Rozważania transferowe (dyskusja)

Maddison i Thuram poproszę i pomoc będzie w komplecie

5 polubień

Ja jestem za Thuramem i Kone. Coś czuje, ze wjechaliby idealnie do składu pokazując najwyższy poziom.

2 polubienia

Moim zdaniem musimy jednego zawodnika kupic defensywnie usposobionego i nawet nie wyobrażam sobie tego inaczej. Stąd uważam, że prędzej kupimy Kone niż Thurama Maddisona, czy Veigę. Gdyż jest po prostu zawodnikiem grającym na pozycji defensywnego pomocnika i jest wyceniany bardzo rozsądnie.

@PyrkaLFC Thuram gra częściej box-to box. Kone gra jednego z dwóch defensywnych pomocników.
Masz nawet liczby defensywne od kolegi @AleksanderFa, które wskazują na większe zaangażowanie w obronę Kone od Thurama.
Ogólnie po tym jak widziałem, co Thuram potrafi z przodu, to uważam, że wystawianie go na 6tce byłoby sporym ograniczeniem jego ofensywnych mozliwości.

Z tego co wyczytałem w opisie profilu zawodników Thuramowi bliżej do DMa niż Kone

Kone

Zrzut ekranu 2023-06-07 145641

Thuram

Zrzut ekranu 2023-06-07 145648

Ciekawe jakby sobie poradził Szoboszlai na tej prawej stronie w roli Hendersona. Ma wpisaną klauzulę £60M.


Wg wshoscored Kone to klasyczny DM (zagrał na tej pozycji 29/30 spotkań w poprzednim sezonie), a Thurman boxtobox, który w poprzednim sezonie częściej grał na “10” niż na DM, tylko te mecze to 2 na “10” i jeden raz na “DM”, 30 spotkań zagrał na pozycji nr “8”.

Thurman ma słaby wskaźnik “Tackling”, więc wątpię, żeby był DM, a Kone wręcz przeciwnie.

W takim razie czytałem z jakiegoś słabego źródła, dzięki za update

:rotating_light: Jude Bellingham to Real Madrid, here we go! Agreement in place with Borussia Dortmund. It’s done deal.

Fee: €100m plus add-ons.

Bellingham will sign six year deal valid until June 2029 agreed in April.

Medical tests already booked as Madrid wanted to get it done this week

1 polubienie

To jest miejsce spekulacji nt. transferów LFC, nie Realu. To, że Jude tu nie przejdzie było wiadome dobre 1,5 miesiąca temu, po co ten post ?

4 polubienia

received_207752418765640

100mln + czytam że 20 mln zmiennych, kwoty w euro. Pytanie jakie musi się narodzić, czy nie wiedzielismy, ze to będzie kwota tego rzędu? Czy nie chcieliśmy ryzykować, że ostatecznie Jude i tak wybierze real? Niestety nie dowiemy się, ale jak będziemy łapać takie perełki jak Mac Allister za 35mln i wzmocnimy też pozycje ŚO to myślę że jakoś nam to zrekompensują, czekamy na dalsze ruchy :wink:

Edit: teraz jeszcze Romano dopisał, że na sezon ma zarabiać 10-12mln netto, i zmienne mogą wynieść 30% kwoty stałej więc ostatecznie transfer może kosztować około 130mln euro. Warto zauważyć jednak, że pensja dość uczciwa. No nic, mówi się trudno żyje się dalej.
@Beol moim zdaniem jednak chcieliśmy go wziąć za około 100mln, cena poszła w góre i myślę, że może i byśmy dali 130mln ze zmiennymi, gdybyśmy mieli gwarancję że nas wybierze, ale po doświadczeniach z Tchouemenim postanowiliśmy nie ryzykować, ale jak było naprawdę? Możemy teraz gdybać, czy to strategia na innych, czy jednak twarda kalkulacja.

Szczerzę, moim zdaniem od początku wiedzieliśmy, że go nie kupimy i to była zasłona dymna, dla obserwowania całej reszty rynku i analizowania potencjalnych wzmocnień takich jak Alexis.

Nie oszukujmy się, od roku w mediach pojawiało się tylko jedno nazwisko, cały czas media wałkowały Jude’a jak jakiś mocno odgrzewany roczny kotlet. Wszystkie osoby w okół klubu także śpiewały tylko o nim.

Dopiero w momencie jak oficjalnie go odrzuciliśmy, nagle zaczął się temat jakiś 20 innyc pomocników, tylko, że teraz wydaje mi się, że jesteśmy już gotowi na okienko i po pierwszych rozmowach z klubami, z którymi chcemy robić biznes.
Patrząc na to z perspektywy biznesowej i próby uniknięcia zawyżania cen, to była idealna strategia.

Bo Jude to jeden z naszych celów transferowych, zresztą może temat wróci za rok czy dwa lata :wink:

Po 1 - Jude już dobre 1,5 miesiąca nie jest naszym celem.
po 2 - Jude nie odejdzie z Realu za rok, dwa.

1 polubienie

Dobrze wyszło, kupilibyśmy jednego Jude’a, w październiku Richarlison zrobiłby mu sanki (swoją drogą pewnie nawet czerwonej by nie zobaczył) i do końca sezonu gralibyśmy na przemian połamanym Thiago, Hendersonem i Jonesem. Mamy okazje za podobne pieniądze wzmocnić całą formacje, przy czym nie uzależnimy się od jednego nazwiska. Dla mnie rewelacja.

12 polubień

A Ty juz oczywiscie alfa i omega wiesz wszystko. Jak tam Enrique w Chelsea?

Przypominam też i twój post o Bellinghamie jeśli już czepiasz się każdego innego :slight_smile:

Na tak, na pewno Jude odejdzie z Realu do dwóch lat, nawet ich flop transferowy Hazard był tam 4 lata. Nie trzeba być “alfą i omegą”, żeby na to wpaść.

Tak, tylko ja pisałem nt. Jego zdrowia, a nie na temat tego, że gość przechodzi do Realu …

Śmiesznie to brzmi z ust gościa, który w styczniu twierdził, że Jude jest już piłkarzem LFC, tylko zostaje kwestia kwoty XD

1 polubienie

Serio żałujecie Bellinghama? Ktoś z jego środowiska powiedział, że Liverpool i tak miał być tylko przystankiem przed Realem Madryt.

3 polubienia

Jakby pograł u nas owocne 3-4 sezony, w których byśmy regularnie sięgali po trofea, a na końcu odszedłby za 200 mln do Realu to chyba spoko deal co nie?

3 polubienia