Rozważania transferowe (dyskusja)

Bezmyślność? :smiley: co Tobie podobało się w naszym środku pola w poprzednim sezonie? Jest w ogóle czego bronić?

Odpowiedzialność za słabą dyspozycję lub brak dyspozycyjności Hendersona, Fabinio, Keity, Chamberlaina spływała na Eliota, Bajceticia, Curtisa.

2 polubienia

Co do Lavia obstawiam ze do końca tygodnia będzie oficjalka.

1 polubienie

Przeczytaj proszę ten post jeszcze raz, chodzi mi o ilość zawodników którzy odchodzą równocześnie, a nie ich umiejętności, niczego nie bronię. Nie możesz wrzucić do 1 składu całego nowego środka pola, rzucić piłkę i liczyć że chlopaki będą pykać. Nowi zawodnicy muszą się zgrać, poznać jakieś automatyzmy i dopiero można ich spokojnie wprowadzać, ale nie wszystkich naraz.

powtarzam tylko u nas mieć 5-6 nawet 3 klasowych pomocników to problem, przy tylu meczach Touchmeini i Barella, tylko przykładowo może być i Kimmich byliby problemem, lepiej niż 2 topów młodego do ogrywania, jakby młody dawał taką samą wartość dodaną jak ukształtowany pan piłkarz, liczy się sztuka czy jakość ? dziwna mentalność, gdyby tak w Realu podchodzili to by nie kupili Bellinghama ani Touchmeniego bo był Casemiro

Fabinho to jedyny piłkarz za którego możemy dostać naprawdę duże pieniądze. Z drugiej strony jest najmłodszy z 3ki weteranów oraz, co najważniejsze, jest naszym jedynym DM. Nie mówiąc już o tym, że cieszy się największym zdrowiem z wymienionej 3ki.

Nie wiem szczerze mówiąc co sam bym zrobił w tej sytuacji. Napewno nie puścił bym więcej niż jednego z nich. Na logikę, powinno paść na Thiago. Jest podatny ba kontuzje. Z drugiej strony ma najwyższe umiejętności. Hendo? Ile za niego dostaniemy? Jakieś drobne na nowy wieczny talent? Ma HG, jest liderem w szatni i najdłuższy staż w drużynie. To może jednak Fabs? Najbardziej ‚zdrowy’, jedyny w klubie DM, najmłodszy ale najwiecej za niego byśmy dostali.

Jeżeli którykolwiek odejdzie, czy klub planuje sprowadzić zastępstwo? To jest pytanie klucz. Po co nam sprzedawać Fabinho jeśli nikogo za niego nie sprowadzimy? Lavia to młokos. Nie może być brany pod uwagę jako zamiennik, za gościa który aż do sezonu 2021/2022 był jednym z najlepszych na swojej pozycji.

Edit. To czego ja się boje, to że sprzedamy Fabsa i Hendo plus Phillipsa może Matipa po czym z dumą ogłosimy jak ładnie zbilansowaliśmy Maca i Szobo kończąc okienko na delikatnym minusie.

Ty powtórz lepiej jakiekolwiek reguły stylistyczne ;3

2 polubienia

W tym okienku za Fabinho dostać 40mln funtów czy za rok/dwa dostać 10-15 lub puścić go potem za darmo? No odpowiedź jest akurat prosta przy jego formie. Najwidoczniej jednak niektórzy krótkowzroczni nie widzą, że I TAK za chwilę trzeba by było go wymienić. Mnie mocno cieszyłoby jakby trójka Milner/Henderson/Fabinho odeszła, bo to samo z siebie mocno wymusi wyklarowanie się nowych liderów i tego, jak ten środek planowo ma wyglądać w najbliższej przyszłości.

Sorry, ale Fabinho po ostrym zjeździe nie potrafi się odnaleźć. Może po prostu pasował tylko do tej żelaznej trójki, gdzie bardziej mobilny i mocno defensywny Gini pozwalał mu nadrabiać braki motoryczne ustawianiem, a teraz gdy musi pokrywać większe przestrzenie, to jest na to po prostu za wolny i już się nie da “mądrze” stać. To nie obrona, gdzie można tym sporo nadrobić.

Nigdy w życiu. Myśle, że nasze absolutnie maksymalne net spend to jakieś 150 mln.

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: Czego chcesz bronić z poprzedniego sezonu w naszym środku pola :slight_smile:? Musisz podać jakiś argument inaczej Twoja wypowiedź nie ma sensu :smiley:
Piszesz, że nie możemy wymienić 5 SP i oczekiwać, że będzie to działało bo tak. Podejmujemy ryzyko bo nie jest duże, nasz środek pola nie funkcjonuje i mam nadzieję, że wymienimy zawodników. Zdarza się, że zawodnicy wchodzą do zespołu z dnia na dzień i wszystko działa jak powinno. A moim zdaniem nie mamy fundamentów z poprzedniego sezonu na których możemy budować, dlatego nie ma znaczenia ilu ich wymienimy, to będzie nowy system.

1 polubienie

Ale oni tam nie wymienili piłkarzy tylko do starej gwardii dosciągali nowych grajków. Toddy chyba zapomniał, że nie może wystawić dwóch drużyn w lidze :confused:

Tzn taka swoją drogą… ja wiem, że zagraliśmy słaby sezon. Ale niektórzy piszą tak, jakbyśmy skończyli na 15 a nie 5 miejscu :upside_down_face:

Gdyby nie świetna końcówka, mocno podreperowana zmianą taktyki - to byśmy byli bliżej 10 jak 5. Było okazji nawet do nadrobienia do Top4, to i tak to partaczyliśmy vide 7:0 i potem ładna seria zjebanej szansy.

1 polubienie

XD

Podaj przykład zespołu, w którym nastąpiła wymiana całej formacji w 1 okienko i to zadziałało.

Zdarza się tak, ale ciągle nie mówimy o całej formacji, a zdarza się tez tak, że zawodnik wchodzi pół roku do zespołu i to ciągle nie działa :slight_smile:
@CzerwonyBartek tak masz rację, ale pisałem ogólnie w kwestii rewolucji kadrowej
@ManiacK warto też zaznaczyć, ze gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem

jak mozna chcieć Thouameniego, gościa który nas lekko mówiąc osrał?

5 polubień

Z tego co słyszałem/czytałem u angolii to Morton zrobił w Blackburn ogromny postęp i Klopp koniecznie chce go sprawdzić w meczach przedsezonowych jako opcje do szerokiego składu.
Ja wiem że Morton nie jest może jeszcze na poziomie którego wszyscy by tu oczekiwali ale przypominam że Bajetic też wskoczył do składu niejako z przymusu/braku innej opcji i zrobił na wszystkich świetne wrażenie.
Uważam że jeśli Morton przekona Kloppa i sztab w ciągu najbliższych tygodni to będzie regularnie pojawiał się w szerokim składzie. Jego niewątpliwy atut to HG. Druga sprawa że nie ma za bardzo innej opcji z HG na rynku poza Alex-em Scottem na którego mocno czai się obecnie Bournemouth i mocno podbija za młodego anglika cenę. A nasi nie lubią brać udziału w transferowych licytacjach więc zakładam że to właśnie Morton jest szykowany na następcę Hendersona - long term.

wytłumacz dlaczego w innym klubie mieć 4-5 klasowych graczy to nie problem, a u nas dla niektórych kibiców tak ? Nie kupimy Barreli i Kimmicha (to tylko przykłady, chodzi o jakość) bo będą blokować Bajceticia, Eliotta czy Jonesa, przecież to nie jest normalne podejście, tylko u naszych kibiców spotykane. W Realu już czekają aż Kimmich będzie miał rok do końca kontrakt, a dla nas tacy gracze są za klasowi czy o co chodzi, że niektórzy chcą wymienić Hendo, Fabsa i Thiago na Gravenberha i Lavie ? Szukać kogoś i nawet przepłacić ale klasowego, dać zarobione pieniądze na Guimaresa zamiast Lavie i wtedy będzie upgrade.

1 polubienie

Ale jaką my mamy póki co rewolucję? Odeszło 4 zawodników jak na razie.

  1. Firmino - co chwilę kontuzja i jedyne do czego się nadawał to epizodyczna rola

  2. Milner - nie miał co prawda kontuzji, ale miał juz 37 lat i do niczego się nie nadawał. Ile można lat łatać nim dziury? To także postać epizodyczna.

3 i 4 - Keita i Ox, którzy w ogóle nie grali. Tak jakby ich nie było

Jeżeli odejdzie dwóch kolejnych zawodników czyli np. Hendo i Fabinho to wciąż tak jakby odeszło tylko 4 zawodników, bo z Keity i Oxa i tak nie było żadnego pożytku.

W zamian przyszło póki co dwóch zawodników, czyli na razie jesteśmy tylko dwóch zawodników do tyłu. To nie jest jakaś mega rewolucja. Poza tym nikt nie mówi, że mamy kupić 12 zawodników tak jak miało to miejsce w Chelsea tylko przyjdzie łącznie 3-4, a odejdzie 6 z czego 2 nie grało już żadnej roli. Nie ma co porównywać naszej sytuacji do Chelsea, bo nasza rewolucja naprzeciwko ich to jest mini. Poza tym póki co nie odchodzi nikt znaczący jak np. Salah czy Jota. A wymiana składu jest potrzebna i to gruntowna. Nie zapominajcie, że za rok czeka nas kolejna.

7 polubień

Ja jestem zdania że Fabinho i Henderson mogą odejść. Kto by nie przyszedł gorzej być nie może.
Nastąpiła ogromna stagnacja i wlasnie taki reset jest potrzeby.
Liga się nauczyła jak gramy w środku Hendersonem iFabinho.
Warto przypomnieć jak wejścia Bajcetica ożywiły środek pola.

4 polubienia