Rozważania transferowe (dyskusja)

Kto może jakoś scharakteryzować tego Kone i Thurama ?:slight_smile: Bo wyglądem to wiele się nie różnią ;D Jakoś średnio mi się podobają te potencjalne transfery, no ale może sie mylę ;D

Thuram to pomocnik boxtobox, taka typowa “8”, potrafiący pokazać coś do przodu. Ma całkiem spoko drybling i dobrze czyta grę. Stroni od grania na wślizgu.

Koné to taki typowy DM z dobrym dryblingiem, mega często jest faulowany, potrafi posłać dobrą długą piłkę. Lubi uderzyć z dystansu. Dobry w odbiorze. Minusem u niego na pewno jest to, że lubi faulować, łapie masę kartek, no ale taka pozycja + Francuz nie ma dużego doświadczenia, 2 tygodnie temu miał 22 urodziny.

imo Obaj spory by wnieśli do naszej obecnej słabej drugiej linii.

1 polubienie

Bo to prawda. Fatalnie mowia, nie chca sie go uczyc, a nawet jesli troche umieja to unikaja jak ognia. Nie wiem skad te teorie na temat ich znajomosci jezyka. Sa w tym fatalni, w dodatku uwazaja, ze to kazdy powinien sie do nich dostosowac i nauczyc feancuskiego. W rankingu EF EPI sa na 34 miejscu. Kolo Ukrainy. Polska #13.

O proszę czyli jednak faktycznie u nich z tym ciężko. Ale jak podchodzą do tego szkoły? Są tam wymogi tak jak np u nas z angielskim czy też państwo raczej uważa to za dodatek?

@Aldor Co by nie zaśmiecać wątku możesz odpisać priv bo ciekawy jestem.

Kurła co to ma do tematu transfery?

4 polubienia

Jeśli dopną te trzy transfery, a za nich miałby przyjść TYLKO JEDEN Jude, to przyznaję, że to wygląda lepiej, ALE… to nie mieściłoby mi się w głowie, by po tylu latach oszczędzania i sukcesów mogliśmy wydać tylko tyle.

1 polubienie

Miałby przejść jeszcze obrońca środkowy i prawy wiec to całkiem nie mało. Sumarycznie faktycznie koło 200-250 mln mogliby wydać wtedy.

3 pomocników, jeden ŚO i jeden PO, byłoby to idealne okienko. Ale znając nasze życie z FSG, po transferze Allistera zacznie się gadanie że Ramsay, Morton czy Bajcetić to melodia przeszłości i będą kluczowymi graczami na przyszły sezon :smiley:

1 polubienie

No właśnie w necie krąży dużo informacji właśnie o tym, iż chcemy 3 pomocników, jeden obrońca i jeden “full back”.

No bo Romano to powiedział w podcaście, a że to numer 1, jeśli chodzi o transfery, to nic w tym dziwnego.

Błagam, dzięki temu możemy spokojnie mając w dupie LE powalczyć o mistrza, ale pod warunkiem, że te transfery w większym stopniu będą wzmocnieniem, a nie jak Nunez czy Ramsay, chociaż na Nuneza nadal liczę w przyszłym sezonie. Może nabić dużo goli w LE.

Zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Wygląda na to iż odpuściliśmy Bellinghama żeby nie wdawać się w licytację z Realem. Mount też odpada po absurdalnej wycenie przez Chelsea i włączenie się do gry Manchesteru United.

Trzy transfery do pomocy z czego Mac Alister od razu do pierwszej jedenastki wydają się optymalne patrząc na odchodzących piłkarzy.

Trochę nie jestem fanem tego obrońcy z Wolfsburga, tak jak wcześniej przedmówcy wspominali martwi jego gra głową, aczkolwiek patrząc na nasz sposób gry jestem w stanie zrozumieć, że preferujemy szybkość zawodnika nad jego grę głową, głównie przez wysoką linię obrony i to że nasi obrońcy często ścigają się z szybkimi napastnikami po kontrach, a wcale tak często nie bronimy się przed różnymi.

No i ten prawy obrońca, no ileż można katować tam Trenta przez cały sezon, albo wrzucać tam Gomeza czy Milnera jak chłop już nie daję rady, albo złapie kontuzję.

Reasumując jest bardzo ciekawy jak potoczy się to okienko, może nawet dobijemy do tych mitycznych 250 milionów :slight_smile:

1 polubienie

Te transfery MacAll, Kone, Thuram są bardzo prawdopodobne, tak jak sądziłem będą chcieli nasze skąpe wuje zmieścic sie w 100 mln netto, pewnie za 30- 40 mln jeszcze opchają kogo się tylko da, a obronce przerzucą na inne okienko. Wszyscy są bardzo wybiegani, dobrze pressujący, ale przede wszystkim stosunkowo tani wzgledem innych opcji, pamietajmy to są tańsze zamienniki, zawodnicy z nizszej półki, miejmy nadzieje ze przy Kloppie staną się wybitnymi piłkarzami. Co ich łączy, żaden nie jest specjalnie kreatywny, znowu przyjedzie Bournemouth albo inne Luton ustawią sie w polu karnym i się obudzą, że nasza pomoc jest mało kreatywna… Jakie te wasze dominujące typy były? Caicedo, Bellingham, Mount/Barella. Buahahahah. Ja wierzyłem, że chociaz Belligham + tańsze zamienniki. Także, ci ktorzy liczyli, że Nunez w przyszlym sezonie odpali, bo bedzie dostawal swietne pilki od naszych kreatywnych pomocników, bedą musieli obejsc sie smakiem. A Darwin moze powoli pakowac manatki, bo do póki Gakpo bedzie zdrowy to środek ataku powącha ale tylko z ławki.

3 polubienia

Ignorujesz cały kontekst.

Powtarzam kolejny raz: to nie kreatywność nas pokonuje, tylko brak wybiegania, narażenie się na kontry, brak odpowiedniego pressingu. Mamy Salaha, Gakpo, Jote, Trenta czy Robbo, to są niesamowicie kreatywni zawodnicy.

Czy coś ci to zmienia, że dogrywającymi są piłkarze o nazwie “obrońca” czy “napastnik”, a nie pomocnik?

Problemem jest to, że przez takiego Hendersona czy inne wynalazki w środku pola- nie byliśmy w stanie ani przyspieszyć, ani spressować, ani zamknąć przeciwnika w polu karnym, de facto większości rzeczy istotnych w fazie ataku.

Tracimy masę goli przez kontry, mecze są szarpane, nie możemy się utrzymać przy piłce w środku i to wszystko w związku z tragicznym środkiem.

7 polubień

Pamiętajcie tez, że Harvey potrafi wykreować sytuacje, Jones tez wydaje się w tym elemencie coraz lepszy. Nie ma tragedii u nas z kreacja, jak dojdzie do tego wybieganie zamiast wraków Fabinho-Hendo. Możemy mieć naprawdę mocna drużynę.

No jakby nie patrzeć to Trent będzie tym kreatorem w naszym środku pola, wiec zabezpieczenie prawej strony wybieganym gosciem może być spoko. Co do naszych typów i początkowych celów to pełna zgoda. Ja już wcześniej się pogodziłem z tym, co pisałem w paru postach o tym. Żadnego Mounta czy Bellinghama nie bedzie. Zastanawia mnie jednak, co z tymi anglikami w naszym składzie i HG? Zamiast tego Kone mógłby własnie taki Mount przyjść, ale tego pewnie wezmą united. Niby prace nad nim dalej trwają, ale to united na tą chwilę jest najbliżej

Przecież pomocnicy LFC nigdy nie byli od kreowania (za Kloppa ofc), od kreowania to Klopp ma/miał Firmino i bocznych obrońców. Środkowi pomocnicy u Kloppa to przede wszystkim muszą biegać.

1 polubienie