Rozważania transferowe (dyskusja)

Zrozumiałe jest to tylko z trzech powodów: Rzuty wolne, status HG, cena sporo niższa od wyceny TM (38m). Może jeszcze uzupełnienie składu OPRÓCZ maglowanej tu od miesiąca trójki. W innym przypadku nie widzę tu kompletnie sensu.

No nie jest tak: Gakpo był po słowie z United, Diaz z Tottenhamem, Nunez też chyba z United. Nie ma takich zawodników w poważnej piłce którym nikt się nie interesuje. Nie ma siły aby zawodnik, który wpadł w oko Kloppowi był anonimowy dla całej reszty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że klub nie chce wchodzić w licytacje z tzw petro-klubami (Chelsea, City, Newcastle, United, PSG) czy potęgami od dawien dawna (Juve, Barca, Real).

JWP to byłby świetny transfer, gdyby w życie weszły lotne zmiany w Premier League i gość wchodziłby wykonać stały fragment gry. Nie brałbym tego zainteresowania aż tak poważnie. Mam cichą na dzieję, że pismaki robią swoje i łączą nas z każdym żeby zwiększyć zasięgi, a w klubie robią swoje i pracują nad kimś bardziej konretnym. Czas pokaże.

Złotym środkiem było by to gdyby FSG kupiło sobie Brighton z całym sztabem scoutnigu i analiz mieli by to czego tak bardzo pragną i nie było by tyle marudzenia i samolotów z napisami żeby robili wyjazd. Podejrzewam nawet, że gdybyśmy się zamienili z Brighton na właścicieli to byli by bardziej szczodrzy i chętni na sukces sportowy. Już na prawdę śmieszą mnie te informacje o tym, że odpuszczamy w monecie gdy do stołu podejdzie inny gracz. Masakra.

6 polubień

No tak, ale to w sumie na podobne wychodzi. Jeśli nie jesteśmy gotowi walczyć z tymi klubami, które wymieniłeś i odrazu odchodzimy od negocjacji to nie ma bata by najlepsi tu przychodzili. A w momencie jak United przejmie Katar to zacznie się robić coraz gorzej, bo finansowo nie sprostamy rywalom. Nie można również zapominać o Newcastle które będzie powoli starało się utrzymać pozycje klubu z top 4.

Słuszna uwaga. Jest bardzo prawdopodobne, że za 5 lat będziemy mieć trzy Manchestery City w samej lidze. Będziemy co sezon walczyć o czwarte miejsce z Arsenalem i Chelsea (które też sporo wydają). Cudotwórcy Kloppa potrafiącego stworzyć z prawie każdego klasowego piłkarza już nie będzie.

Widzę trzy scenariusze:
-FSG świadome większej rywalizacji postanowi sprzedać klub
-FSG świadome większej rywalizacji postanowi przeznaczać więcej pieniędzy na wzmocnienia.
-FSG nie zmieni swojej polityki i będziemy co sezon tylko bić się o top4, albo o Ligę Europy

Głowna myśl jest taka: mamy przewalone :upside_down_face:

12 polubień

więc powinniśmy sami na złość ją podbijać powodując wykosztowanie się rywali. Trzeba było podbić o 5 mln ofertę Realu i zmuszać ich i inne klyby do zwiększenia wydatków, przecież oferty nie są wiążące, Real za pół darmo w stosunku do tego co my mielibyśmy dać kupił Jude, za Caicedo dać te 75 mln i czekać, będzie chciał przejść do nas to się zastanowić czy to ciągnąć nie będzie to niech Chelsea i Arsenal zaczynają licytację powyżej 75 mln.

Chelsea też myślę, że na dłuższą metę może nam odskoczyć przez ta jedna rzecz, o której wcześniej wspominałem. Nas nie stać na popełnianie błędów. U nich poszło dużo hajsu na wzmocnienia, z czego tylko Enzo okazał się klasowy. Co na to Chelsea? Sprzedaje szrocisko i idzie po kolejne wzmocnienia. U nich jest reakcja na słabe punkty w zespole. U nas Keita i OX odeszli z 2 lata za późno i obawiam się tego przy obecnych transferach.

Bo nie razi mnie fakt ze nie kupujemy cracków. Ale to ze jak już kupimy zawodników to na sile staramy się zrobić by działali i liczymy ze w końcu odpala.

2 polubienia

Co to w ogóle za pomysły? JAk nie są wiążące, jeśli któs przyjmie ofertę i klub powie “tak se tylko podbijaliśmy”. Its a prank bro…
Co za logika…

4 polubienia

Piękny to był transfer na zastępstwo Trenta. A już za rok o tej porze wiadomość Joyca: “Conor Bradley dołączy do (tu wstaw klub z Championship/ligi szkockiej) na wypożyczenie”. I potem potwierdzenie kolejnego transferu jako jego zastępca: “Nastoletni zawodnik z ligi szkockiej/irlandzkiej/niższej angielskiej dołączy do Liverpoolu po tym jak (tu wstaw doświadczonego piłkarza z top 5 lig, który właśnie by pozwolił Trentowi na trochę odpoczynku) okazał się za drogi według klubu. Klub wierzy, że młody zawodnik pomoże odciążyć TAA”. Już nie mogę się doczekać. :heart_eyes:

Dziwne. W Fifie działa :smiley:

Co do transferów to nie ma co od razu wychodzić z założenia, że nie wypalą. Nie zgodzę się też, że Liverpool w ogóle nie reaguje na niewypały i liczy w nieskończoność, że zawodnik zacznie dobrze grać. Ok Keita był trzymany za długo, ale w jego przypadku problemem były kontuzje, bo potencjał mial bardzo duży. Dodatkowo liczba transferów do ataku pokazuje, że potrafimy kupić więcej niż absolutne minimum - przyszedł Nunez, a za pół roku ściągnęliśmy Gakpo. Jeszcze wcześniej ściągnęliśmy Minamino, a pół roku później Jotę. Można wymienić wielu innych jak Benteke czy Balotelli, którzy okazali się niewypałami i zostali szybko odpaleni z klubu. Mam nadzieję, że podobnie będzie teraz z drugą linią.

1 polubienie

Ja tylko dodam, że po reformie ligi mistrzów przewidziane są cztery dodatkowe miejsca, z czego dwa będą dla lig z najwyższym współczynnikiem uefa, więc można w ciemno stawiać że praktycznie co roku będzie 5 zespołów z Anglii w lidze mistrzów więc walka o top 5 raczej :slight_smile:

Znaczy jeśli chodzi o Keitę i OX to nieważne, że nie spełnili się piłkarsko przez kontuzje a fakt, że tu siedzieli i zajmowali niepotrzebnie miejsce.

Co do transferów to pełna zgoda ze nie można zakładać ze nie wypalą. Nie cena, nie wiek a boisko weryfikuje piłkarzy. Ja po prostu chcę by w razie niepowodzenia była reakcja ze strony klubu i nie trzymanie zawodników gdy ci się u nas nie spełniają (bez względu czy chodzi o liczne kontuzje, czy formę).

Ja napisałem to już dawno i będę się tego trzymał - zaliczyliśmy już swój najlepszy okres. Z tymi właścicielami i ich polityką transferową już nic poważnego nie wygramy. Może jakiś krajowy puchar ale o mistrzostwie Anglii czy LM możemy zapomnieć. Braki w pomocy to jedno. Drugie to obrona - City już myśli o Gvardiolu a my zostaniemy na ławce z Matipem który często ma kontuzje i nie jest pierwszej młodości, Gomezem któremu kontuzje zniszczyły karierę … Masakra

2 polubienia

Lm to akurat jest jakas szansa, bo tam jest dwumecz, w którym wszystko sie może wydarzyć, wystarczy spojrzeć jakim składem wygralismy w 2005.

Właśnie problem jest taki że w naszym najlepszym okresie mieliśmy formacje zbliżone poziomem do city i dlatego szliśmy z nimi łeb w łeb. Jedynie pomocą odstawalismy ale nasi pomocnicy nadrabiali wybieganiem i atletyzmem . Teraz już odstajemy poziomem w każdej formacji i jak nie przeprowadzimy mądrych transferów to City dalej będzie level wyżej od nas.

Gerrard podpisał w Arabii, trzeba czekać teraz na oferty 50 milionów za Matipa, 60 za Hendo i 70 za Fabsa. Stevie w Tobie nadzieja

7 polubień

jak przyjmą to się dogadywać z graczem, 75 za Caicedo, jeśli za mało to niech reszta podbija.

1 polubienie

Sadowie dużo płacą, ale nie za transfery. Nierealne to co piszesz