”, do którego wrzucałeś tylko i wyłącznie link z wiarygodnego źródła + ewentualnie cytat kryjący się pod tym linkiem. Z kolei, całe gaworzenie odbywało się w wątku “Spekulacje transferowe”. Nieskromnie się przyznam, że kwestia “Informacji transferowych” to był mój pomysł, który najpierw został zlekceważony, a następnie do niego wrócono i utworzono taki wątek. Dzięki temu, jak komuś zależało na konkretach, a nie “subiektywnych elaboratach”, to wchodził do “Informacji transferowych” i wiedział wszystko :slight_smile:
Myślę, że warto byłoby do tego wrócić.

2 polubienia


Wrzucam bardziej jako ciekawostkę bo to nie news który dotyczy nas bezpośrednio, ale może mieć warto na uwadze w przyszłości. Chłopak w tym sezonie w lidze belgijskiej i LKE łącznie 20 goli w 20 meczach.

Nie da rady, bo tamten temat był zamknięty na kłódkę i wrzucali tam posty tylko moderatorzy, ale wtedy było ich więcej niż jeden. Jaki byłby sens otwierania nowego tematu, żebym tylko ja to robił.

@josif Chyba nie do końca. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że z początku zwykli forumowicze też mieli możliwość wrzucania tam linków. Natomiast, nawet, jeśli miałby to robić moderator czy ktoś z redakcji, to nawet lepiej, bo kierowałby się ścisłymi wytycznymi dotyczącymi jakości źródeł :slight_smile:
Tu jest sporo nowych użytkowników, którzy nie znają tamtych standardów i nie rozróżniają, które źródła są dobre, a które gówniane, więc narobili w tym temacie tylko niepotrzebnego syfu :wink:
Jak to z początku ogarnie redakcja, to ci nowi forumowicze przy okazji nauczą się, jakie źródło można brać na poważnie, a jakie nie. Uważam, że jest to opcja jak najbardziej do rozpatrzenia.

1 polubienie

To można zrobić ankietę czy społeczność chce, żeby powstał taki temat zamknięty.

2 polubienia

Mam nadzieję, że jeśli wyjdzie ~65-70mln FUNTÓW, to chodzi o całą cenę transakcji z różnymi bonusami. Trochę dużo jak na zawodnika, który gra kolejny dobry sezon, ale nie żaden wybitny. Porównując do Mounta, ten grał już wybitnie, a obniżka formy wraz z całym zespołem i krok ku wyleczeniu kontuzji na koniec sezonu zamiast czekać na presezon nieco bardziej optymistycznie dla mnie wygląda - fakt faktem jednak, że nie chcą go prawdopodobnie puścić i pytanie czy Mason “zaryzykuje” dogranie kontraktu czy podpisze nowy - czy też uda nam się dogadać z Chelsea.

2 polubienia

115k to jak na dzisiejsze czasy sensowna pensja.

Czy to pierwszy pomocnik w LFC od SG, którego stać na 10 goli w sezonie (Coutinho nie liczę)?

IMO w momencie transferu był jeszcze Wijnaldum.

żaden pomocnik za kadencji Kloppa nie będzie bramkostrzelny. Oni mają inną rolę w tym systemie i bramki są tylko dodatkiem. Jeśli ktoś liczy, że Allister będzie ładował bramki i kreował grę, to się zawiedzie. Zwłaszcza, że w tym sezonie częściej grywał na 6.

Jest już taki jeden, nazywa się Curtis Jones

@lfc96pp Wijnaldum był bramkostrzelny w reprezentacji, ale w klubie nie strzelał. Dla LFC w 237 meczach tylko 22 goli. Mac Allister tylko w tym sezonie premier league strzelił 10

To kto teraz będzie strzelał masowo bramki w lfc oprócz Salaha?

Nie. Jeżeli się przyjrzeć to Alexis większość bramek strzela z karnych, a te pewnie dalej będzie wykonywał Salah. Realnie może strzelić +/- 5 bramek z gry w trakcie sezonu, co i tak by było niezłym wynikiem jak na nasz środek pola. Jeżeli przyjdzie Mount i będzie ustawiany nieco wyżej (8/10) to po nim się można spodziewać kilku bramek więcej.

2 polubienia

Ale przychodził jako piłkarz dość bramkostrzelny. W Newcastle w pierwszym sezonie 11 bramek w lidze. W PSV 56 goli w 154 spotkaniach.

1 polubienie

a ktoś strzelał oprócz niego? Salah to nadal będzie nasza główna armata, a reszta bramek rozłoży się na pozostałych zawodników. Wątpię, że Nunez odpali i zacznie strzelać jak Haaland. Prędzej Klopp odpali Nuneza.

@omnia Wijnaldum w reprezentacji i Newcastle grał wyżej niż u Kloppa, zwykle na 10.

Curtis 10 bramek w sezonie? , póki co w czterech sezonach ma 6

6 polubień

W ostatnich 5 meczach za to 3 bramki. Akurat zależy jak się podejdzie do liczb, to teoria jego bramkostrzelności jest trafiona, lub nie.
W mlodziezowkach sporo strzelał. Myśle, że Curtis grający regularnie jest w stanie strzelić 10+ bramek w sezonie.

@Kolumbjajo
Nie miałem na myśli samej PL tylko ogólnie wszystkich rozgrywek. W każdym razie na pewno nie byłbym na niego zły, jakby mu to się udało😅