Rozważania transferowe (dyskusja)

Tylko teraz pytanie czy Fabio nie gra bo jest za słaby, czy dlatego że Klopp kocha Milnera i Hendersona i z uporem co mecz wpuszczał Jamesa lub Jordana zamiast dawać szansę chłopakowi

Jeżeli opcja pierwsza to faktycznie w tym wieku już powinien lepiej grać

Jeżeli opcja druga no to, nie mamy co go winić za pomysły Jurgena (a wcale ta opcja nie jest taka nieprawdopodobna moim zdaniem)

Milner wchodził głównie po to, by nabijać licznik meczów w PL, sportowo większość ostatnich meczów Jamesa nie była uzasadniona. Z tego punktu widzenia szkoda, że Klopp nie dawał szansy młodym zawodnikom.
A co do Carvalho- po przybyciu Gakpo i w perspektywie przyjścia MacAlistera jego rola w zespole i pozycja na boisku wydaje się coraz bardziej enigmatyczna.

Nawet jeśli ich kocha, to Fabio wchodząc nic nie pokazywał, odbijał się od powietrza, na skrzydło za wolny, na pomoc za słaby. A nawet w tym meczu z City co strzelił gola, był tragiczny.
Niestety nie widzę przyszłości jego w klubie, czasem piłkarz to ma, albo nie. Carvalho tego dla mnie nie ma, a przy perspektywnie nowych transferów na już i na przyszłość nie ma przyszłości dla Fabio według mnie. Liczę że na nim zarobimy sprzedaż lub wtypożczyenie z opcją wykupu. Bliżej mu do Suso niż do Elliotta, a nie oszukujmy się Anglik to nie jest jakiś wybitny piłkarz, a ten sam rocznik.

Rozumiem, ja w nim widzę potencjał na duży rozwój i zostanie serio dobrym zawodnikiem, ale rozumiem i szanuję twoje zdanie :handshake:

1 polubienie

Wyczuwam ostry ruch na rynku napastników w lato jesli ostanie newsy sa prawdą i pewien klub bedzie szukal nowej 9.

Przez rok Fabio nie straci na wartości, udane wypożyczenie jedynie może mu tę wartość podbić. Wydaję mnie się, że zatrzymując Carvalho przez jeszcze jeden rok (wysyłając go na wypożyczenie, jezeli nie jest potrzebny w przyszłym sezonie) klub może potencjalnie więcej zyskać niż stracić.

1 polubienie

@Kolumbjajo Odejście kilku piłkarzy nawet za darmo przynosi ogromne korzyści finansowe.

Naby Keita rocznie zarabiał ponad 6 mln na rok
Ox również ponad 6 mln
Firmino prawie 10 mln
Milner ponad 7 mln

W sumie około 30 mln zarobiliśmy. Podejrzewam, że większość z wolnych środków z budżetu płacowego przejdzie do budżetu transferowego

1 polubienie

A nie większe korzyści przyniosło by pozbycie się ich rok temu, kiedy byli cokolwiek warci ?, oczywiście nie mówię tu o Firmino
Keita 6 + powiedzmy 15
Ox 6+ powiedzmy 10
Czyli rok temu mogliśmy mieć dodatkowe 25 milionów a pożytku sportowego żadnego nie było

1 polubienie

Udane wypożyczenie podniesie jego wartość, nieudane to będzie całkowity spadek jego wartości (drugi klub z rzędu w którym sobie nie poradził). Liverpool pod rządami fsg jest biednym klubem i musi sprzedawać żeby dobrze kupować, więc jeśli pojawi się oferta 20+ to trzeba ją przynajmniej przemyśleć. Jeśli takowa się nie pojawi to wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie

1 polubienie

Właśnie o to chodzi że Trent nie został przesunięty do pomocy, tak samo jak Zinchenko nie jest środkowym pomocnikiem Arsenalu. To nadal prawy obrońca w fazie obrony i ataku szybkiego. Trent przesuwa się do rozegrania obok Fabinho w przypadku ataku pozycyjnego, wymaga to dobrego przygotowania ataku i pewnego wprowadzenia piłki, ponieważ w przypadku straty tak jak piszesz z prawej strony zostaje wolna przestrzeń, którą musi asekurować Konate - między innymi dzięki temu że jest bardzo szybkim obrońca wygryzł na stałe ze składu przy tym ustawieniu Matipa, z którym na początku sezonu rywalizował o skład. Odsyłam jeszcze raz do wywiadu w którym Klop tłumaczy zasady działania nowego ustawienia ( Michał Zachodny z Viaplay też bardzo fajnie to opisuje). Jeżeli przesuniesz TAA na stałe do pomocy musisz w jego miejsce wprowadzić obrońcę , który będzie tak jak Trent teraz bronił w fazie obrony i wypychał Trenta wyżej w fazie ataku i zajmował jego miejsce w pomocy. Kluczem jest skrócenie drogi jaką musi pokonać piłka od pomocnika do Salaha (w domyśle napastników) jak to zdefiniował Klop (bardziej obrazowo: wyżej grający Henderson/jakikolwiek inny pomocnik jest z piłką bliżej napastników niż wcześniej) oraz stworzenie przewagi w kluczowej strefie rozegrania w środku pola

3 polubienia

Mocniejsze drużyny faktycznie są w stanie wykorzystać tą dziurę z prawej strony. Inny dobrze broniący obrońca na pewno się przyda na zawodników pokroju Viniego. ale zmienia to wtedy taktykę na klasyczne 4-3-3 jakie grał do tej pory Klopp. Aczkolwiek Jurgen lubi dominować w meczu nieważne z kim gra i bardzo mocno trzyma się jednego schematu gry. Jeszcze inną kwestia jest gra obronna TAA w środku pola - nikt go jeszcze w tej roli nie widział ponieważ w obronie przesuwa się do swojej normalnej pozycji, pytanie jak by wyglądał nasz środek pola gdyby nie wracał na swoją pozycje ?

Obym się mylił a Ty miał rację, ale uważam że jest to taktyka na drużyny z dołu tabeli ewentualnie ze środka. Grając z najlepszymi które atakują a zwlaszcza z tymi które mają bardzo dobrych lewoskrzydłowych wracamy do normalnego ustawienia z początku sezonu i modlimy się żeby znowu Trent czegoś nie zawalił, a bardzo go lubię i szkoda mi go na PO

Gdyby Trent miał obok siebie dobrego DM to mniej byłoby obaw. Niestety obawy pojawiają się, gdy Trenta asekuruje potykający się o własne nogi Fabinho.
Dlatego koniecznością jest sprowadzenie klasowego DM, umiejącego zaasekurowac schodzącego do środka TAA.
Takim mógłby być Caicedo, grający czasami jako PO.

2 polubienia

nie kupimy dobrego defensywnego pomocnika, o takim światowej klasy nie wspominając z FSG jako właścicielami. Fabinho był za 40 mln teraz za Rice, Caicedo, Kimmicha, Touchmeniego trzeba dać 80 mln. Ugarte czy Neves to nie poziom wymienionych, solidni gracze, szkoda że nie wykorzystujemy czasu Jurgena w klubie, 2 miejsce to porażka i żaden splendor, moglibyśmy mieć tą poczwórną koronę, gdyby były odpowiednie 1 czy 2 wzmocnienia do pomocy wcześniej, gdybyśmy kupowali lepszych piłkarzy to by było więcej pucharów, więcej kibiców, więcej sprzedanych koszulek i gadżetów i byśmy mieli większe zyski i pieniądze na lepszych piłkarzy. Żałosne zarządzanie FSG.

Ale to wszystko fajnie brzmi w teorii. Dlatego własnie w klubach tak skrupulatnie przygląda się zawodnikom i sprawdza ich dokładnie, bo w przypadku niewypału, to nie jest tak hop siup sprzedać sobie tzw “szrot”
Ktoś musiałby CHCIEĆ kupić Oxa czy Keite, wiedząc ze został im rok kontraktu i bedą dostępni za darmo. Ktoś musiałby CHCIEĆ dać im zbliżone warunki, żeby chcieli odejść. I jeszcze sami zawodnicy muszą CHCIEĆ odejść bo kontrakt jest zabezpieczeniem dla obu stron. To takie truizmy, ale kluczowe w takich sytuacjach.

1 polubienie

Przestańcie tworzyć nowomowę i propagandę większą od FSG! NIE, NIE ZAROBILIŚMY 30 milionów funtów w skali roku tylko ich nie wydaliśmy. To jest kolosalna różnica!! To coś na zasadzie: Twoja żona mówi: Kochanie, dzisiaj 3 razy przejechałam na czerwonym świetle i nie dostałam mandatu! Za zaoszczędzone (!) pieniądze kupiłam sobie torebkę :smiley:

Otóż: “Twoja” żona nie zaoszczędziła, klub nie zarobił a te wszystkie pieniądze nie zostały po prostu wydane.

2 polubienia

Z tego co pamiętam to za obu pojawiały się propozycje(nie wiem na ile rzeczywiste i na ile korzystne) tylko zawsze były odrzucane i to bardziej przez klub niż samych zawodników (choć przez nich chyba też). Problemem wydaje się być to że Klopp nie chce sprzedawać, nie wiem czy przywiązuje się czy nie chce przyznać się do błędu ale dlatego tak ceniłem Edwardsa który wiedział kiedy trzeba sprzedać i umiał to zrobić za wręcz zawyżone pieniądze

Wydaje mi się, choć to subiektywne odczucie, że mógł blokować takich graczy jak Origi, czy Gini, ale Ox i Keita byli imho niesprzedawalni.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1663267044702257154?t=yCMv8JuqzLDnF4LIPCLopw&s=19

Adrian zostaje na kolejny sezon

1 polubienie