Rozważania transferowe (dyskusja)

Najbardziej odklejone były te doniesienia o Mbappe :sweat_smile:

1 polubienie

Ten scenariusz jest kompetnie nierealny. Być może sam Kimmich albo sam Gvardiol (Pavarda nie liczę bo to transfer jak najbardziej do przeprowadzenia) mogli by przyjść. Po fiasku z Colwillem mamy dwie możliwości. Iść po sporo tańszy i niestety mniej jakościowy zamiennik albo starać się strzelać w podobny kaliber. Taki Gvardiol przy opcji nr 2 jak najbardziej mógłby tutaj przyjść z zastrzeżeniem, że skoro już jest jedną nogą w City, to musielibyśmy wyrównać ich ofertę a jemu samemu zaproponować spory kontrakt. Trzeba to wziąć pod uwagę, że mówimy tu o 100 mln odstępnego i jakiś 200 k na tydzień. Koszta zbliżone do odpuszczonego Bellinghama. Chcecie żebyśmy przepłacili jakieś 40 % za sam hajp? Wtedy myśle, że można już zapomnieć o transferach do pomocy kolejnych.

Najbardziej według mnie kozacki a jednocześnie możliwy do realizacji scenariusz to przy założeniu domknięcia transferu Hendo i Fabsa (zostaje 2 nonHG): Idziemy po Kimmicha jako zastępstwo w postaci doświadczonego gościa dającego upgrade jakościowy za Fabinho nawet w wersji prime time oraz po Lavię jako nieopierzony młody talent do rozwijania a na koniec zamiast Colwilla bierzemy Inacio. Mamy wtedy skład można powiedzieć naprawdę mocny gdzie ukłądało by sięto mniej więcej tak (pierwsze miejsce w kolejności to najlepszy wybór nr 1 w moim odczuciu):

---------------------------------------------------- Alisson (Adrian)
TAA (Bradley, Gomez)—Konate (Matip, Gomez)—VVD (Inacio)—Robertson (Tsimikas)
------------------------------------------------ Kimmich (Lavia, Bajcetić)
--------------------------Szoboszlai (Elliott)------------MacAllister (Thiago, Jones)
------------------------Salah (Doak)--------- Gakpo (Nunez)-------- Jota (Diaz)

Do sprzedania: Hendo, Fabinho, Phillips, Kelleher i jacyś młodzi najgorzej rokujący

mieliśmy 8 pomocników i był płacz że nie mamy głębi składu, teraz jest 6 może będzie 7 i wszyscy zachwyceni, czym dla was jest głębia składu bo wydaje się że nie tym że się ma po 2 w miarę równorzędnych graczy na każdą pozycję którymi się rotuje. Wielu by chciało grać wszystkie mecze Alisterem, Szobo i Lavią i za 4 lata będą wrakami jak Fabinho.

a skad info ze mielismy 200 do wydania

Jak gral karierę w nowym Football Manager to tyle dostał na drugi sezon…

6 polubień

Ciekawa perspektywa. W sumie można sobie pomarzyć. Żeby do tego doszło (patrząc tylko i wyłącznie z finansowego punktu widzenia), to pewnie musielibyśmy dopiąć transfery Hendo (£12 mln), Fabinho (£40 mln) oraz sprzedać Thiago (~£12 mln), Kellehera (~£10mln) i Phillipsa (~£8 mln).

Z tym, że ciężko stwierdzić ile my rzeczwiście mamy kasy w skarbonce. A z tych wszystkich sprzedaży może wystarczyłoby na jednego z nich, np Gvardiola. Zajebiście byłoby go podebrać City. Nasze relacja z RB Leipzig pewnie też są całkiem niezłe, więc ciekaw jestem jakby to wyglądało, gdyby nagle LFC wysłał sygnał do Lipska ‘tak, chcemy go’.

Jednak raczej nie wierzę w to, że stać nas na dwa klasowe transfery i włączenie się do walki o piłkarzy, których chcą Chelsea i City. Bardzo mało prawdopodobne. My za wszelką cenę unikamy wdawania się w licytacje.

Druga sprawa to sam fakt, że obaj piłkarze pewnie dostaliby dużo większe propozycje tygodniówek w CFC i City, więc dlaczego mieliby wybrać LFC? Szczególnie taki Gvardiol kosztem np oferty z City? Trudno znaleźć na to wiarygodne argumenty.

Gvardiol mówił, że kibicuje LFC, więc raczej wybrałby nas.

Jedyną informacją o budżecie była ta o 250m. Teoretycznie gdyby to była prawda to dodając 52m za Fabinho i Hendersona mamy 302m, minus 95m za Maca i Szobo zostaje 207m.

Gvardiol 86m + Lavia ~ 40m i zostaje 81m na pomocnika.

@Kolumbjajo napisałem to czysto teoretycznie, ale Jude z bonusami i pensją wyszedłby pewnie i tak dużo drożej.

1 polubienie

Aha, to dlatego zrezygnowali z Bellinghama żeby teraz mieć na Gvardiola, ludzie serio?

5 polubień

Czuje mrowienie w d%pie, że niedługo będzie bomba transferowa, której nikt sie nie spodziewał. Ah, mam nadzieję ze to nie hemoroidy, a zapowiedź Here We Go.

8 polubień

Fabs + 30 mln za pewnego Pana

Ja się raczej niczego „dobrego” już nie spodziewam.
Tak jak pisałem kilka miesięcy, spodziewam się budżetu raczej mniejszego niż większego. Klopp chciał mieć gotowy zespół do pewnej daty i Szobo z Maciem dotarli idealnie na sezon przygotowawczy.

Hendo z Flaco mocno musieli nas zaskoczyć, bo prawdopodobnie zakładaliśmy, ze jeszcze zostaną, pewnie wiązać się to będzie z jakimś panicznym zakupem, aniżeli przemyślanym i wyważonym.

Wiem, ze Romano pisał wielokrotnie o obrońcy i pomocniku, ale z drugiej strony- pisał w podobnym tonie rok temu :wink:

Ja bym się po prostu nie napalał. Lepiej się miło zaskoczyć niż rozczarować.

7 polubień

Nie było żadnych informacji o budżecie. Mityczne 250 milionów wzięło się z wypowiedzi Carraghera, gdy mówił, że wg niego Liverpool potrzebuje właśnie tyle, aby przeprowadzić udane okienko. Media to podchwyciły i przedrukowały w każdy możliwy sposób.

12 polubień

Też mam nadzieje że po cichu pracują nad grubym transferem. Oby nie było to pobożne życzenie. Ale tak w ogóle, dlaczego ten nasz wspaniały dyrektor sportowy pierdoli się tak ze sprowadzeniem Lavii. Dla takiego klubu jak Liverpool to juz dawno powinien być zamknięty temat. Romeo Lavia to powinien byc punkt wyjścia do kupna obrońcy i kolejnego pomocnika.

To co, może wymiana na Kimmicha z dopłatą :wink:

1 polubienie

Może dlatego że Southampton nigdy nie był dla naszego klubu przystępnym negocjatorem z którym mamy zbudowane zażyłe relacje. Może dlatego że czekamy na dopływ gotówki za transfery Flaco i Hehe. Powodów może być tysiąc pincet. Do 1 września zostało sporo czasu, dajmy klubowi w spokoju popracować a oceniać będziemy za półtora miesiąca.

1 polubienie

Chryste Panie. Fabinho + 30 baniek, a w zamian Kimmich to byłaby kradzież stulecia. Deal który zmusiłby do nakręcenia Ocean’s 14.

11 polubień

Pewnie że czasu dość, ale sezon za pasem. Wątpię że czekają na pieniądze, transfer Lavii bądź kogoś w jego typie był niezbędny i bez sprzedaży naszych dwoch asów. Wiec pieniądze powinny sie znaleźć.

To była by kradzież w biały dzień xD

Idealny, pod warunkiem że będzie okrągłe zero kontuzji w pomocy przez cały sezon. W innym wypadku ten domek z kart się sypie. Zero głębi. Wszystko na styk, krótka kołdra, itd …rozumiesz?

1 polubienie