Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie no kurcze trochę się porobiło za grubo z tymi tematami odejść naszych pomocników do Arabii. Żeby to miało ,ręce i nogi" to według mnie nie powinniśmy sprzedawać więcej niż po jednym co roku. I tak logika by nakazywała, żeby w tym sezonie sprzedać Thiago, za rok Hendo i za dwa lata Fabinho. A już w ogóle odejście Fabinho w tym oknie to by miało rację bytu jedynie wtedy, jakbyśmy w jego miejsce ściągneli DM’a z topu, a jedyną taką opcją jest na tą chwilę Caicedo za bardzo gruby hajs, bo Rice i Ugharte już sprzątnięci, a Czułameniego nie puści real. Przyjście Lavii w miejsce Faba jest według mnie bardzo ryzykowne, a pozbycie się prawie wszystkich doświadczonych pomocników w jednym oknie może nam zabrać dużo czasu, na zgranie nowych zawodników.

image

Wątpię w odejście Fabinho w przypadku odejścia Hendersona. I tak za dużo graczy ze środka JUŻ odeszło.

2 polubienia

Wczoraj było info, że Henderson ma oferowane 50 procent podwyżki, a dziś, że ma dostać 700k, a obecnie zarabia 200k. To zmienia postać rzeczy. Ósemek na rynku jest sporo, nie ma co go blokować.

Niesamowicie nam się poszczęściło z ofertą opiewającą na 40 mln funtów za Fabinho. Jest po katastrofalnym sezonie i zaraz będzie miał trzydzieści lat. Za mniej więcej 40 mln funtów w przeszłości kupiliśmy takich piłkarzy jak Mac Allister, Gakpo, Diaz, Konate, Jota, Fabinho, Salah, Mane, Firmino. Grzechem będzie odrzucić takie pieniądze.

Ja tylko powiem gruba przebudowa zespołu.

Teraz tak. Trzeba kupić 2/3 pomocników. Do tegotrzeba kupić 1 lub 2 obrońców.

Eee fsg wyda 200 mil ponad jeszcze?

Bo hehe i Fabinho 60 mil zysków. Zebysmy sobie w kolano nie strzelili z odejściem ich dwóch.

Tak szczerze trzeba by było jeden konkretny transfer zrobić jeszcze taki Valverde lub Touchmeniego.

Real już czeka na negocjacje. Nie ma co.

No to jeszcze thiago. No to musowo trzeba kupic 3 pomocników!!!

Jeśli mielibyśmy kupić DM na już to zostaje Caicedo/Florentino. Tchouameni raczej nie będzie chciał odejść. Jest jeszcze Zubimendi, ale pytanie czy on będzie chciał opuszczać Sociedad. Lavia bardzo fajna opcja, ale nie da tyle jakości od razu.


Jak kupimy w ich miejsce pomocników którzy potrafią grać to te okienko serio może być bardzo dobre!
Jak to się mówi zbyt piękne aby było prawdziwe, więc do oficjalek trzeba będzie poczekać, ale kurde humor poprawili.

1 polubienie

Z 3 - Jordan, Thiago, Fabs - zostawilbym Hendo. Jednak coś w szatni robi… I wiem, że wielu to dyskredytuje ale nie jest możliwe, że Jordan bym kapitanem kadry U-21 i dorosłej, został namaszczony przez Gerro na swojego następcę a potem ani Brendan ani Kloppo przez tyle lat go nie zmienili.

Ale jak są chętni na wykupienie całej 3 tongrzechem byłoby nie skorzystać jeżeli przyjdzie crack jako DM + taki Lavia.

1 polubienie

O czym wy piszecie. Jaki Florentino? Jaki Lavia?
W przypadku gdy odejdzie Fabinho to będziemy musieli kupić defensywnego zawodnika, który od razu wskoczy do wyjściowego składu. Patrząc na rynek to zawodników, którzy by z miejsca zagwarantowali jakość jest niewielu. Na myśl przychodzi mi Bruno, Kimmich i Caicedo. Każdy z nich to wydatek +/-80 baniek. Lavia byłby spoko jako zmiennik, ale nie jako pierwszy wybór na tą pozycję.

5 polubień

Odpisuje Tobie ostatni raz, myślałem, że sobie odpuszczę, ale poświęcę CI jeszcze 2 min :slight_smile:

Dosłownie Twoje zdanie oznacza, że nie można wymienić całej formacji bo tak. Wymiana całej formacji również nie spowoduje, że przestaniemy grać w piłkę. A przy aktualnym stanie naszego środka pola - tak jak zresztą przyznałeś, wymiany niedziałających elementów mogą być dobrym ruchem. :slight_smile:

Odnosi się do Twojego zdania:

Dosłownie nie podałeś żadnych argumentów dlaczego powinni zostać. Bo tak :slight_smile:
Może i moje zdanie nie było dostatecznie rozwinięte i pozostawiłem trochę sensu w domyśle.
Przepraszam, następnym razem postaram się odpisać w taki sposób, żebyś nie musiał się wysilać.

Oglądałeś mecze w poprzednim sezonie?
Czy ty chcesz powiedzieć, że nie mamy problemu w środku pola? Przecież przyznałeś, że nie funkcjonuje… Zdecyduj się… :smiley:

Może dlatego warto wymienić środkowych pomocników, aby zaczął funkcjonować. Pozostanie przy ustawieniu które nie działa, nagle nie spowoduje, że zacznie działać. Dlatego naszymi głównymi celami transferowymi są pomocnicy.

Zakupiliśmy mistrza świata. Nie wspominając o reszcie zespołu Salah, TTA, VVD etc.
Wygląda na to, że doświadczenia nam nie brakuje.

Jeżeli chcesz odpisać ponownie, że nie można bo tak. To sobie daruj proszę :slight_smile:
Bez odbioru.

2 polubienia

Ja chcę tylko przypomnieć, że my nie jesteśmy City, czy Chelsea. Wymienienie całej drugiej linii w jedno okno transferowe wydaje się przy naszych właścicielach nierealne. Ja rozumiem, że tu każdy jest optymistą, ale chyba nie muszę przypominać nikomu sezonu, kiedy nam brakowało obrońców i przed Beckerem grał Hendo z Fabsem XD

2 polubienia

Powodzenia

Ale narzekanie. Jak oddajemy zawodników za darmo bo kończy się kontrakt, źle bo nie zarobiliśmy.

A jak z nieba spadają nam Araby z ofertami za Fabsa i Hendersona to gadanie ze nie bo jeszcze mogą pograć albo ze za duża zmiana pomocników. Ludziska nie oni pierwsi i nie ostatni, nie ma ludzi niezastąpionych. Na pewno jeszcze kogoś kupimy w ich miejsce.

Oceniajcie na koniec sezonu, a teraz cieszcie sie chwila, że wgl. coś sie dzieje u Nas w klubie, 2 lata posuchy, musiały nadejść zmiany i transfery. Za zbyt późne zmiany będzie 1 sezon przejściowy i w następnym bijemy się o majstra!

I jak ktoś wyżej/lub w innym temacie napisał Ci zawodnicy będą w prime wieku 27-28 lat w 2026 roku.

In Klopp We Trust!!! Jazda z transferami, koniec z gra za zasługi i historie, idzie nowe!

21 polubień

Arsenal ma jedna z najmlodszych druzyn w PL a prawie wygrali mistrza. My bysmy mieli tylko młody środek, co w naszym przypadku i taktyce Kloppa, gdzie środek ma głównie biegać nie powinno być problemem. Bo wlasnie młodzi będą chętniej biegać. W nastepnym sezonie nie napalalbym sie na walke o mistrza, a mamy wejsc do top 4. Fabinho , Hendo i tak za rok juz powinni grzac lawe albo ich tu nie być, więc nie sądze, żeby mialo wiele zmienic jakbysmy sie ich teraz pozbyli i dostali spore pieniadze.
W ogole jesli Hendo ma kontrakt 200tys to jakis geniusz mu go dawał. 150 to jeszcze do przeżycia, ale biorąc pod uwagę co daje na boisku to 100-120 to powinien byc max

takiej drugiej okazji to już pewnie nie będzie. Pytanie czy oni chca odejsc, bo jak to ma klub zablokowac to bedzie słabe.

5 polubień

I pewnie araby dadzą

A co myślicie o Tylerze Adamsie jako o ewentualnym zastępstwie Fabsa? Ograny w PL, jeśli dobrze pamietam miał chyba najlepsze statystyki jak na DM, podejrzewam, ze nie byłby za wielkie pieniądze, no i nie przewija się w żadnych spekulacjach, a żeby mu się lepiej aklimatyzowalo Musah z Valencii do ogrania za Hendo :wink:

3 polubienia