Rozważania transferowe (dyskusja)

Jeżeli Ty kojarzysz Kone i Thurama to spoko. Jak ich oceniasz? Mocnie strony? Słabe? Ja nie wiem o nich praktycznie nic. MacAllistera już więcej, bo PL, jednak on nie do końca mnie przekonuje. Nie był jakiś wybitny w Brighton, ale z drugiej strony bez niego w składzie Brighton praktycznie nie było w meczu.

Czerwony,
Jednak teraz celują w piłkarzy, którzy umieją grać, mają odpowiednie podejście i nie ida za kasą. Wiadomo, że zmiana zespołu to zawsze zmiana. Taki Kane teraz w Tottenhamie ma wszystko pod siebie. W united bedzie Rash, Bruno. Jednak kadra pokazuje, że umie sie odnaleźć i grać swoje.

Thurama w meczu nie widzialem. Tyle co ze statystyk/analiz/kompilacji. Już pare razy o nim pisałem. Nie chce mi sie powtarzac. Najbardziej w oczy rzuca się świetna technika i szczypta magii, mimo bardzo wysokiego wzrostu i niemałej tężyzny fizycznej.

Kone taki trochę fizol,bardziej defensywny, ale tez potrafi wyprowadzić kontrę. Widziałem go chyba dokładnie raz w akcji.
Ogólnie wspólny mianownik tych zawodników to fizyczność i umiejetność wychodzenia z piłka z defensywy. Wyglada, ze chcemy wrocic do szybkiej gry, szybkich ataków.

3 polubienia

Czemu wszyscy piszą że Kone jest bardziej defensywny?
Ja wszędzie widziałem że Thuram to defensywny pomocnik a Kone box to box

Nam od początku potrzebne były tury przede wszystkim silne fizyczne a nie takie hiszpańskie łamagi jak Thiago.

2 polubienia

Kone to taki Wijnadum w wersji ultra defensywnej, swietny w odbiorze i zastawianiu się, ale z piłką przy nodze jest słabiutki. Fajnie mógłby uzupełniac się z Allisterem

W zasadzie wielką zaletą Wijnalduma było to że byl bardzo dobry z pilką przy nodze, właściwie nie dalo się mu jej odebrać.

No ale to jeszcze do rozwinięcia u młodego Francuza. Może będzie taki jak Ngolo Kante xd

Można pocieszyć się tym że Kone jest młodziak jeszcze i wiele pozytywnych nawyków u niego sie rozwinie gdy juz u nas zagra. Gini bądź co bądź już nie miał już pola do rozwoju gdy tu przychodzil.

Z pewnoscia bardziej sie jaram Thuramem. Moze tez nawet przyjsc jego brat za free.

1 polubienie

No odebrać piłke było mu ciężko, ale jego wachlarz zagrań ograniczał się do podania do najbliższego/podania do tyłu, podobnie jest z Kone. Tacy zawodnicy fajnie wyglądają na tle mocnych rywali, ale przeciwko autobusom są bezużyteczni


3 polubienia

Moze na autobusy bedziemy wychodzic 4231 jak to juz pare razy teraz probowal Klopp. Wtedy taki przecinak plus Mcallister i bedzie yzuteczny. Bo mniejsze ryzyko skontrowania bedzie. Zabierze pilke i poda bezpiecznie do MacAllistera :slight_smile: a dalej to juz Gakpo Salah Jota Diaz albo Nunez i bramka :smiley:

2 polubienia

Wiem, że nie na nasz temat, ale podobno transfer Jude do Realu może nie dojść do skutku, w ogóle Jego transfer może nie dojść do skutku, ponieważ wg angielskich źródeł pomocnik będzie musiał przejść operację kolana.

Thurman większość sezonu grał na “8”, Kone na “6”, pewnie temu.

Z heatmap obu zawodników wynika taka rzecz, że obaj grając w środku pola trzymają się lewej strony. Pytanie czy hipotetycznie ściągając obu piłkarzy, jeden z nich bedzie musial operować po drugiej stronie boiska czy jeden bylby zmiennikiem drugiego. Mamy jeszcze Thiago, który gra bliżej lewej strony.

A jest jeszcze Curtis… Thiago jest dostępny przez mniej więcej połowę meczów, jego rola będzie raczej marginalizowana.
MacAlister gra nieco bardziej z prawej, więc z Thuramem dobrze by się uzupełniali.
Tutaj Mac:

1 polubienie

Z czego widze po spotkaniach to Borussia gra tym popularnym ostatnio na forum ustawieniem określanym jako podwójny pivot i on gra właśnie tego lewego defensywnego pomocnika zawsze.
Co do Thurama to Nicea mocno kombnuje z ustawieniem i Thuram wydaje się być bardzo uniwersalny, bo grywa zarówno jako lewy box-to-box. Jako wysunięta 10tka, a czasem i jako cofnięty zawodnik. Moim zdaniem spokojnie można ich w jednym składzie pomieścić, ale póki co ich nie kupiliśmy jeszcze :smiley:

Jest takie stare piłkarskie powiedzenie - nazwiska nie grają. I CR7, Lukaku, Havertz i generalnie całe Chelsea są genialnymi potwierdzeniami powyższego. Wspominałem wcześniej - w ostatnim 15 leciu oprócz Thiago to Liverpool nigdy nie kupował - mówiąc brzydko - gotowego piłkarskiego produktu. Zawsze trafiali tacy, którzy byli przez trenerów dalej rzeźbieni. Nawet Suarez przechodząc do LFC nie był w topce napastników. Także chill - jak im z tabelek tak wyszło to nie pozostaje nam nic innego jak kibicować.

6 polubień

Analiza Thurama z goal.com . Na dole przez google przetlumaczony fragment o jego mocnych stronach

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia Thurama, jest jego rozmiar. Przy wzroście 6’4 jest pomocnikiem o znacznej prezencji fizycznej, dzięki czemu jest niezwykle silny w pojedynkach jeden na jeden.

Pod względem stylu jest wszechstronny, choć lepiej prezentuje się w defensywie – bloki, wślizgi, przechwyty – niż w ofensywie – stworzone szanse, strzały. Jest znany jako gracz, który potrafi zarówno zdobyć piłkę, jak i ją wykorzystać, a także jest szczególnie dobry w pressingu.

Didier Digard, trener Thurama w Nicei, jest wielkim fanem, w szczególności podkreślając sposób myślenia i mentalność młodzieńca. „Khephren jest fantastyczny” – powiedział Digard RMC Sport na początku tego roku. „Jest bardzo pracowity, bardzo uważny. W dni odpoczynku jest w centrum treningowym. Szybko regeneruje się przed meczami jeden po drugim i kończy intensywne treningi.

„Słucha i przykłada się do siebie. Ma miejsce na ulepszenia i jest poszukiwany. Po prostu zjada analizę wideo, dodatkowe sesje. Doradza też innym, bo przyjmuje na siebie rolę lidera. Odkrywa też siebie jako osobę”.

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę jego pochodzenie rodzinne, Thuram wydaje się posiadać wewnętrzną pewność siebie, która przekonuje o jego pragnieniu i zdolności do osiągnięcia najwyższego poziomu. Mówi, że jego szkoła w Paryżu nauczyła go „nie bać się bycia dobrym”, a konkurencyjny charakter jego wychowania oznacza, że ​​nie ma strachu przed podejmowaniem nowych wyzwań.

1 polubienie

“Jestem bardzo spokojny, ponieważ mam również możliwość przebywania w klubie takim jak Brighton, który towarzyszył mi przez cały czas i w którym bardzo lubię przebywać, jeśli nie będę musiał opuszczać klubu, nadal będę tam bardzo szczęśliwy, ale Jestem świadomy, że będą możliwości i jeśli pojawi się dobra oferta dla klubu i dla mnie, to ją ocenimy,”

MAc Alistera świeża wypowiedź na temat transferu. Jak widać sporo się różni jako człowiek od Caicedo, który mimo, że transfer nie był klepnięty to juz się żegnał ze wszystkimi przez insta :smiley:

Myslę, że to też jest ważne przy transferze, jak się zawodnik zachowuję odchodząc. Ten Caicedo za 2 lata może poczuć DNA Barcelony, za to Mac jest uwielbiany w klubie i wypowiada się o Brighton z szacunkiem.

@everlast to tym bardziej jego zakup sie mija z celem. My jak kupujemy to z reguły na lata, a nie po to, żeby się u nas zawodnik rozwinął i go oddać drożej.

3 polubienia

Caicedo przeciez mowil, ze za pare lat widzi sie w realu ido tego dąży.

Caicedo to kolejny pajac z genem Realu, ja go bym nie chcial.

@Edum https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1664564882203717635


kursy na transfery, jak widać Alexis to pewniaczek, ale wiecie jak to z pewniaczkami potrafi być… :stuck_out_tongue:

Mount niemal pewny do Manu

I szczęsny/nieszczęsny Tielemans na szczęście/nieszczęscie jego szanse na podpisanie kontraktu z nami nie są oceniane na wysokie.