Rozważania transferowe (dyskusja)

Uważam, że Alexis może się takowym okazać, ale ręki sobie nie dam uciąć.

Tak, sprzedaj wszystkich, którym kończy zie kontrakt żeby coś mieć ale te coś i tak nie będzie wydane bo przecież MacAllister to rewolucja w kadrze w trzech liniach jednocześnie a później miej pretensje, ze kadra ma tylko 18 zawodników i w przypadku kontuzji grają małolacie. Ba, żeby jeszcze grali, graj 13 zawodnikami cały sezon co trzy dni.

3 polubienia

No, to teraz znow bedziemy lapac srednie talenty za drobniaki w celu uzupelnienia kadry, ale przekaz medialny bedzie taki jakbysmy zlozyli ekipe Galacticos

6 polubień

A propos argumenty rozbudowy stadionów przez właścicieli. Jak na działce postawisz budynek gospodarczy bądź drugi dom to koszta działki idą do góry. Myślicie że przy rozbudowie trybuny koszta nieruchomości nie wzrosną? A w co inwestują najbogatsi?
W nieruchomości :joy: sami sobie wydedukujcie resztę… Czy mam to zrobić za Was? :woozy_face:

Powiem Wam, że ja akurat jestem dużym fanem takich “średnich talentów”, czy po prostu transferów za mniejsze kwoty. Futbol zwariował i ceny za piłkarzy to jakiś nieśmieszny dowcip. Nie chce w żaden sposób umniejszać Bellinghamowi, bo uważam go za wybitny talent, ale musicie mnie zrozumieć, ja uwielbiam te uczucie, kiedy widzę jak w naszym zespole odpala jak petarda piłkarz nieoczywisty (nieraz z góry skreślany) za 30-40mln, gdzie jednocześnie ten wychwalany i przepłacony okazuje sie transferowym flopem w innej drużynie. I zawsze mi się robi ciepło na serduchu jak przypominam sobie transfer Salaha czy Mane, którzy razem wzięci kosztowali tyle ile Sancho kosztował United, a historia napisana zupełnie innym piórem.

4 polubienia

Mamy rok 2023 a nie 2016. Dziś za Salaha czy Mane trzeba by było wyłożyć po 70/80 mln. Van Dijk podchodził by pewnie pod stówe. Widzielibyśmy ich jak świnia niebo w obecnych czasach. Poszli by pewnie do MU czy Chelsea.

1 polubienie

Ktoś głupoty na forum musi pisać, odszedł Radbug to w jego miejsce wskoczył josif

3 polubienia

Salah już w ostatnim sezonie w Romie był topem, a sprzedali go tanio ponieważ mieli długi.

Nie zwariował, rynek piłkarski działa tak samo jak inne rynki. Wartość pieniądza generalnie spada, więc transfery są za większe kwoty niż kiedyś. Ceny piłkarzy zależą od zainteresowania innych klubów, sytuacją finansową klubu, który sprzedaje, jego polityką transferową. Normalna sprawa


1 polubienie

Z Lavii byłbym zadowolony tylko jeżeli oprócz niego przyjdzie Thuram/Barella i nie będzie kosztować więcej niż 30 mln

Może niech Arsenal go lepiej weźmie, bo jeszcze do nas trafi i klub stwierdzi, że przebudowa zakończona…

Edit: o wilku mowa

A moim zdaniem rynek zwariował przez kluby które dysponują dużą ilością kasy, i nie boja się jej wydawać. Taki przykład: Macie np taka Benfike która co chwile ma jakieś talenty w składzie. Im nie zależy żeby pozbyć się takiego Felixa z składu więc sobie wpisują duża klauzule za niego w wysokości 120 mln żeby odstraszyć większość klubów, a przychodzi takie Atletico, i wpłaca klauzule za niego. To samo było z Enzo, Nunezem czy innymi piłkarzami. Te mniejsze kluby które słyną z talentów ustalają sobie cenę z tylka żeby odstraszyć większość klubów, a i może skusić tych najbogatszych którzy bez większych negocjacji aktywują klauzule, bo je na to stać. Później przez to inne kluby za jakiś wypierdków windują sobie ceny w górę za piłkarzy, bo widza co się dzieje na rynku. To takie zagranie w stylu „A my chcemy za piłkarza X 100 mln, bo inny piłkarz X za tyle się sprzedał, a nam nie zależy żeby go sprzedać, ale jak przyjdzie PSG, Real, Chelsea czy inny klub i tyle da, to sprzedamy” tak to teraz wyglada. Te kluby które chcą spróbować zatrzymać swoich najlepszych piłkarzy ustalają specjalnie wysoka cenę za nich, a i tak znajdzie się inny bogaty klub który ta kasę zapłaci, i później nie ma co się dziwić, że takie Napoli chociażby za Osimhena po jednym dobrym sezonie sobie krzyczy 120mln

XD

Dział “humor” jest w innym miejscu.

10 polubień

Southampton chce około 50 milionów funtów za Lavie

Romano

No przecież odpuściliśmy Bellinghama żeby zbierać na Mbappe :sweat_smile:

W każdej innej lidze spadkowicz robi wyprzedaż promocyjną, żeby uratować finanse klubu. Dobrobyt lig angielskich ma też ciemne strony

Problem polega też na tym że LFC ma swoje wyceny i pewnie ocenili, że za Lavie mogą dać 25mln.-30mln. Jak widać różnica w ocenie wartości rynkowej gracza jest znacząca, prawdopodobnie to samo tyczy sie chłopaka z bayernu Moachium i Thurama. W przypadku tego trzeciego dil wydaje się wątpliwy z uwagi na własciciela OGC Nicea wielkiego fana MU. Trudny rynek dla średnio-zamożnego klubu jakim jest LFC.

Mi się wydaje, że w biznesie, w którym przetaczają się takie pieniądze ludzie niezbyt biorą pod uwagę swoje sympatie do konkretnych klubów, zresztą też wydawałoby się to trochę głupie. Nie zarobisz kilkudziesięciu milionów (jako klub) dlatego że akurat jest to przeciwnik drużyny, której prywatnie kibicujesz? United chyba się Thuramem nie interesuje, więc tym bardziej nie widzę problemów dlaczego by mieli niechętnie z nami się układać

1 polubienie

Marcus Thuram przejdzie dzisiaj testy medyczne w Mediolanie i podpisze pięcioletni kontrakt z Interem.

:information_source: Fabrizio Romano

To by było na tyle.

to nie ten Thuram :smiley:

19 polubień