Rozważania transferowe (dyskusja)

Bo co tu narzekac, to logiczne zeby starego, wypalonego 29-letniego Fabinho zastapic mlodym 28 letnim Palninhą ktory jest juz ograny w czolowym klubie Premier League Fulham FC.

7 polubień

Nie tyle następca, co porządny zmiennik Salaha, powinien być już w klubie co najmniej od zeszłego lata. Ale nikt sobie tym głowy nie zaprzątał, bo Salah wykręcał i nadal wykręca porządne liczby, jednak ciężko mieć 100% pewność, że tak będzie i w przyszłym sezonie. A nawet jeśli, to (zastanawiam się) jak długo jeszcze będziemy go eksploatować do granic możliwości? Zupełnie tak, jakby ignorując fakt, że Mo nie miał słabszych spotkań w zeszłym sezonie.

Tutaj też należy zaznaczyć, że pomimo tego, iż obecnie mamy w miarę zadowalającą liczbę piłkarzy w przedniej formacji (Díaz/Jota - Gakpo/Darwin - Salah/Elliott), to Salah wciąż nie ma jakościowego zastępcy. Elliott to jeszcze nie ten poziom, a bez jakiejś kontuzji w przedniej formacji sezon zwykle się nie odbywa.

Najgorsze jest to, że w obecnym okienku pozycja Mo nawet nie jest pozycją wymagającą wzmocnienia, bo mamy takie opóźnienie we wzmacnianiu pomocy plus niespodziewaną dodatkową wyprzedaż, że nagle czas nas goni z załatwianiem zastępstwa dla Fabsa i Hendo.

Okienko się zamyka za 47 dni. Jak myślicie, ilu nowych piłkarzy zdążymy w tym czasie sprowadzić (nie wliczając żadnych wyporzyczeń do klubu)? Może zróbmy szybką ankietę. Ciekaw jestem co sądzi nasza społeczność.

Po podpisaniu Alexisa i Szobo ile dodatkowych transferów do klubu zrobi LFC do końca okienka? (nie wliczamy wypożyczeń do klubu)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0 głosujących

Cztery wzmocnienia są jak najbardziej realne. Dwóch pomocników, obrońca i bramkarz.

Gdzie opcja zero? To tez jest możliwe.

1 polubienie

@Smuggler7 Odnosząc się do Twojej ankiety, zagłosowałem na trzy dodatkowe transfery, ponieważ uważam, że oprócz Hendersona i Fabinho, odejdzie, również Thiago. Jeśli tak się, jednak, nie stanie, to pewnie pozyskamy jeszcze defensywnego pomocnika + obrońcę.

No to widzisz, każdy ma swoje zdanie. Dla Ciebie Caicedo to nie jest gwarancja najwyższego poziomu na pozycji DMa, ale jednocześnie z Twoich wcześniejszych postów wynikało, że chciałbyś u nas na DM Thurama, który nawet nie jest typowym DM, tylko w razie czego można go na DM przekwalifikować, co dla mnie jest kompletnym nieporozumieniem i rozumowaniem rodem z FIFY. Tak czy inaczej, jak nie kupimy klasowego DMa to będziemy w czarnej du…

czekaj, co? :rofl: Nigdy nie twierdziłem, że Thuram to DM.

Jeśli nie kupimy 6, to oznacza, to tylko stałą zmianę taktyki bez defensywnego pomocnika.

No masz rację jak spełnić te wszystkie wymagania, młody, dobry, nie podatny na kontuzje to wszyscy kibice byliby zadowoleni oprócz Henrego i jego kieszeni. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

A w którym miejscu ja napisałem, że stwierdziłeś, że Thuram to DM? Jak pisałem o potrzebie kupna DMa, a Ty po transferach Maca i Szobo pisałeś, że jak przyjdzie jeszcze Thuram, to będziesz zadowolony z okna transferowego ( oczywiście to było przed informacjami o odejściu Faba i Hendo). I jak wtedy napisałem, że ,Mało Ci do szczęścia potrzeba" z uwagi na brak kupna w Twoim scenariuszu prawdziwego DMa, to napisałeś, że Thuram może grać na DM. Mi chodzi po prostu o to, że fakt, że ktoś może gdzieś grać nie oznacza, że wystawianie go na takiej pozycji będzie dawało oczekiwany efekt. Nawet Mac Aliister może teoretycznie zagrać na szóstce i jakby mu Jurgen kazał, to przecież by tam zagrał i robił wszystko co może, ale gość nie jest silny fizycznie, ma 174 cm wzrostu i nie jest mistrzem odbioru.
P.S. taktyka bez defensywnego pomocnika? W 4-2-3-1 z Dortmundy Klopp grał na 2 szóstki, w naszym 4-3-3 na 1 szóstkę i 2 ósemki i nawet po modyfikacji taktyki graliśmy z typowym DM. Szanuję zdanie każdego użytkownika forum, ale niektóre Twoje przemyślenia związane z taktyką czy obsadzaniem pozycji są dla mnie delikatnie mówiąc dziwne

3 polubienia

Poczekajmy aż sprzedać Fabinho i Hendo dobiegnie końca. Na ten moment wg wielu źródeł plan był na 3 pomocników, ich odejście NA PEWNO wpłynie na decyzje transferowe - albo to będzie przekwalifikowanie trzeciego pomocnika z kogoś perspektywistycznego jak Lavia na kogoś “na już i teraz” albo dojdzie potrzeba ściągnięcia po prostu czwartego pomocnika - ciekawe czy Thuram i Nicea nie będą chcieli nieco zejść z wymagań :joy: bo pasowałby wg mnie idealnie - box to box, który MOŻE też zagrać na DM (czyli pozycją niezła kalka do Hendersona) w razie potrzeby - TAK, jednak mimo wszystko potrzebujemy konkretnego DM do 1szego składu, a nie zastępstw w razie W.

Gorzej na pewno niż w poprzednim sezonie nie będzie. Fabinho grał na takim poziomie, że nawet jednak przekształcenie kogoś innego w DM powinno dać lepszy efekt. Osobiście tylko nie widzę tego Palhinhi by się u Nas sprawdził, jak pisałem z moich obserwacji - wg mnie przy Trencie schodzącym z PO potrzebny jest zapierdalator, nie musi być to wysoki DM, dlatego Lavia pomimo faktu, ze jest to jeszcze młodzik, to pasuje dużo lepiej od Brazylijczyka. Marzyłby mi się Caicedo, który poza wybieganiem łączy też tutaj inne cechy pożądane w DM pomimo, że ma tylko 1,78 wzrost, jak siła, wyskok do górnych piłek (co akurat nieco kuleje u Lavii, ale Fabinho też nie jest ekspertem od tego POMIMO wzrostu), ale prawdopodobnie ten pociąg już odjechał niestety.

Ma narzekamy na transfery a tymczasem w Barcelonie:

2 polubienia

O Caicedo to już na przykład czytałem że miał tylko jeden dobry sezon a do czumanieniego to sam bym się w sumie czepiał jak nas olał rok temu :sweat_smile:

Słowo klucz " wypalonego", 29 latka zastąpić niewypalonym 28 latkiem . Oglądałeś może sezon temu mecz Real - Liverpool, co 37 letni Modric robił z naszymi podobno nie do zastąpienia pomocnikami?

6 polubień

Nom, mówić że 28-29 lat to stary to lekkie nadużycie. Kupić w tym wieku kogoś w formie w pierwszy garnitur i tyle. Do tego będzie pewnie ten Lavia + Bajcetic. Nie wiem co więcej chcieć od środka pola.
Szobo, Mac, Jones, Thiago, Bajcetic, +zastępstwo Fabinho i może ten Lavia mimo wszystko przyjdzie? Przecież to w zupełności wystarczy.

3 polubienia

Teraz pokaż mi 10 takich pomocników jak Modrić. To jest fenomen, ale NIE MOŻNA na tym stawiać, że każdy pomocnik będzie taki. Kolejna sprawa, że z sezonu na sezon chuchają i dmuchają tam na niego, bo o ile piłkarsko to jest TOP, to Luka nie zagra Ci całego sezonu, bo jednak wiek robi swoje. Dlatego mają tak obficie wzmocnioną pomoc, by móc manewrować i dawać odpoczywać Luce czy Toniemu.

edit: W sumie przejrzałem wiadomości i wiem do czego bijecie z madmanem i w sumie macie rację - kogo by Liverpool nie ściągnął, to zawsze znajdą się marudy (w tym i ja na pewno XD), ale to boisko zweryfikuje. Problemem jest po prostu czas tych zmian, patrząc na rynek DM to widać, że będzie po prostu ciężko kogoś ściągnąć. Ciekaw jestem czy spojrzelibyśmy w stronę Ugarte, gdyby Fabinho wcześniej dogadał się z Saudami czy tam ich oferta szybciej przyszła. Lavia nie jest NA TEN moment idealną następcą, ale jest prawdopodobnie (bo nie zagrał jeszcze ani razu u Nas w koszulce Liverpoolu, więc nie mogę powiedzieć na pewno, w 100%) lepszym zawodnikiem od Fabinho sprzed sezonu czy nawet półtora i to MIMO WSZYSTKO byłby upgrade. Do tego wiek sprawia, że on prawdopodobnie będzie tylko lepszy.

1 polubienie

Ten klub jest tak bardzo źle zarzadzany. Romeu to niby wychowanek, ale on w słabym Southampton był jednym z najgorszych piłkarzy.

Barcelona ma farta że ma Gaviego czy Araujo. Do tego Lewandowski jeszcze daje rade, reszta to pomyłki. Uważam, że mają ogromne szczęście, bo doszedł tam Gundo I też będzie tam świetna robotę robił


Wiem że to kiepskie źródło, ale przeciągające się negocjacje wskazują na to, że jakoś mocno nie oblowimy się na tych transferach. Na pewno nie tyle, żeby starczyło na jakieś sensowne zastępstwa. Dlatego jestem za tym, żeby sprzedać ich obu, ale pod warunkiem, że fsg wyłoży kasę na jakieś dobre transfery, a nie będzie rzeźbić za te kilkadziesiąt mln, które wpadną ze sprzedaży.

No w sumie można było dodać opcję zero, ale czy ktoś tu z obecnych w to wierzy? :stuck_out_tongue: Przecież Fabs i Hendo są na wylocie. 1 nowy transfer, to absolutne minimum, jakie powinno się wydarzyć nawet zakładając, że wyżej wymieniona dwójka nie odejdzie z klubu.

Początkowo dodałem też opcję 6 transferów w ankiecie, ale doszedłem do wniosku, że to nierealistyczne. Tak samo w sumie, jak zero. Czas pokaże.

Samo zwolnienie z tygodniówek będzie też boostem do kasy. Taki Lavia byłby pewnie ponad połowę tańszy niż Henderson w utrzymaniu.

Ja też wybrałem opcję trzech transferów, ale z innych powodów. Zakładam, że z Hendo i Fabinho się pożegnamy. Wówczas klub sprowadzi 2 nowych pomocników + obrońcę. Thiago zostanie, bo nie ma parcia na transfer do Arabii.

Jednak równie dobrze może być tak, że za Hendo i Fabinho przyjdzie jeden pomocnik i będzie nim Lavia. Wówczas drżelibyśmy o swój los w przyszłym sezonie grając va banque - to mój taki bardziej czarny scenariusz.

3 polubienia