Rozważania transferowe (dyskusja)

Tak zgadzam się, nawet u nas w pojedynczych meczach wyglądał dobrze. Jednak własnie mija kolejny rok i będzie coraz gorzej. Stąd czas jego na boisku powinien być odpowiednio dostosowany, aby tych lepszych wystąpień było więcej.

@radzimordka pamiętam, jak zostało ogłoszone, że bedzie kapitanem i taka reakcja była mieszana :smiley: W każdym razie to było niedługo po meczu z Chelsea, gdzie z Diego Costą niemal sobie do gardeł nie skoczyli, czyli Jordan jakby obsikał terytorium pokazał, że nawet tacy wariaci mu są niegroźni. A wtedy Costa to był naprawdę kawał ch… i harpagan :smiley:

o mam coś :smiley:

1 polubienie

Zgadzam się z całą wypowiedzią, moim zdaniem dobrze oddane to kim Hendo był i jest dla drużyny

Chciałbym jeszcze tylko dodać, że Jordan miał też duży plus w postaci bycia kapitanem. Nie nosił opaski bez przyczyny, przewijały się różne wypowiedzi piłkarzy naszej drużyny lub przeciwnej mówiące o tym, jak świetnym liderem jest Hendo

@Loku64 Dobry jest ten filmik, ta kamienna mina jest już iconic

4 polubienia

super wypowiedź poparta argumentami i faktami. Pokazujesz że nasi obecni pomocnicy w nowym sezonie powinni być tylko rezerwowymi i uzupełnieniem składu Fabinho, Henderson, Jones, Thiago to nie są gracze na dróżyne która chce walczyć o mistrzostwo. Bliżej im do poziomu średniaka ligowego. Trzeba 3 może 4 wzmocnień na już do pomocy.

Oczywiście zgadzam się że z wiekiem traci dużo ze swoich atutów. Nigdy nie był zawodnikiem “widowiskowym” , powyżej świetnie opisałeś jego atuty jaki i wady. Jak widać dla wielu trenerów te atuty były na tyle duże że z chęcią wybierali go do pierwszego składu (żeby grać w reprezentacji Anglii tyle lat i rozegrać tyle meczów to czymś jednak trzeba się wyróżniać bo selekcjoner zawsze wybiera kogo chce z puli kilkudziesięciu graczy). Denerwuje mnie tylko ciągły hejt i twierdzenie że przez wielu forumowiczów że jest słabym zawodnikiem.
No i od siebie dodam że posiada świetny mental do bycia kapitanem i ciężko będzie z następcą patrząc na aktualną kadrę (może TAA, albo Virgil)

2 polubienia

Dawać już oficjalkę tego Alexa! :slight_smile: Trzeba ruszać po resztę! :wink:

A na temat Hendo. Dobry grajek, ale nie każdy trzyma poziom do 36 roku życia. W skrócie zawsze trzymał solidny poziom, a zdarzały mu się mecze bardzo dobre. Aktualnie gra na słabym poziomie, a zdarzają mu się mecze solidne. Wątpię, żeby miało sie to zmienić w przyszłym sezonie, więc rola zmiennika jest dla niego idealna. Mimo wszystko szacunek się mu należy.

:exploding_head:

17 polubień

https://twitter.com/LFCTransferRoom/status/1666382079901220865?s=20

Powiem szczerze, że za 35 milinów to jest rozbój w biały dzień. Świetna robota przy tym transferze.

3 polubienia

Jeżeli cena 35mln to prawda to meeeega promocja i super deal!

4 polubienia

Z czego czytalem, to Alexis podpisal w pazdzierniku kontrakt, aby dac zarobic Brighton, bo w innym wypadku moglby odejsc za darmo. To byla taka umowa miedzy klubem a zawodnikiem, ze podpisuje, odchodzi w lecie i klub cos z tego bedzie mial. Stad tak niska klauzula

4 polubienia

Jeśli faktycznie bierzemy MacAlistera za £35mln to może i Jude’a łykniemy za te 80 baniek?
Straszna cena, spodziewałem sie czegoś bliżej 60, pewnie poza 35 mln sporo w bonusach.

1 polubienie

Nie no w pełni rozumiem, ale i tak to śmiesznie mała klauzula. Spodziewałem się takiej na poziomie z 45/50 milionów funtów.

To teraz Veiga i Thuram i będzie konkret. Do Kone nie mam przekonania.

10 polubień

No jak to klauzula to nie ma bonusów. Płacimy klauzulę i nara.

1 polubienie

Nie wiadomo tak naprawdę jakie zapisy byly w jego umowie z BHA, mówiło się o kwocie 65 mln, potem <60 mln, wreszcie 45 mln.
Najważniejsze, że deal done i do tego za całkiem niezłą kasę.

Przy obecnych cenach, 35 mln funtów za Mac Allistera, to jak kradzież :slight_smile:
Przypomnę, że tyle wydaliśmy na Carrolla dwanaście i pół roku temu, co wówczas było gigantyczną sumą. Dziś to są “śmieszne” pieniądze, zwłaszcza za mistrza świata :wink:
Ogromnie mnie cieszy ten transfer :smiley:

9 polubień

Cena za transfer mistrza świata wręcz niewiarygodna. Kolejny transfer po Gakpo, gdzie stosunek ceny do jakości jest znakomity.

7 polubień

Jeżeli ta wysokość zapłaty okaże się prawdą… Porównanie: 35 baniek za Karola i 35 baniek za Alexa…

Piękny transfer MacAlistera. Brawo.

A więc wszystko zaczyna układać się w całość. Tak jak niektórzy przewidywali - prawdopodobnie przyjdzie jeden porządny grajek i 2 kotów w worku z których Klopp bedzie musiał ulepić panów piłkarzy. Albo ich ulepi, albo nie ulepi. Albo ulepi za pół, ale Henderson z Fabinho zdążą nam już położyć sezon. Nie wiem czy to dobra taktyka. Ryzykowna. Troche się tego obawiam i mam osobistą zagwozdke.

Thuram z Kone to wydatek 70-80 mln. Kupe siana za piłkarzy którzy ligi angielskiej nie widzieli. Osobiście licze na drugiego piłkarza ogranego w Anglii i kręcącego się na pułapie MacAlistera. Uważam, że to bezpieczna opcja na dzień dzisiejszy kiedy nasza pomoc kwiczy. Ligowe transfery za Kloppa wychodzą nam bardzo dobrze. Są bezpieczne i praktycznie w 100% pewne. Za te 70/80 można mieć jednego ale porządnego grajka pokroju Caicedo czy Rice. Z tanszych opcji jest Neves czy Maddison(jakiś angol by się przydał). Był Mount. Barella choć już mniej dostępny też jest gdzieś wyceniany na tym pułapie. Koniunktura na pomocników jest w tym sezonie wybitna.

Pózniej pójść po Timbera który ogarnie PO i SO - on to już całkiem jest stworzony pod naszą taktyke - piłke też wyprowadza świetnie i może bawić się w obrońco/pomocnika jak Stones czy Trent.

i jeśli starczy siana to dopiero na 3 transfer jakiegoś talenciaka czy kota z innej ligi. Bo to wszystko młode koty w worku. Nic pewnego. A nam trzeba teraz przynajmniej 2 pewnych do pomocy i ogranych w Anglii. Umiemy to robić i po co sobie komplikować życie.

1 polubienie