Rozważania transferowe (dyskusja)

Być może Klopp zmieni koncepcję… Jest tutaj już tak długo że musi wymyślić coś nowego żeby zaskoczyć rywali. A wymiana linii pomocy sprzyja też zmianie taktyki

@lfc257
Nie zmieni

Wczoraj pisałeś o jednym transferze, wiec może odpuść takie deklaracje😜

Thuram został wybrany do 11tki sezonu Ligue one. Z ciekawszych statystyk, to stworzył w lidze średnio 3 okazje strzeleckie na mecz.
Kreatywności z pewnością mu nie brakuje zatem…

2 polubienia

Thuram i Konte to dobre ruchy transferowe, a do tego Mac Allister. Będzie kim grać.

Może będzie naszym Camavingą, Jeśli przejdzie ta 3 to będzie niezły początek okienka, jeden lub dwóch obrońców do tego i kto wie co z przodu się stanie Jurgen mówił że nie wyklucza wzmocnień w żadnej formacji. Małe szanse raczej zerowe ale Kane to by był game changer dla nas, oby nie trafił do United. Jeszcze oprócz Kone, Thurama i Alistera by się jakiś angol przydał Mount lub Madison, chyba że Barella (tak wiem że nie ruszy się z Włoch). Po prostu z Kane i Barellą byśmy pewnie znowu bili się o mistrza do końca.

Manchester United have agreed personal terms with Mason Mount and are now expected to sign the Chelsea midfielder

Typ woli być zmiennikiem Bruno niż grać pierwsze skrzypce w LFC. Dobrze, że kretyna tu nie zobaczymy

2 polubienia

Trochę szkoda, bo bardzo liczyłem, że ściągniemy Mounta. Ale jak saga z nim miałaby trwać całe okienko i musielibyśmy się przebijać ofertami z United to z dwojga złego lepiej, że skupiamy się na Kone i Thuramie.

Mount nie będzie siedział, będzie grać w pierwszym składzie za Eriksena. Też liczyłem na jego transfer i początkowo byłem zdziwiony, że wybrał Manchester United, a nie nas, ale pewnie wybór ten był podyktowany finansami. Zapewne zaoferowali mu jakąś potężną tygodniówkę, której my nie byliśmy skłonni wyrównać.

Jednak ostatnie informacje o tym, że ściągniemy trójkę Mac Allister, Kone, Thuram sprawiają, że moje rozczarowanie odmową Mounta szybko zniknęło. Dwaj Francuzi są młodzi, bardzo utalentowani, a Klopp potrafi z takimi pracować.

Kwota to podobno 60 mln funtów i 250k na tydzień.
My niby chcieliśmy dać max 50mln i 200k.
Dowiemy się na dniach ile rzeczywiście będzie brał.

W sumie zabawne bo to ta sama pozycja co szczur Bruno. No ale każdy wie, że będzie grał za eriksena.

Sporo razy czytałem, że on sam chciałby grać na 8, więc nie będzie się gryzł (przynajmniej pozycją na papierze) z Bruno. U Nas też przecież pewnie był plan na taką pozycję lub wymienność z Mac Allisterem na 8/10 (czy po prostu wymienność na tej pozycji wspierającej tercet z przodu, co czasami mało skutecznie próbuje grać Henderson). Osobiście go żałuję, ale jak przejdzie duet francuski do gry na środku, to będę nieco spokojniejszy (chociaż mam pewne obawy który z nich będzie szykowany na DM i czy się tam w 100% sprawdzi - bo obaj mi charakterystyką wyglądają raczej właśnie na 2x8, mimo że Kone często występuje na 6 w Gladbach, a wręcz bym powiedział że to prędzej Thurama tam widzę - ale co czas przyniesie /i czy przyniesie też ich transfery do Nas/, to zobaczymy).

No i United sobie robi głębię składu. Oni jak ściągną Kane, to będą poważnym kandydatem do tytułu.

A Kanem nic nie wiadomo, Spurs nie chcą oddawać go do klubu PL, poza tym Real raczej opuści Benzema (Arabia S.), więc będą potrzebowali nowej ‘9’, Kane wydaje się tam dobrze pasować. Zobaczymy.
Mounta szkoda, ale jeśli ktoś nie chce grać dla Liverpoolu to nie ma tematu, zwłaszcza jeśli chce do ManU.

Tak jak dla mnie w tym sezonie United miało więcej szczęścia niż rozumu, ale jeżeli dobrze przepracują okienko to w następnym sezonie mogą być mocni.
Dla mnie ich największym problemem jest brak dobrych napastników, taki Kane serio z miejsca mógłby podnieś poziom United .

Nie no, EtH z zespołu, który był pośmiewiskiem Europy w poprzednim sezonie, zrobił zespół TOP3, wygrał puchar ligi i awansował do finału pucharu Anglii. I to z zespołem, który nie ma napastnika, a całą grę w ataku oparli na jednym Rashu.
EtH niestety ma łeb na karku, transfer Kane to byłby dla nich jeszcze większy game changer niż Casemiro.

@MG75 wątpię, żeby Kane chciał opuścić PL.

1 polubienie

Ło Panie! Wchodząc w wątek liczyłem na jakiś konkretny transferowy update, a tu konwersacja o sile United i potędze EtH. Aż mi się mem z zagubionym Vincentem Vegą z Pulp Fiction przypomniał. Jak Mount chce iść do United to niech idzie. Thuram, Kone i Mac to moim zdaniem będą konkretne wzmocnienia środka pola. Dorzucić do tego ŚO i moim zdaniem mamy solidny skład, żeby znowu rywalizować o najwyższe cele.

2 polubienia

Kim będą? Nie no nie oszukujmy się. Ale oni to raczej beda walczyć o TOP4. Chelsea też niby fajne transfery zrobiła, a tu lipa 12 miejsce

Ja podzielam opinię kolegów powyżej. EtH to naprawdę dobry trener z pomysłem, charyzma i własnym zdaniem.

Kilka transferów - przede wszystkim 9 i ManU może bardzo napsuć krwi. Jednak na horyzoncie widać nowego właściciela z Zatoki, który nie wydaje się równie ogarnięty jak właściciele NUFC. Gdzieś czytałem, że ma w nosie regułę braku kominów płacowych wprowadzona przez EtH. A to może spowodować, że w drużynie pojawi się Neymar czy inny pasożyt i ManU znów spadnie z rowerka… :joy:

Niemniej - ManC, ManU, Ars to główni faworyci next season. NUFC czy My będziemy aspirować. My z uwagi na przebudowę a NUFC z uwagi na LM.

1 polubienie

Chelsea zrobiła niby fajne transfery, a MU zrobił naprawdę fajne, szczególnie pod defensywę - Martinez i Casemiro.