Rozważania transferowe (dyskusja)

Sluchaj gosciu. Ja tylko prosze zeby znalazl sie tu jeden chociaz, ktory potrafi logicznie mi to przedstawic. Logiki brak plus jeszcze uderzasz personalnie. Sprobuj to wytlumaczyć logicznie, podpierajac sie jakimis faktami moze i nie probuj mnie obrazac chlopcze, ok?

2 polubienia

To że jak piszesz że nie ma z czego kraść to tylko pokazuje GOSCIU jak zarządzany jest ten klub. Inni właściciele chcą odnosić sukcesy sportowe i o to się starają a tutaj?

Mam nadzieje, ze pomoglem, pozdrawiam.

Jezeli nie rozumiesz elementarnych podstaw ekonomii i matematyki to nikt ci tutaj logicznie tego nie wytlumaczy. Bo z logika masz bardzo duze problemy.

W sensie ty myślisz ze to działa tak ze Liverpool będzie wykonywał regularne przelewy na konto FSG czy co? Bo jeśli tak to mam dla Ciebie złą wiadomosc.

2 polubienia

No ok. Wiemy jaka jest wartosc rynkowa Liverpoolu. 10 razy wieksza niz 13 lat temu, wiec chyba spoko robote wykonali. Teraz chcialbym sie dowiedziec jak cena rynkowa ma swiadczyc o tym, ze fsg wybiera pieniadze z liverpoolu itd

Hahaha wiem ze to 1 dzien okna transferowego, ale juz teraz zapowiada sie ono jak co roku. Szumne zapowiedzi, przebudowa pomocy, 250baniek itp, itd., az nagle okazuje sie ze wroci Bajcetic, a Fabinho to przeciez super grajek, ktory w nowym sezonie odnajdzie forme sprzed lat. Tak bedzie nie zmyslam🙈
Obym sie mylil i fsg naprawde wzmocnilo sklad, ale majac w pamieci okna transferowe po sezonach w ktorych bylismy na topie, wygrywajac LM czy PL, to na nic wielkiego nie licze.
Z wywozeniem fsg na taczkach wstrzymam sie do rozpoczecia sezonu

2 polubienia

Nikt nie mowi, ze FSG wybiera pieniedze z Liverpoolu w formie regularnych przelewow na konto, powiedzenie czegos w stylu “FSG czerpie tylko profity z Liverpoolu” to zwyczajne uproszczenie na potrzebe dyskusji. Widzisz - dla ciebie status majatkowy to tylko liczba cyfr na koncie, a dla inwestorow aktywa jakimi zarzadzaja i ich ewentualna wartosc sprzedazy. Klub jest samowystarczalny, a Amerykanie nie inwestuja w niego (w sklad) swoich srodkow. Klub nie ponosi strat. W okresie 13 lat zwiekszyl swoja wartosc ok. 10 razy.

No i jak - zarobili Amerykanie czy nie zarobili?

Nawet zakladajac sprzedaz teraz za 3.5kkk i straty co roku srednio 100kk (a Liverpool nie odnotowuje regularnie straty na poziomie 100kk) byliby na czysto 2,2kkk przy sprzedazy. Takze owszem zrobili dla siebie dobra robote bo zgarna duzo kasy wiec jak jestes fanem FSG to pewnie bedziesz zachwycony - Werner i Henry napchaja sobie kabze przy sprzedazy nie inwestujac zbyt wiele. Aczkolwiek interes nasz - kibicow - lezy gdzies indziej.

Zreszta bylo to tlumaczone z 58 razy na tym forum juz.

7 polubień

Chodzilo mi o to zeby ktos z was wreszcie nakreslil mi swoj punkt widzenia logicznie, bo wydaje mi sie, ze dla wiekszosci “fsg kradnie” bo inwestuje w klub pieniadze klubu zamiast wykladac ze swoich kieszenie

Hmm. A co kolega sądzi o naszych wzmocnieniach w ostatnich latach, wzmocnienia pomocy, obrony, czy kolega uważa, ze klub solidnie wspiera menadżera na tym polu? Można się odnieść porównaniem do klubów z Top 4, które skończyły sezon przed nami. Z ciekawości pytam

Zawsze możesz zapukać z drugiej strony i zadać sobie pytanie dlaczego takie Nottingham potrafi zainwestować w skład więcej niż Liverpool.

I te dwa zdania podsumowują całą dyskusję o FSG. Nic dodać, nic ująć. Odwieczny konflikt interesów producenta-właściciela i klienta (nazywając w uproszczeniu). Czasem pierwszy jest gotowy dać więcej temu drugiemu, a czasem nie. Pytanie brzmi, czy musi dać więcej. :slight_smile:

1 polubienie

Myśle, że większośc z nas reaguje podobnie, jak ci pod tweetem :smiley:


Gravenberch ponarzekał trochę na ilośc minut, więc pewnie kopa dostanie :smiley: Jednak myślę, że mógłby wywiady w takim tonie sobie odpuścić, z pewnością mało który manager chce zawodnika w składzie, co narzeka na to, że gra mniej i uważa, że robi wszystko w porządku :stuck_out_tongue:

Czekam, aż mi pęknie morda tak jak obiecał Radbug. Podobno mały być transfery takie, że świat nie widział. Henry miał pozamykać usta niewdzięcznym krytykom. Czekamy…

7 polubień

No właśnie cieszę się że udało się zamieścić te dwa komentarze pod tweetem, które najlepjej oddają reakcje na te plotkę transferową :grinning:


Thiago nie zamierzamy sprzedawać. Na szczęście nie zamierzamy też go przedłużać.

Przecież to drugi Matip pod względem zdrowia, a jest młody. Już jednego Keitę mieliśmy ze stałym wynajętym pokojem w szpitalu, wystarczy.

Inne źródła podają, że United jest w grze, ponieważ nie uśmiecha się im wydawać 80 mln za Mounta, który ma rok do końca kontraktu. Tylko tam sprawa wygląda tak, że czekają jak rozwiąże się sprawa z nowymi właścicielami.

Agent Francuza dodał dziś zdjęcie na IG z siedziby OGC Nice. Media spekulują, że dziś ma odbyć się dyskusja nt. przyszłości Thurmana.