Rozważania transferowe (dyskusja)

Teraz miejmy nadzieje, że przyjdzie Kone i jakiś środkowy obrońca: taki Colwill byłby pewnie najlepszą opcja- można spróbować jakoś tam go szturchnąć i przedstawić opcje gry w Liverpoolu jako zawodnik nr.2/3, a nie nr. 7 czy 10 w Chelsea.

Te 45 milionów to byłby Steal okienka.

8 polubień

Ramsey i Robertson nie sa HG

Nie wiem na ile to prawdziwe informacje, ale czytałem gdzieś na Twitterze, że Brighton ma tam opcje pierwokupu.

Pisał ktoś to na forum angielskim, ale nie dawał źródła, więc chyba jakiś hoax.

Anyway: pierwokup dalej opiera się na koniecznej zgodzie zawodnika, czyż nie?

Mysle, że w szrankach z Brightonem powinnismy być ciekawszą alternatywą.

1 polubienie

Brighton złożyło ofertę 30mln i Chelsea ich wyśmiała

1 polubienie

Ale wiesz o tym, że w statusie HG nie chodzi o narodowość XD ?

Z reguły są to zawodnicy z Anglia/Szkocji/Walii/Irlandii itp., ale bynajmniej nie chodzi w tym o narodowość. Zawodnikiem o statusie HG może zostać nawet grajek z Kosowa xD.

Nie no z Kosowa raczej nie heh. Nie można zawodnikom przekraczać granicy państwowych przed ukończeniem 16 roku życia.

Swoją drogą też masz fajną logikę - wypisałeś Ramsaya, a potem napisałeś “może Robertson, ale nie wiem jak jest ze Szkotami” XD, Ramsay to też Szkot.

2 polubienia

Nie wiem jak to działa dokładnie, ale po coś takie umowy są sporządzane. I podczas podpisywania umowy zawodnik i jego agent mają tego pełną świadomość. Wg mnie wygląda to tak, że jeżeli Colwill chce odejść, a Brighton chce go mieć to może przejść tylko do nich albo zostaje w Chelsea. Chyba, że Brighton zrezygnuje z niego. Ale nie wiem czy taka umowa rzeczywiście istnieje czy to fejk.

A Bajcetić nie ma czasem HG?

Nie jestem pewny czy już ma, ale na pewno będzie miał w trakcie następnego sezonu.

To był ostatni zawodnik kupiony przez nas na starych regułach.

Zawodnik musi spędzić bodaj 3 lata, przed 21 rokiem życia w klubie/kraju.

W grudniu osiągnie ten status.

ma 18 lat ledwo Panie, to go nie trzeba zgłaszać nawet do LE bo jest u nas 2 lata. Jeśli pozostanie w klubie kolejne 2 sezony będzie się liczył jako HG w kraju i Europie.

edit. w sumie jeszcze pół roku wystarczy Stefanowi, aby się kwalifikowac jako zawodnik HG. JEdnak rejestrowany będzie musiał być dopiero w 2026 roku :smiley:


testy medyczne wtorek albo środa. Już nie mogę się doczekać zdjęcia Alexisa podpisującego kontrakt na głównej :smiley:

3 polubienia

Odnośnie HG, polecam, gdyby ktoś chciał zgłębić temat:

Temat bardzo ładnie i przejrzyście wyjaśniony, można sprawdzić jacy gracze mieli taki status oraz którzy mogą zostać zarejestrowani w ten sposób w nadchodzących sezonach.

Ogólnie nie musimy mieć wymaganych 8 zawodników HG, tylko wówczas nie możemy zgłosić pełnego 25 osobowego składu do Premier League. Przykładowo na 22/23 zgłosiliśmy 23 graczy, spośród których 7 było HG.

Dużo osób zdaje się to nie rozróżniać własnie tego , że w Anglii poniżej 21. roku życia(czyli, nie mających więcej niż 21 lat w momencie rozpoczęcia sezonu, reguła mówi dokładnie o urodzonych nawcześniej 1.stycznia 21 lat do tyłu, czyli w przyszłym sezonie 01.01.2002 rok) nie trzeba zgłaszać zawodników.
W Europejskich pucharach podobna jest reguła, jedynie tam dodatkowo zawodnik musi być w klubie co najmniej 2 lata, aby nie musieć być zgłaszany.
Czyli mówiąc krótko zawodnicy, co mają mniej niż 22 lata w Anglii nie muszą być zgłaszani, przez co nie zajmują miejsca na liście 25 zawodników. W Europie właśnie, aby nie musieć być zgłaszanymi, dodatkowy warunek to 2 lata spędzone w klubie.
Aby uzyskac status Hg w Anglii zawodnik musi spędzić w Angielskim klubie 3 sezony między 15 a 21 rokiem życia. W przypadku Hg w Europie to są też 3 sezony w klubie(wtedy HG klubowe), czy też kraju między 15 a 21 rokiem życie. W Anglii klub nie ma znaczenia tylko kraj. W Europie zgłosić należy 8 zawodników HG w tym 4 z klubu.

Nie trzeba zapełniać całej listy 25 zawodników,
kluby maja ogólnie 17 miejsc non-HG

To juz wiem czemu Allistera tak bardzo chcielismy xD.

Powodem jest cena.

1 polubienie

2 polubienia

Akurat ta cena to przecena patrząc na jego umiejętności. Już plotki poniżej 60 milionów uważałem za przecenę, ale jak prawdą okaże się 45 milionów to będzie to kradzież.

1 polubienie

2 polubienia

Jakby kosztował 100 mln to byłby lepszym zawodnikiem xD?