Rozważania transferowe (dyskusja)

Kupno Thuram w miejsce Hendersona by pasowało, ale nie w miejsce Fabinho, bo to różne pozycje i różne profile pilkarza. Zastępstwo odpowiedniej jakości dla Fabinho to bardzo duży koszt, np. Caicedo (70-80 mln funtów).

Oczywiście, że tak robię i w mojej ocenie doświadczenie w kadrze jest również potrzebne. Opdowiadajac na Twoje pytanie - wolę żebysmy pozbyli się 1 z nich, nie chce żeby błędy przydarzały się nikomu, ale oczywiście wolałbym widzieć młodych zawodników w składzie, ale mieć z tyłu głowy że jest jakiś doświadczony zawodnik na ławce, który w razie czego wniesie coś do zespołu.
A ty zadaj sobie teraz pytanie - czy uważasz, że możemy zgrać cały środek pola w okresie przedsezonowym wymieniając 5 ogniw w tym 3 ważne? Mówimy o całej formacji.

1 polubienie

A w sumie. Sprzedanie Hendersona i Fabsa a w ich miejsce Caicedo (jeśli te 2 udałoby się sprzedać za te 70 mln euro).

1 polubienie

Dobra, załóżmy, że idziemy all in ryzyk fizyk i w jedno okienko pozbywamy się prawie wszystkich zawodników w wieku przed emerytalnym. Hendo i Fabs do arabów i kupiec na Matipa. Wtedy potrzebowalibyśmy naprawdę mocnej drugiej części okienka, żeby to zrównoważyć. Załóżmy, że Colwill to transfer niezależny, Lavia młokos jako typowy rozbijacza ataków do środka. Fabs i Matip zwolnili by dwa miejsca dla zawodników zagranicznych. Drugi LŚO w postaci Inacio i oferujący inne cechy niż Fabinho: Barella (abstrahując od tego czy byłoby to możliwe do przeprowadzenia)? Czy to byłyby transfery które ogarnęły by nam nieuchronną przebudowę na kilka okienek do przodu? Nasz jeden z najstarszych składów w lidze nagle stałby się młodziutki.

5 polubień

też nie rozumię tego, mentalność Januszy, lepszy polonez bo tani a też jeździ. Co z tego że będzie Morton czy Bajcetić jak nas będą lały City, Arsenal, Newcastle i większość ligi. No ale młody się ogrywa, młody który nie osiągnie nigdy poziomu nawet Hendo czy Milnera.

3 polubienia

możemy, i tak miał być środek Szobo, Alister, Fabinho i tak trzeba było cały środek zgrać, tylko niech przyjdzie chociaż Caicedo za Hendo i Fabsa

Ciekawe ile Benfica realnie by sobie życzyła za Florentino Luisa.

1 polubienie

JA tak byłbym całkiem ukontentowany, jeśli sprzedajemy Fabsa I Hendo. Dobieramy porządna 6, choćby z tego co wymieniałem wyżej i Thurama lub kogoś o podobnym profilu. Ze stoperów to właśnie Colwill, czy ten Inacio, a w przypadku rozstania z Matipem to jeszcze na uzupełnienie ktoś kto wskoczy i będzie grał z miejsca te kilka/kilkanaście spotkań w sezonie na sensownym poziomie. Jakiś doświadczony walczak, choćby z Romy ktoś z Brazylisjkich stoperów ich.

Jeśli odejdą obaj to raczej przyjdzie jakościowe zastępstwo. Nie sądzę, żeby Klopp ich puścił bez takowego.

1 polubienie

Kone - kontuzja, Andre - tu nie wiem o kogo ci chodzi, Fofana - ledwo pół roku temu przeszedł do Chelsea, także nie do ruszenia, Zubimendi - nie znam tego zawodnika, ale faktycznie statystyki ma całkiem dobre według Transfermarkt. Widziałem, że również jest wspominany Caicedo, który byłby najdroższą opcją.

Załóżmy, że sprzedajemy Hendo i Fabsa za 60mln. Zostajemy z samą ofensywną pomocą, jedyny DM to Bajcetic, ktory nie ma w składzie nikogo doświadczonego od którego mógłby uczyć się grać. Musimy teraz w ich miejsce sprowadzić dwóch nowych graczy, przy obecnym rynku to kolejne 100mln do wydania, gdzie dalej potrzebujemy lewonożnego obrońcy.

Sprzedanie Fabsa, to po prostu zbyt ryzykowny ruch, a chyba nikt z nas nie chce mieć kolejnego “przejściowego sezonu”.

chyba chodzi o Fofane z Monaco

Jak już kogoś brać z Benfica to tylko João Nevesa. Ogromny talent. Przyszłość.

Fofana z Monaco(regularny reprezentant Francji), Andre co gra w kadrze Brazylii, do której Fabs juz nie jest powoływany- co samo przez się mówi o tym, że już może być lepszy ( a napewno w lepszej formie) mimo, że 8 lat młodszy

1 polubienie

Ciekawe kogo na 6 sprowadzimy, bo jak Lavie to słabo. On byłby spoko, gdyby Fabs został, On nie jest na 1 skład obecnie.

1 polubienie

Niby wiadomo, Hehe odchodzi, mokry sen forumowiczów, ale jednak serduszko zabolało po przeczytaniu tego tweeta Romano

Neves wielki talent, ale raczej melodia przyszłości, a Florentino byłby na już.

Nie wyobrażam sobie tego. Wymiana całej drugiej linii?
Nawet w przypadku dobrego zastępstwa dla Fabsa (Lavia?) nie wierzę w taki zabieg.

Ktoś z pary Szobo/Mac będzie miał gorszy start, delikatne problemy z aklimatyzacja, Lavia, to duzy znak zapytania, na Bajcetica trzeba trochę uważać po kontuzji… Z Thiago… wiadomo jak jest.

I nagle pyk, znów trzeba eksperymentować.

Ledwo co był lament, że nie mamy głębi składu, że musimy bazować na 18latku w środku pola… A teraz nagle pozbywamy się 5 pomocników, mając tylko 2 klepniętych przed presezonem?

Osobiście chciałbym, żeby Fabs w przyszłości był takim trochę Fernandinho dla nas → ławka, wejść jak trzeba, zabetonować, wnieść trochę spokoju i doświadczenia…

2 polubienia

Ogólnie jak sprzedamy Hendo i Fabsa, a jeszcze do tego np. Matipa. A kupiliśmy już Maca, Szobo i pewnie dorzucimy jakiś talenciaków i może jednego kozaka, to będzie to wyglądać jak mój typowy początek kariery w FM :smiley: Jurek widać uczy się od najlepszych :crazy_face:

5 polubień

hehe. ja też zawsze robiłem taka wyprzedaż - nie zawsze niestety byli chętni. Więc jak daja 40 za Fabinho to ja bym sprzedam. Juz nawet mógłby Hendo ten jeden sezon zostać wtedy. Fabinho lepszy nie będzie, a jak za rok sprzedamy go za 10 albo za 2 za darmo to znowu będziemy frajerami. Będzie płacz, że nie ma pieniędzy na transfery. A jakby poszedl Fabinho i Hendo to dołozyć te 40 baniek co niby na Lavie mamy i brac Caicedo. Wtedy to dopiero byłaby wygrana sytuacja,

1 polubienie