Rozważania transferowe (dyskusja)

Jak to się potwierdzi to Real już chyba na początku okienka je wygra.

1000017227

Nikt nie da za Salaha 150 mln euro. Taki transfer powinien być przeprowadzony kiedy był w prime. Pozwolą mu odejść za darmo zamiast dobrze na nim zarobić już rok temu kiedy w mediach chodziły plotki o zainteresowaniu Realu. Nie jestem zadowolony z tej polityki, a Klopp uprawia późnego Rodgersa z tym swoim great character. Powinno być to lepiej wycyrklowane.

https://twitter.com/JamesPearceLFC/status/1672193716230975490?t=-u1aaYWCkPHViEjM7Yvp1A&s=19

Świetna decyzja klubu. 10 będzie potrzebna Kloppowi do taktyki z Nunezem. Oby się rozwijał w tym Lipsku. Skoro tak się napalili na niego to mają dla niego plan. Nie ma lepszego środowiska dla Carvalho na ten moment.

2 polubienia

La Gazetta della Sport , pisze iz Liverpool przygotowuje oferte za Chiesa. Ostanio mozna bylo wyczytac iz Salahem intersuja sie kluby z Bliskiego Wschodu. Ciekawe…

kolejny dziennikarz o tym pisze. Podobno złożyliśmy ofertę na 40mln euro

https://twitter.com/GiovaAlbanese/status/1671847403169742850?t=MOYNASfIEUPnvhv0kWAgtA&s=19

zaraz będziemy mieli więcej lewoskrzydłowych niż pomocników

Chiesa , moze tez grac na prawym skrzydle.

1 polubienie

Nie ma kasy na Barelle ale jest na jakiegoś połamańca? Co oni tam w klubie trzymają doktora Mengele który potrzebuje żywej kontuzjowanej tkanki do demonicznych eksperymentów?

Jak sprzedali by Salaha , kupili Chiesa to zostaloby jeszcze gotowki na inny transfer.

Na kilometr czuć desperację. Klub nie daje więcej kasy niż 40-50 mln, więc szuka byle kogo byle tylko kupić i pokazać, że “działamy” na rynku. Przecież takie oferty to jest jawna kpina z kibiców.

Szkoda tylko, że Chiesa to równie przydatny piłkarz jak Keita albo… niech będzie mniej krzywdzący przykład, jak Thiago. Niby jest ale co z tego skoro polowe czasu siedzi u lekarza.

Edit. Niech Henry się w końcu kurde obudzi. A jeśli transfery blokuje Jurgen, zamówić mu randkę z Hendo i niech się zajmie sprawami sercowymi a transfery zostawi Papkinowi i Szmatkę

2 polubienia

Będą jaja jak NUFC po zakupie Tonaliego kupi również Barelle.
FFP wyrównają transferem Schara za jakieś 40M do ligi saudyjskiej.

1 polubienie

Chiesa? No to jeszcze Bednarek i Ward-Prowse i na mistrza… oczy pieką od czytania. Tak to my szybko top4 nie zobaczymy

1 polubienie

nie wiem czemu jest tu taki płacz o Chiese dla mnie jedyne co nie przemawia za jego transferem to fakt ,że możemy wtedy nie sprowadzić jeszcze jednego pomocnika bo śo to raczej kwestia czasu cena za Chiesę byłaby ekstra w razie ewentualnych 30 mln i np.5mln bonusu pokazał już swój potencjał .Na EURO 2020 i nie tylko zdarzało mi się oglądać juve regularnie przez ostatnie 3 lata i mogę stwierdzić ,że IMO za tę ‘‘moją’’ kwotę warto

Tylko ze przyjscie Chiesa moze oznaczac np. sprzedaz Salaha i zainwestowanie piniedzy w kolejnego pilkarza. Salahrm pomoc interesuja sie kluby Arabskie tak twierdzi ( Four Four Two )

Tego Chiesy bym nie przeżywał, żadne poważne źródło o nim nie pisało, wiec raczej plotka bez pokrycia.

Wy naprawdę uważacie, że te plotki o Chiesie są prawdziwe???
To gratuluję :person_facepalming::person_facepalming::person_facepalming:

1 polubienie

Na Chiese LFC poluje od euro 2020, ale biorąc pod uwagę obecne potrzebny to raczej nie do wyjęcia. No chyba, że ktoś z Arabii rzuci ok. 100 mln na Salaha, ale jego odejścia bym nie chciał.

Zastanawiam się po co nam Chiesa

Jasne, może grać na prawym skrzydle i być pewnego rodzaju zastępcą Salaha, ale po pierwsze nie ma zdrowia jak Mo, a po drugie w momencie kryzysu środkowej linii i potrzeby nowego obrońcy, nie uważam żeby wydawanie kasy (która jest mocno ograniczona) na kolejnego ofensywnego piłkarza było dobrym pomysłem

3 polubienia

Chiesa to doskonały pomysł :smiling_face_with_tear:

1 polubienie

Micky van de Ven

Czy wszyscy oglądaliście serię Scream? Jeśli nie, to dlaczego nie? Nowy film z tego roku jest zaskakująco dobry.

W jednym z wcześniejszych filmów jedna z postaci mówi o zasadach przetrwania horroru. Z każdym sequelem zasady są zmieniane i teraz jesteśmy w zasadzie w punkcie, w którym oryginalne zasady już się nie liczą.

Dlaczego mówię o tym teraz? Cóż, zasady, które wprowadziłem dla celów środkowego obrońcy, najwyraźniej już się nie liczą.

Liverpool chciał dominujących środkowych obrońców. Z wyjątkiem kampanii 2020/21, Virgil Van Dijk miał ponad 73% skuteczności pojedynków powietrznych dla the Reds. Przed tą kampanią Joel Matip wygrywał średnio 74% swoich pojedynków powietrznych. Nawet Dejan Lovren, pomimo wielu swoich wad, miał przyzwoity wskaźnik skuteczności w powietrzu - około 68%.

Myślałem, że Ibrahima Konate będzie najlepszym wyborem Liverpoolu z wielu powodów. Jednym z nich był fakt, że w ciągu czterech sezonów miał 74% skuteczności w pojedynkach powietrznych.

W tamtym czasie było to często pomijane, ale posiadanie tych facetów w obronie pozwoliło the Reds być bardzo agresywnymi. Liverpool zdominował wszystkie aspekty fizycznej strony gry. To wyeliminowało out-ball dla większości drużyn i pozwoliło the Reds przygwoździć przeciwnika.

Jak często widzieliśmy, jak drużyna stara się zagrać długą piłkę w przestrzeń, aby dostać się na boisko tylko po to, by Van Dijk wygrał główkę i przywrócił Liverpool do ataku? To była norma, prawda?

Ilekroć Joe Gomez wchodził w miejsce Lovrena lub Matipa, było to zauważalne. Chociaż był lepszy w niektórych rzeczach i był szybszy, jego słabość w powietrzu oznaczała, że miał środek tarczy na plecach.

Jego wskaźnik skuteczności pojedynków powietrznych dla the Reds wynosi zaledwie 55%.

Zawsze uważałem go za wyjątek. Był tutaj przed przybyciem Kloppa. Jest dość wszechstronny i można prawie przeoczyć jego braki w powietrzu.

Ale teraz Liverpool wydaje się być łączony z wieloma graczami, którzy niekoniecznie wyróżniają się w powietrzu. Najnowszym z nich jest Micky Van De Ven. Wspominałem o nim w kilku artykułach, ale nigdy nie skupiałem się wyłącznie na nim.

Niemiecki serwis WAZ twierdzi jednak, że Liverpool jest nim zainteresowany, a Klopp jest “wielkim fanem” 22-latka. Może to być leniwe powiązanie po oficjalnym prezentacji Jorge Schmadtke jako nowego dyrektora sportowego Merseysiders. Ostatnio pracował w Wolfsburgu, klubie, w którym Van De Ven występował, więc dobrze zna zawodnika.

The Reds poszukują środkowego obrońcy, więc jest to łatwe połączenie. Ale WAZ był jednym z pierwszych, którzy poinformowali o potencjalnej transakcji między Liverpoolem a Schmadtke, więc jest w tym pewna wiarygodność.

Raporty sugerują, że środkowy obrońca o wzroście 193 cm może być dostępny za 34 miliony funtów. Nie wspomniano jednak o klauzuli, więc istnieje możliwość zawarcia umowy.

Czy w jego grze jest wystarczająco dużo, aby spojrzeć poza jego słaby wskaźnik skuteczności pojedynków powietrznych? Liczba ta jest dość niska - około 2,1 na 90 - a jego wskaźnik skuteczności w tym sezonie wynosi 52%. Oczywiście nie jest to takie samo dla wszystkich graczy, ale ilość Konate pozostała dość podobna po przeprowadzce na Anfield, podczas gdy jego wskaźnik skuteczności spadł nieco do 70%. Warto zwrócić na to uwagę.

image

Van de Ven od czasu do czasu grał jako lewy obrońca w trakcie swojej kariery, ale większość minut spędził w Wolfsburgu jako lewy środkowy obrońca w trójce.

W wieku 22 lat nie oczekujesz, że będzie gotowym produktem, prawda? Obecnie ma kilka oczywistych słabości. Na przykład, kilka razy w tym sezonie został przyłapany na tym, że ludzie biegli naprzeciwko niego, aby pokonać go w dośrodkowaniu. Jest również dość powolny w ustawianiu nóg, być może ze względu na swój wzrost, ale jeśli gracz zawraca do siebie, Van de Ven ma trudności z zareagowaniem na to i łatwo zostaje usunięty z fazy.

To dziwne. Jest jednym z najszybszych piłkarzy w Bundeslidze, ale jest strasznie powolny kiedy musi ustawić nogi. Rozumiem, że to dwie zupełnie różne rzeczy, ale tak, po prostu coś, co zauważyłem.

W posiadaniu piłki jest pewny siebie, a kiedy ma czas, potrafi wybrać podanie. Jest naturalnie lewonożny, więc to pomaga.

Jednak czasami brakuje mu egzekucji. Na pewno można nad tym popracować. Można też poprawić jego grę powietrzną. Byłby więc trochę projektem. Konate był, kiedy podpisał kontrakt, ale myślę, że był wtedy bardziej zaawansowany w swoim rozwoju.

Pozytywne jest to, że można go rozwinąć i już ma dobry profil fizyczny. Jest wyjątkowo szybki i mierzy 193 cm, co daje Liverpoolowi przyzwoitą podstawę do pracy. Czy jest wart 30 milionów funtów? Prawdopodobnie nie. Ale może być w przyszłości.

[by sam]