Rozważania transferowe (dyskusja)

OJogo to ponoć dobre źródło jeśli chodzi o Portugalię.

Trzy kolejne (Szobo, Thuram, Ignacio) transfery IN oznaczają, że szykuje się co najmniej jeden transfer OUT. Ciekawe na kogo padnie?

Zdaje mi się, że obecnie mamy 15 graczy o statusie Non-HG, a więc zostają nam 2 wolne miejsca.

Non-HG (15): Alisson, Adrian, Virgil van Dijk, Ibrahima Konate, Kostas Tsimikas, Andy Robertson, Joel Matip, Fabinho, Thiago, Alexis Mac Allister, Mohamed Salah, Diogo Jota, Luis Diaz, Darwin Nunez, Cody Gakpo

Jeżeli przyjdzie np. Szaboszlai i Thuram to wtedy wszystko się spina. Jeżeli będziemy chcieli wtedy sprowadzić kogoś do obrony (śo, po) to będzie to musiał być ktoś ze statusem HG lub będziemy musieli się kogoś pozbyć (lub nie zgłosić go do rozgrywek co nie ma za dużo sensu). Stawiam, że trafi wtedy na Matipa, a ściągnięty zostanie ktoś w jego miejsce. Ewentualnie nie zostanie zgłoszony Adrian, a Kelleher pozostanie w klubie (ma status HG). Raczej nie wyobrażam sobie sprzedaży Fabinho (jedyny doświadczony defensywny pomocnik w zespole) lub Thiago (nie wiem czy ktoś w ogóle by się po niego zgłosił). Chodziły jakieś plotki o możliwym odejściu Tsimikasa, ale temat się urwał bo Grek chce pozostać na Anfield (i dobrze, bo to solidny zmiennik).

4 polubienia

Zapomniałem o tym…

Ja powyżej zakładałem wymianę Fabsa za innego DM a więc tu by było 1:1. Ale tak czy inaczej Szabla i Thuram zamykają nam pulę HG. Wtedy przyjście Josko czy Inacio musiałoby oznaczać odejście Matipa lub Thiago (on o dziwo może dać 20mln w Esp czy ITA znajdą się chętni)

Mac Allister, Szoboszlai, Thuram, Inacio.
FSG wygrało na loterii jakieś 200mln i stwierdziło, że rzuci to Liverpoolowi czy co się stało? Oczywiście jeśli wierzyć, że poważnie się interesujemy, by ściągnąć Węgra, Francuza i Portugalczyka w jednym okienku pomimo już wydatku na Argentyńczyka.

Inacio jak dopiero konczy 22 lata pod koniec sierpnia, to zdążymy go zarejestrowac w PL jako U21 na ten sezon? czy to tak nie działa?

Inacio jest U21, więc chyba nikt nie musi odchodzić.

Dominik Szoboszlai:

“Before games, I can’t wait to get on the pitch. I don’t get nervous. I’ve only been nervous in one match in my entire career [against Liverpool] at Anfield. It’s a melting pot! The atmosphere is really amazing!"

@everlast wydaje mi się, że tak. Nawet jestem przekonany.

1 polubienie

Wszystko płatne w ratach do 2030. Były już lata w których FSG dawało więcej kasy na transfery, a później kilka sezonów była posucha. Jeżeli ktoś myśli, że nagle im zależy na klubie, a nie na przepływach to was rozczaruję. Długofalowo oni zawsze wyjdą dobrze finansowo kosztem wyników sportowych

No i ? 90% obecnych transferów jest płatne w ratach na lata. Myślisz, że Arsenal 100 mln za Rice zapłaci w dzień transferu?

1 polubienie

Pięknie :sweat_smile: ale swoją drogą ciekawe będzie w kolejnym roku.

Taki iNacio wpadnie w nonHG a odejdą Thiago i Matip i miejmy nadzieję, że Adrian.

Na razie to nie mamy żadnego Inacio, więc na spokojnie.

1 polubienie

Serio? Ehh no szkoda. Wcześniej było tylko mówiono, że dobrze mu w Interze. Ale że zostać legendą chce? To wykluczałoby nasze szanse…

6 polubień

5 polubień

Marianku nie denerwuj się , około 23:25 powinien być nasz :slight_smile:

Mam nadzieję, że to trochę transakcja wiązana, wypożyczenie Carvalho w zamian za sprzedaż Węgra.

Wszystko wskazuje, ze klepniemy transfer. Mnie tylko zastanawia czy to jest do konca przemyslane. Juz mamy Nuneza, ktory nie pasuje do taktyki, a teraz Szoboszlai, ktory tez nie pasuje do taktyki. Chyba, ze to ma byc nasz De Bruyne i wtedy wreszcie Nunez bedzie gral na srodku. Zobaczymy.
Jakby jeszcze Thuram przyszedl to mamy z grubsza pomoc ogarnieta na kilka lat. W przyszlym roku jakis DM jeszcze i moze okienko bez fajerwerkow, ale zabezpieczajace nas na kilka lat naprzod, jesli chodzi o pomoc.

1 polubienie

Niby done😅

@Drzewiec pisal, że chodzą takie słuchy i nie potwierdza :upside_down_face:

6 polubień

A to nie te sam co pisał że Szobo ma być w pakiecie z Gvardiolem?