Rozważania transferowe (dyskusja)


A może jednak zmieniamy cel :upside_down_face:

Poza tym, że oferta złożona i że trwają negocjacje jest też info, że Southampton dalej domaga się 50 mln (także cena jest znana i gdy ktoś tyle obecnie da to go pewnie sprzedadzą no chyba, że potajemnie szykują sztuczne przedłużanie i czekają na licytacje).

Spokojnie nie mam takich aspiracji ani nie uważam się za mądrego. Wiem też że to nie FIFA ale patrzę na inne drużyny i większość zdążyła dograć transfery przed obozem. Tutaj na 2 tygodnie przed startem ligi jest jeden defensywny pomocnik w klubie, 18 latek który zagrał 11 meczów na poziomie PL, nie zagrał parę miesięcy z powodu kontuzji i nie pojechał na tournee z klubem z powodu a jakże kontuzji. Rzeczywiście nazwanie ich działania opieszałością to straszna zbrodia

2 polubienia

Chcą 50 baniek to fakt. Ale my, jak każdy inny klub negocjujemy. Rzadko zdarza się żeby klub zapłacił tyle ile żąda obecny pracodawca zawodnika. Normalna rzecz. A co Soton, to może się okazać, że zaproponujemy nawet gdybyśmy zaproponowali te 50, ale w jakiś ratach rozłożonych na kilka lat to odrzucili by bo będą chcieli jednorazowej zapłaty albo w dwóch trzech ratach. W dalszym ciągu, jeśli Soton nie będzie chciało się dogadać to się nie dogada i wynajdzie kolejne problemy. Normalna rzecz. Rola naszego dyro jest spróbować ich przekonać, ale to nie tak że jest wszechmocny. Nawet Arabowie z nami negocjowali cenę za Hendo, a przecież teoretycznie stać ich na to żeby zaplacic tyle ile chcieliśmy skoro dali mu pensje 700k funa na tydzień…I co o nich też powiecie że są skanerami, bo prawie położyli transfer, targując się się o 8mln?

Edit.
Taaa, bo tylko my tak mamy, że cały czas szukamy opcji na rynku. United szuka napastnika i chyba kogoś do środka pomocy, Onana chyba też jeszcze nie klepniety. City targuje się o Gvardiola. Sprzedali Mahreza więc będą szukać kogoś na jego miejsce. Chelsea to samo, szuka napastnika, pomocnika i może obroncocy i bramkarza. Newcastle też chyba nie zamknęło okna. Totki są w czarnej dupie. Na tym poziomie poznawanie taktyki nie zajmuje topowym zawodnikom wieków. Poza tym, wszyscy z czołówki będą się zagrywali.

1 polubienie

Ale co ma zrobić sztab rekrutacyjny, żeby przyśpieszyć transfer Lavi? Przystawić pistolet do głów osób po stronie Southampton? Musimy czekać i tyle. Też wolałbym, żeby wszystko już było dopięte i kadra gotowa na sezon. Mamy jeszcze miesiąc okienka i dużo się może wydarzyć.

Cierpliwości.

1 polubienie

Nie wydaje mi się żeby mogli sobie poczekać rok i jego cena wzrośnie, skoro City ma w umowie możliwość wykupu go za 40 milionów to nawet nie wiąrząc z nim planów powinno skorzystać z niej i ewentualnie odsprzedać dalej. Wiem też że pewnie liczą teraz na dołączenie Chelsea do negocjaji i dlatego grają na zwłokę ale czas gra tu kluczową rolę. My musimy kupić śpd i to im szybciej tym lepiej, myślę że to 45 mln funtów to jest maksymalna cena za Lavię więc albo ją przyjmują albo trzeba iść po następnego z listy. Defensywny pomocnik jest potrzebny na już i naprawdę nie chcę słyszeć o jakiś półśrodkach i wiecznym czekaniu na tego jednego i wymarzonego

Osobiscie nie rozumiemy zupelnie tej sagi. Gosc z 3x sie obrócił z pilka, 5x prosto podał, 2x udalo sie odebral pilke i wielce 50 mln chca za niego. Niech bierze go chelsea oni lubia byc dymani.
Ile to bylo cudownych 19latkow ktorzy nie dźwignęli presji wiekszego klubu. W tym smiesznyym Soton z to nie bylo trudno sie wyrozniac bo byli fatalni w kazdym aspekcie w zeszlym sezonie.

100% NIE dla 50 mln dla nie wiadomej w postaci 19latka ktory na dobra sprawe przeplatal mecze poprawne z tragicznymi.

Nie wiem czemu sie na niego tak uparli, chociaz mozliwe ze to wszystko jest roztrzesnione przez media czyli rzecz bardzo popularna w dzisiejszych czasach.

No bo chyba nikt sobie nie wyobraza sobie zeby sytuacja np z Calvalho sie powtorzyla? Czyli wielkie nadzieje
i szybkie wypozyczenie out. Bo nikt mi nie wmowi ze to zawodnik do 1 druzyny.

Majac takie braki kadrowe na przynajmniej 4 pozycjach (so, lo,po,dm) zamiar mamy rozbic bank na 19latka z dupy? OBY NIKT W KLUBIE NIE BYL TAK GLUPI!!

5 polubień

Screenshot 2023-07-28 at 19-28-26 Anfield Edition on Twitter

@Loku64 :rofl: :joy:

Co z tego, że City ma klauzulę? Ostatnie zdanie należy do zawodnika i jeśli on nie będzie chciał wracać do City to nie przyjmie oferty. A Soton może od innych żądać więcej nic 40 mln z klauzuli City. Ja też się zgadzam, że transfer powinien być zrealizowany najszybciej jak się da, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że to przez opieszałość zarządu jeszcze go nie sfinalizowaliśmy.

A dlaczego mają za niego tyle nie wołać, skoro mają klauzulę City na 40? Skoro City zgodziło się na taką kwotę w przypadku gdyby wypalił (a w ocenie wielu tak było) to chyba też o czymś świadczy? Do tego dochodzi status HG za moment. Gość ma już teraz nieźle umiejętności i jeśli dostanie szansę i trochę zaufania to powinno być dobrze.

1 polubienie

Szczerze to takie bezpiecznie pieprzenie, zero konkretów. Thiago zostanie(trudno,żeby mial nie zostać jak zostało nam tak niewielu pomocników). Z jednej strony oprócz LAvii może kupimy pomocnika, a ogólnie to może Trent będzie grał 6. No istny prorok, na sraczu chyba spisywał swoje przewidywania.

1 polubienie

Jeśli sprzedany zostanie Fabinho i w jego miejsce przyjdzie tylko ten 19 letni Lavia, to zarzad dokona niemożliwego, sprawi że pomoc będzie jeszcze słabsza niż w poprzednim sezonie xD
Defensywny pomocnik to miał być absolutny priorytet, nie wiem na co oni tak długo czekali

4 polubienia

Myślę, że trochę przesadzasz. Grać gorzej niż Fabihno w tamtym sezonie to będzie praktycznie niemożliwe. Ale fakt - 19 latek to nie jest zakup marzeń. Powinien przyjść ktoś z doświadczeniem

1 polubienie

Post został scalony z istniejącym tematem: Fabinho

Może złożyć ostateczną ofertę (którą wg mnie już złożył) i albo przyjmują albo nie. Mamy jeszcze miesiąc okienka fakt ale dwa tygodnie do ligi gdzie w pierwszych czterech kolejkach gramy z Chelsea, Newcastle i Aston Villą i właśnie nie możemy czekać bo już jest późno. Wiem że nasi dyrektorzy nie mają też łatwego zadania bo czas nagli ale to chyba potwierdza moją teorię że sprzedaż Fabsa nie była planowana i szukanie jego następcy też niekoniecznie

Lavia + Thuram + dobry obrońca i będzie miodzio.

W ogóle pojawiła się kiedykolwiek jakaś informacja ile Nicea żąda za Thurama? 30-35 mln to pewnie góra jak za zawodnika tego kalibru.

@josif 7 arabskich dziewic i worek kartofli

3 polubienia

Były okolice 50 baniek z miesiąc temu info