Rozważania transferowe (dyskusja)

Wygląda na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. W mojej ocenie temat Mounta jest już klepnięty.


W sprawie Mounta to chyba wszystko się dopiero wyjaśni jak przyjdzie trener, prawdopodobnie Pochettino który podobno chce wokół Masona tworzyć linię pomocy, a skoro z takiego cudaka jak Alli zrobił gwiazdę to Mount mocno się zastanowi nad swoją przyszłością w chelsea

Jak się dobrze zastanowi od ucieknie z tej Chelsea, zespół non stop ściąga nowych zawodników, a kończy sezon w dolnej połówce tabeli. Zwalnia Tuchela, który doprowadził drużynę do LM, zatrudnienia Pottera, żeby zwolnić go po paru miesiącach, przychodzi Lampard bijąc rekordy % porazek. Czy Pochettino daje gwarancje wydobycia klubu z tego bagna?

Ciekawe czy z naszej strony tli się jeszcze jakiś żar realnego zainteresowania którymś z tej dwójki. Nawet jeśli tak, to nie dziwiłoby mnie to, że na ten moment się z tym specjalnie nie wychylamy i czekamy aż Arsenal sprzątnie jednego z nich z rynku, bo wydaje mi się, że paradoksalnie wtedy łatwiej będzie negocjować cenę za drugiego. Z jednej strony można myśleć, że jak zostanie jeden, to sprzedawca będzie miał większą siłę nacisku na dyktowanie ceny, ale z drugiej - i Brighton i WHU też będą czuć, że taki sezon i taka sytuacja może się z tymi zawodnikami już nie powtórzyć i ich ewaluacja za kolejne pół sezony/sezon może być zgoła inna, więc będą dążyć do tej sprzedaży. Wtedy może być łatwiej spotkać się gdzieś po środku.

Screenshot 2023-05-24 at 10-40-07 Anfield Edition na Twitterze

Screenshot 2023-05-24 at 10-40-00 Anfield Edition na Twitterze

Screenshot 2023-05-24 at 10-39-42 Anfield Edition na Twitterze

Screenshot 2023-05-24 at 10-39-33 Anfield Edition na Twitterze

Najpierw chcą 50m funtów za Mounta, później 60, następnie 70, a teraz 85 m funtów za gościa z rocznym kontraktem za tydzień będzie 100.
Co oni tam palą w tej Chelsea?

Neil Jones rzuca pomocnikami jak z rękawa :smiley: W kolejnych dniach będziemy widzieć te same powtarzające się nazwiska.

Cena za Mounta abstrakcyjna, nikt tyle nie wyłoży na rok przed zakończeniem kontraktu. Realna cena to ok 60 mln i pewnie na tym się skończy. Pomimo braku LM wydaje się, że jesteśmy na lepszej pozycji, tym bardziej, ze o naszym zainteresowaniu Mountem pisali dziennikarze najbliżej klubu już kilka ładnych miesięcy wcześniej. To wszystko każe raczej wskazywać nas jako faworyta, a nawet tak jak pisałem kilka postów wcześniej, nie zdziwiłbym się gdybyśmy byli już dogadani z zawodnikiem.

1 polubienie

Źródło mi nie znane, ale skoro wrzuca to tt zwiazany z LFC to do spekulacji tutaj tez sie nadaje

Mam wrażenie, że to dla niektórych pierwsze okno transferowe. Wiadomo, że na 99% że jak ktoś mówi że chce za niego 85 milionów to górna granica z której będą schodzić. Oczywiście, że nikt nie da takiej kasy, ale wyceniać sobie mogę by z tego schodzić.

Z tego co podawali dziennikarze blisko Realu, Real w lecie zrobi tylko jeden transfer - Jude.

2 polubienia

I zostaną z Benzemą w ataku? Nie sądzę.

Myślę, że Real będzie szukał co najmniej jeszcze następcy Karima i może kogoś na skrzydło. Odchodzi Asensio, pewnie Hazard.

Akurat Hazard zwalnia miejsce na ławce lub trybunach, nie odczują różnicy bez niego.
Ten sezon pokazał, że muszą się wzmocnić, raczej nie skończy się na jednym pomocniku.
Może wypożyczą od nas Fabio?

Oni za Benzeme chcą Osimhena, a Jego ponoć nie będzie się dało wyciągnąć w to lato.

Nie wiem co jest większą bzdurą pismaków - 40 za Robertsona czy 80 za Mounta XD

1 polubienie

moim zdaniem to powinno być na odwrót - Robbo 80, Mount 40.

Tak obiektywnie 40 mln funtów za niemal 30-letniego lewego obrońcę, z takim sobie sezonem, to wcale nie jest zła kwota :stuck_out_tongue:

@Flymf zgadzam się, że mógłby być później problem ze znalezieniem nastepcy. W każdym razie Andy też nie był oczywistym wyborem, jak go kupowaliśmy.

Real chce Daviesa, a że to LO, to wiadomo że łączą kropki w ten sposób, że każdego dobrego LO będą teraz łączyć z transferem do Realu - także spokojnie.

Co do Mounta, jeśli przebijemy cenowo Mac Allistera przy tym transferze, to średnio mnie się to widzi, ale… to jest świetny grajek, Anglik z HG, na lata. To może być kradzież 10lecia, lepsza niż Sturridge’a. Jestem mocno na tak dla samego zawodnika, ale sceptycznie co do ceny podchodzę.

1 polubienie

ja wczoraj czytałem, że skautów wysłalismy oglądać Szoboszlaia

1 polubienie