Rozważania transferowe (dyskusja)

Nom, poza tym do Mbappe dzwonił prezydent Francji. Gdybym miał 20lat, grał w swoim rodzinnym mieście, w najlepszym klubie w kraju, z olbrzymimi bądź co bądź aspiracjami, 200mln czy tam ileś za sezon,do tego zadzwoniłby do mnie prezydent i namawiał do zostania to nie wiem czy decyzja była by znowu taka łatwa. W internecie to see łatwo gadać.
Nie mieć papki we łbie po takim czymś to chyba już miliarderem się trzeba urodzić :slight_smile:

1 polubienie

Jego oczekiwania co do pensji to 70 mln a nie 30, więc to jest totalnie z innej bajki. Podobno za samo pozostanie na kolejny sezon w PSG dostanie 150 mln bonusa.

Z tego co pamiętam, to Kylian ma też duży udział we wpływach ze swojego wizerunku więc to źródło przychodu dla klubu też w 100pproc. Nie może być uważane za źródło pokrycia transferu i wynagrodzenia.

Mbappe jest realny tylko i wyłącznie w sytuacji gdyby klub był sprzedawany takiemu Liberty Media i dodatkowo oni by powalczyli o prawa do EPL. Wtedy zależałoby im na marketingu samej ligi i rywalizacji kolejnych GOATow. Ale w to nie wierzę.

Z innej beczki Kylian może zostać na lodzie bo jego oczekiwania są tak wysokie, że i Perez się zastanawia czy nie lepiej w następne okienko nie ruszyć po Hochlanda, który może za transfer będzie porównywalny ale z tygodniówka niższa.

Haaland w przyszłym roku ma mieć aktywną klauzulę odkupu w wysokości150 mln funtów, według aktualnego kontraktu. City ponoć przygotowało dla niego kontrakt w wysokości niemal 900k/week :smiley: JEszcze nic niewiadomo o jego sfinalizowaniu.

Może się okazać, że koszty pozyskania i utrzymania Mbappe będą wyższe niż to, co Arabowie wydali na CR. Oczywiście klasa sportowa jest niewątpliwa, ale automatycznie powstaje gigantyczny komin płacowy w zespole i pole do narastania konfliktów i niezadowolenia u innych graczy.
Jeśli Haaland faktycznie dostałby 900k/week to ciekaw jestem, jak to by wpłynęło na atmosferę w drużynie, zwłaszcza w przypadku słabej formy czy długiej kontuzji Haalanda, piłka to jednak sport zespołowy.

Podejrzewam, że sami zawodnicy się takimi rzeczami nie interesują, ale ich agenci już na pewno tak.

Wybacz za offtop, ale wizja dzwoniącego do mnie Sz.P.Dudy mogłaby być kusząca😆. Na lodzie to zostanie biedak, ale nie Mbappe.

Co te media mają z tym Mbappe w Liverpoolu? To już nawet jakby chciały jakiegoś fejka puścić, żeby się kliknięcia zgadzały, to powinni wymyślić coś bardziej przystawalnego i adekwatnego. A my, nie dość, że nie szukamy wzmocnień do ataku, to jeszcze zwyczajnie jesteśmy za “bidni”, żeby go tu sprowadzić :joy:
Pomijam już nawet fakt, że jeszcze nam się nie zdarzyło sprowadzić zawodnika tej rangi z tak wyrobioną marką. To już by bardziej pasowało, gdyby zaczęli go łączyć z ManU - tam nie dość, że wydają najwięcej na świecie, to w dodatku przeważnie wywalają kasę w błoto, przez co są klubem-memem :smiley:
Plotki o transferze Mbappe do Liverpoolu to jest chyba największe kuriozum, jakie się przetacza przez każdy sezon ogórkowy.

2 polubienia

Ja mam wrażenie, że to jego agent męci, aby przyspieszyć ruchy Realu.

Z tydzień temu czytałem płoty, że Arsenal wkroczył do gry hehe.

Mam wrażenie, że ktoś tam stara się zrobić pozory, że niby są jakiekolwiek szanse dla klubów poza Realem i City na jego zakontraktowanie :joy::joy:

A tak naprawdę Donatelo trochę zagrał na nosie Realowi w zeszłe lato i jego opcje się mocno skurczyły, sam zawodnik chyba zrozumiał, że musi pójść do innej ligi jak Haaland żeby zacząć walczyć o złotą piłkę.

1 polubienie

Przez na lodzie rozumiem to, że jego wymarzony Real go odpuści. W efekcie nie będzie za bardzo klubów które będą mu mogły zagwarantować kasę jak w PSG i LM jak Real…

Dalej ciekawi mnie dywagacja na temat jak Klopp ustawi chłopaków w najbliższym sezonie patrząc na nasze 2 nowe transfery i natrafiłem na coś takiego:


Myślę, że takie ustawienie jest bardzo prawdopodobne, bo nie po to był ten eksperyment z Trentem w roli pivota pod koniec sezonu, żeby w nowym sezonie znów powrócić do znanego już wszystkim 4-3-3.
Ps. Tak, wiem że numery na koszulkach Szobo, Mac’a i Diaz’a się nie zgadzają

Ale to nie ta grupa, tu piszemy o potencjalnych transferach a nie ustawieniu.

4 polubienia

Jest wątek optymalne ustawienie

To ty nie wiesz, że Fabian M. Abes i Radbug właśnie dopinają francuza razem z Barellą (Barella będzie bo bardzo ich o niego poprosiłem)?

@Mysticoo ale kurde… żałuje, że go zbanowali. Tak naprawdę on i Radbug byli mega spoko. Oczywiście SEB trochę był jak foliowa czapeczka. Radbug natomiast może i był kłótliwy ale jedyne co robił „złego” to to, że miał inne zdanie.

Fabian M. to z kolei zwykły troll. On dobrze, że dostał bana.

8 polubień

Ponoć legendarny SEB znalazł Luke w rynku agentów po śmierci Raioli


Agent Harvey działa :smiley:

1 polubienie

Ogólnie co do wątku agentów Mbappe, to jako takich Kylian nie ma. Jego ojciec z matką prowadzą jego karierę, dodatkowo zatrudnił jedną agencję, ale ona typowo zajmuje się sprawami dookoła sportowymi(wizerunek, marka itp.).

Oho. To już wiadomo, że Colwilla nie będzie :sweat_smile:

@Loku64 jedyna nadzieja serce matki spuści go do LE

image
czyli ogólnie może Robbo wyleci na rzecz typowego lewego stopera i będziemy grać trójką z tyłu. Ten gościu/kanał przewidział transfer Szobo w maju, więc może coś tam kuma, albo wie :smiley:


Już nie takich agentów przerabialiśmy

2 polubienia

Radbug to zdecydowanie jedna z najciekawszych postaci na forum . Wprawdzie nie zawsze się z nim zgadzałem,ale on przynajmniej miał coś ciekawego do powiedzenia. Nie rozumiem dlaczego został zbanowany. A, że miał inne zdanie od ogółu?On przynajmniej wierzył mocno w to co mówił,no i często i gęsto po prostu miał rację.

5 polubień