Rozważania transferowe (dyskusja)

Zeszłe okienko kiedy został zakupiony pseudo napastnik, prawy obrońca widmo i dziesiątka o posturze trzciny oceniłbyś na 6/10 a obecne z podstawowym pomocnikiem mistrzów świata, jedna z najlepszych 10 w Europie i środkowym obrońcą na 3/10??? Ja wszystko rozumiem ale tego nie.

@The_Normal_One_II
Źle doczytałeś mojego posta

Napisałem, że jakby mac przyszedł w zeszło lato+ jeszcze jeden pomocnik i obrońca , nie wspominałem nic o nunezie.

Zeszły sezon kończyliśmy na 2 miejscu i biliśmy się do końca o wszystko, więc takie okienko jakie opisałem WTEDY oceniłbym na 6.

Ale w ciągu następnych nastu miesiącach wyszło na jaw, że matip to już dziad, Van Dzik już też pomału niedomaga, Konate się łamie, a pomoc oprócz Thiago i Bajcetica udowodniła, że jak ktoś z 2 hehe lub Fab są w planach do wyjściowego składu to walkę będziemy toczyć o max top 4.

Identyczne okienko w tym roku to będzie po prostu takie 3/10.

2 polubienia

Szoboszlai, MacAllister i np Inacio to byłoby naprawdę porządne okienko. Palące potrzeby przed tym bowiem to było minimum 2 klasowych pomocników i jeden solidny młody obrońca. W tamtym roku była paląca potrzeba jednego napastnika i jednego pomocnika. Olano tę drugą potrzebę. Dodając Thurama mamy okienko bardzo dobre. Dodając Barelle, wyśmienite.

ja się zastanawiam, czy dobrze nie byłoby sprzedać Fabsa. Za Thiago nikt nam już dobrych pieniędzy nie da. Kase zainwestować w jakieś jego zastępstwo. Chociażby tego uwielbianego przeze mnie Barellę.

1 polubienie

Brakuje pomocnika, który mógłby zluzować Fabinho. Ja Bajcetica nie liczę. Raz, że nastolatek, dwa, że poważna kontuzja. O zmienniku dla Trenta (Bradleya też nie liczę) i o bramkarzu za Adriana/Kellehera to już można pomarzyć. Dodatkowo sprzedaż Matipa i wtedy okienko byłoby bardzo dobre w mojej opinii

Szoboszlai ma klauzule 70 mln do dziś o czym wspominał Romano, od jutra Lipsk może sobie życzyć za niego tyle ile West Ham za Rice… więc Liverpool ma malo czasu… + zostalo raptem 8 dni do startu pre sezonu… wiec w tym tygodniu duzo sie powinno dziać skoro Jurek chciał mieć skompletowana kadre przed startem.

Spodziewac sie mozna, ze Liverpool czeka wlasnie na to kiedy ta klauzula wygasnie liczac, ze uda sie ponegocjowac nizsza cene.

Osobiscie nie rozumiem tego transferu. Fajnie jakby przyszedl (bo fajnie jakby kur… ktokolwiek przyszedl), ale za kwoty rzedu 60-80 milionow raczej mozna znalezc kogos bardziej pasujacego do nas. Szoblo to oczywiscie swietny zawodnik jezeli chodzi o gre do przodu. Problem w tym, ze my nie gramy takim pomocnikiem i obawiam sie podciecia mu jaj przez Kloppa. A w destrukcji i defensywie nie powala. Nie wydaje mi sie zeby Klopp byl tak elastycznym trenerem zeby potrafil calkowicie zmienic nasze ustawienie, a wiemy, ze w imie swoich planow potrafi zmuszac zawodnikow do gry na nie swoich pozycjach - Wijnalduma przekwalifikowal, Firmino, Gakpo tez nie jest napastnikiem, skrzydlowy Nunez itd.

Za ta kase wolalbym kogos bardziej defensywnie usposobionego.

Rudy Galetti to chya TIER 3, więc mało to rzetelne, ale w tym przypadku mam nadzieję, że wie co pisze.

Zastanawia mnie, jak miałby grać Liverpool z Szoboszlaiem, który jest graczem typowo ofensywnym. Czy Klopp chce zrobić z nim to co z Ginim, który u nas był ‘8’, a w Oranje grał ofensywnego pomocnika? Czy chce zmienić ustawienie i grać z ‘10’, co nie wypaliło z Carvalho?
Poza tym zostaje Trent - jeśli ma grać jako ‘hybryda’ to musimy mieć solidne zabezpieczenie w postaci DM i nie bardzo jest miejsce dla Węgra grającego ofensywnie.

Z czego tak Węgra ogladalem to granie nim bardziej defensywnie to wyglada na ucinanie jego największych atutów- ciąg na bramkę, kreowanie sytuacji strzeleckich, dobre wykończenie, świetny drybling.
Jak go kupimy to pewnie będziemy grali z 10ka , co ma wiele sensu, bo to chyba ulubiona pozycja Maca i Harveya.

TIER dziennikarzy w tym okienku i tak nie maja żadnego znaczenia według mnie, bo i tak nic z nich obecnie nie wynika nawet jeśli informacja jest od TIER1. Kiedyś jak pojawił sie taki news można bylo spodziewać sie, że coś się dzieje. Obecnie dalsze transfery po zakupie Maca ciągle mają taką samą narrację. Jest lista nazwisk, którymi Liverpool sie interesuje i co ciekawe ciągle się powiększa (nagłe info o zainteresowanie Szobo i Barella), ale message pozostaje niezmienny. Liverpool spotkał sie z obozem pilkarza X, klub uważa ze zawodnik X spełnia kryteria jakie poszukuje klub, zawodnik X jest chętny na dołączenie, ALE Liverpool zdaje sobie sprawe, że transfer może byc cięzki do zrealizowania.

Na ten moment w 90% przeszkoda wydaje sie byc kwota, wyjątkiem jest chyba Gravenberch, bo mówiło sie o koszcie 20-25 mln, ale tu przeszkoda jest to ze Bayern ogolnie nie chce rozmawiac na temat sprzedaży.

Inne kluby maja konkretne cele i walczą o ich realizacje, u nas trochę pachnie obecnie jakbyśmy ewidentnie szukali jakieś magicznej okazji

A nie przeszło Wam przez myśl, ze jeżeli nikt nie aktywował jego klauzuli to tym bardziej nie zapłaci lipskowi więcej? XD

3 polubienia

Liverpool małymi krokami zdaje się włączać do walki o piłkarzy. W ostatnim czasie głośno zrobiło się z uwagi na podobne preferencje transferowe The Reds i Arsenalu. Wkrótce, możemy być świadkami batalii o jednego z najbardziej rozchwytywanych pomocników Championship.

„Liverpool złożył zapytanie o przebieg negocjacji cd. transferu Romeo Lavii. Arsenal pracuje nad zakontraktowaniem od piętnastu dni. Żaden klub nie złożył jeszcze oficjalnej oferty. Sytuację monitorują również Chelsea i Manchester City”. – poinformował Fabrizio Romano

No tak, ale jak ta jego klauzula wygaśnie to nie widzę powodów by Lipsk chciał mniej XD Bo teraz to jest 70 mln i nie mają nic do gadania a jak minie ten 30 czerwca to mogą np. powiedzieć że w ich opinii Szobo jest wart 90/100 mln i od tej kwoty zaczynamy negocjacje i teoretyczne zbijanie w dół (co by pewnie i tak skończyło się na 70 mln albo jakiś 65 plus bonusy).

Klauzula nie ma nic do rzeczy jesli chodzi o negocjacje - mogliśmy próbować ściągnąć Węgra za 40-50 baniek nie czekając do 1.07. Inna sprawa, że jak pisał @OWeN96
raczej nikt nie da za niego 70+, skoro nie było chętnych do wpłacenia klauzuli 70 mln.

No dobra, ale też nie widzę powodów by puścili za mniej. Patrząc, że to piłkarz z 1 składu, młody, z formą i 3 letnim kontrakten. Lipsk również nie ma ciężkiej sytuacji finansowej. Nie mają żadnych powodów, by go sprzedać a tym bardziej za jakieś 50 mln etc.

1 polubienie

Więc go raczej odpuścimy. Nie wydamy na niego 70 baniek, skoro za wymarzonego Jude’a odpuscilismy 95 mln.

Bardziej realny i chyba sensowniejszy byłby Thuram.

1 polubienie

Coś nowego od Joyce

Pisza iz LFC wycofuje sie z zakontraktowania Kone i Vegi.
Natomiast glownym celem jest Thuram.

Thuram i szobo to ekstra pomysł pytanie czy starczy nam pieniędzy na śo który imo powinien być ważniejszy niż szoboszlai który średnio wpasowuje się w naszą taktykę