Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie rozumiem jednego, dlaczego część użytkowników forum chce przesunięcia TAA do środka pola na stałe? Przecież w tej taktyce chodzi o to (podobnie jak Stones w City, Zinchenko w Arsenalu) aby obrońca w fazie ataku wchodził do środka pola i robił tam przewagę liczebną - tym samym wypychał resztę środkowych pomocników wyżej. Jeżeli TAA pójdzie na stałe do środka to wtedy tego samego trzeba będzie wymagać od innego obrońcy, a na świecie jest niewielu zawodników którzy potrafią to robić tak jak Trent. U nas TAA w fazie ataku wypycha wyżej Hendersona w stronę prawego skrzydła. Przez co droga piłki do Salaha jest znacznie krótsza ( a o to chodziło w tej zmianie ustawienia co przyznał sam Klop w wywiadzie). To samo robi Zinchenko w Arsenalu - w fazie ataku wchodzi w drugą linię i wypycha wyżej Granita Xhakę, dzięki temu Szwajcar rozegrał sezon życia - 7 bramek i 7 asyst w lidze często dublując pozycję Martinellego bądź często wchodząc bezpośrednio w pole karne. W City działa to podobnie ale oczywiście trochę inaczej i tam podobną funkcja pełni Stones a tak na poważnie w tym sezonie to zmiana taktyczna zaczęła się od Rico Lewisa - prawego obrońcy który zaczął grać podobnie jak TAA . Było to w czasie słynnego wywiadu Pepa o Happy Flowers i zmianie w ustawieniu faktycznym. Od tego czasu City zaczęło grać na fenomenalnym poziomie

14 polubień

Jest jeszcze kwestia backupu dla Trenta bo w momencie odejścia Milnera zostaje nam młody Ramsey, który jest w sumie niewiadomą i Joe, który jeden mecz zagra dobrze żeby w kolejnym mieć wylew o ile nie jest akurat kontuzjowany.

Taktyka ta bardzo sprawdza się na rywali, nad którymi dominujemy i inicjatywa jest po nasze stronie, AV która przejmowała kontrole nad meczem pokazała, że z mocniejszym rywalem, który nie będzie bazował na pojedynczym odgryzaniu się czy ladze na wielkiego napastnika może szwankować wiec przydałby się PO żeby Trent grał jako kreujący pomocnik bo przecież FSG nie stać na żadnego pomocnika, który byłby w stanie taką rolę pełnić.

1 polubienie

Raczej za dobry na rolę tylko rezerwowego preferowałbym Baha z benfiki albo leinza z Frankfurtu

To ,że twój kolega tak na niego mówi nie ma znaczenia w zasadzie nie bardzo da się zrobić tak, że transfer za darmo się nie opłaca

No ja wiem, że skoro mój kolega tak uważa, to nie jest werdykt, że gość jest słaby, ale po prostu przekazuje jaki Asensio ma wizerunek wśród kibiców i co raczej negatywnie mnie nastawia na taki potencjalny ruch

A co do tego to niby masz rację

Z drugiej strony jednak jego pensje i miejsce w składzie można po prostu przeznaczyć na jakiegoś lepszego zawodnika, który również może być wolnym agentem, lub tanim wyborem

Można zrobić, wpieprzajac sie w dlugi i wysoki kontrakt z wrakiem zawodnika :smiley:

1 polubienie


To sobie chłopak pograł u nas.

Bruuuuuh będę bardzo niepocieszony ze sprzedaży

Cały czas w niego wierzę i widzę potencjał i szkoda mi po prostu oddawać talent, który można doszlifować na wypożyczeniach czy chociażby w takiej lidze Europy w sumie xD

Zastanawia mnie po co go w ogóle ściągaliśmy skoro po jednym sezonie już go chcemy oddawać

@Loku64 Może być jak mówisz i sam też widzę w tym najwięcej sensu dlaczego by miał na stałe odejść

2 polubienia

Stawiam na znanych handlarzy młodymi Anglikami czyli BvB.

Może jednak chłopak nie robi tego, co od niego oczekuje Klopp. Jurgen jest znany z tego, że jak mu zawodnik podpadnie, to już okazji nie dostaje.

Tani, młody, HG. Jak go sprzedamy to i tak z zyskiem.
Także po to, sytuacja Win-win. A to że jest typ słaby jak siki pająka to go trzeba opchnąć i to wszystko.

1 polubienie

Carvalho dostaje dzien po zakonczeniu sezonu informacje ze nie bedzie czescia składu niezaleznie od tego co pokaże w presezonie, a drewniani paralitycy pokroju Gomeza i Hendersona przebimbają tu kolejny rok niezależnie od tego ile spotkan na sezon przegraja Liverpoolowi swoją grą.

Co sie odpierd**a w tym klubie od odejscia Edwardsa? Cyrk i burdel na kółkach

10 polubień

Wydaje mi się, że to decyzja wyłącznie wychodząca od Jurgena. Tak jak @Loku64 napisał gdy mu ktoś podpadnie to ma pograne w LFC.

Dlatego że do momentu przesunięcia go do pomocy Trent grał słaby żeby nie powiedzieć tragiczny sezon, a jeśli chodzi o nową taktykę myślę że Tottenham pokazał że po stracie piłki w środku drużyny grające z kontry mają dużo więcej miejsca pod naszą bramką, już nie chcę mówić co by nam zrobiło city . Trent musi grać w pomocy a trzeba kupić prawego obrońcę z którego Vini czy inny Grealish nie będzie robił karuzeli jak z niego, bo po prostu szkoda go tam

Ciekawe jak zakończy się saga z Fabio. Osobiście mam nadzieję, że jeżeli opuści klub to tylko na zasadzie wypożyczenia.

Edit. To też odnośnie Carvalho
image

3 polubienia

Burdel. Transfery Melo i Nuneza to tez jakies nieporozumienie. Pierwszy to po prostu jakis zart i pranie brudnych pieniedzy, drugi jest w sytuacji jak Carvalho - sprowadzony za gruby hajs zawodnik na pozycje, ktorej nawet nie mamy w taktyce Kloppa. xD No i Carvalho pewnie tez temu wylatuje - nie ma dla niego pozycji.

Kimmich wyraża swoje niezadowolenie z zachowania władz klubu. W Bayernie tego nie lubia :smiley:

ma 21 lat już powinien być na poziomie liverpoolu i grać tyle co Eliott, widocznie to talent taki jak Ibe.

Pewnie nikogo nie sprzedajmy, czekajmy aż sami odejdą za darmo a później płaczmy że nie ma pieniędzy na nowych.W tym okienku odeszło trzech zawodników za darmo (Jamesa nie liczę), niedawno Divock, Gini za chwilę Thiago pewnie Fabs zostanie do końca kontraktu. Jak mi brakuje Edwardsa w tym klubie

1 polubienie

Gdybyśmy go jeszcze tak fajnie spieniężyli, jak Jordana? To w sumie nie narzekałbym.
Mimo wszystko większość widziała, że gra on na pozycji, której u Nas nie ma. Myślałem, że będzie przysposabiany do gry za Firmino, ale przyjście Gakpo totalnie zmieniło u mnie ten podgląd (a w kolejne jeszcze Nunez na szpicy) i teraz tylko mam nadzieję, że dobrze na nim zarobimy (czy to teraz czy po wypożyczeniu, na którym miejmy nadzieję nabierze wartości).

1 polubienie