Rozważania transferowe (dyskusja)

Pytanie kiedy ta decyzja została podjęta. I czy przy obecnej wycenie za Lavię oferta za Thurama nie byłaby promocją?

Czekam na dzień w którym FSG raz na zawsze wyniesie się z tego klubu. Co rusz jakiś zawodnik jest dla nas za drogi jeśli chodzi o kwotę odstępnego i/lub pensję. To wcale nie oznacza, że klub nie daje sie dymac na kasę, a raczej, że ma odrealnione myślenie co do kwot za jakie piłkarzy sprowadza się do zespołu. Wygląda tak, jakby zatrzymali się z riserczem jakies 5 lat wstecz i dalej oczekują, że wyrwą najlepszych piłkarzy danego klubu za niewielkie pieniądze. Okienko zaczęlo się dobrze - kupno Maca (po bardzo korzystnej dla nas klauzuli), ściągnięcie Szobo (nie przypuszczałem, że zdecydują sie na wpłacenie klauzuli), ale od tego czasu zaliczamy same porażki na rynku. O ile sprzedaż Hendo byla jak najbardziej właściwa, a transfer Fabinho zrozumiały i akceptowalny tak brak zastępstwa dla Brazylijczyka (przy braku jakichkolwiek sensownych opcji w składzie) zakrawa o kpinę. Lavia nie będzie zbawieniem naszego środka pola w najbliższym czasie, ale skoro brak na rynku pewniaków w rozsądnych pieniądzach, to młody Belg powinien juz dawno śmigac na naszym boisku treningowym (lub np. ten Thuram). Szkoda tego Ugarte, ale jak mniemam na tamten moment nikt nie spodziewał się sprzedaży Fabsa.

Miało być przełomowe, najlepsze okienko od wielu lat. Miało być mityczne 250 mln na transfery, a jest zwyczajna wydmuszka i prowizorka

from Imgflip Meme Generator

8 polubień

Tak sprzedać ich w razie kontuzji Beckera Adrian go zastąpi prawie 1do1 a jak wysypie się Robo to tu jest bogato czy to Diaz czy tam może Nunez ogarnie gdzieś była notka, że Gakpo jak miał 9 lat to raz grał na lewej obronie wiec na miękko to spinamy. Bo chyba nie liczysz na to, że FSG ich sprzeda i kupi zastępców?

1 polubienie

Na ten moment zostało się nam tylko z tego wszystkiego śmiać bo i tak nie mamy wpływu na to co się wydarzy. Barcelona będąca w największym kryzysie od lat potrafiła uruchomiła (pomijam fakt czy uważam to za rozsądne) dźwignie aby przeprowadzić niezbędne transfery, niejako rozumiejąc, że klasa i prestiż zespołu zaczyna się przede wszystkim na boisku. Można się śmiać ale finalnie wygrali ligę z tym mitycznym wręcz, niepokonanym Realem.

Jeśli rozbudowa trybuny czy kompleksy treningowego ma według Henrego zastąpić wzmacnianie składu to może chłop się marnuje w piłce. Niech sprzeda klub i idzie w developerkę. Tam nikt do niego za ro pretensji by nie miał…

1 polubienie

Wydaje mi się, że klub jest swego rodzaju pewnym kapitałem. Stąd może FSG się nie pali do sprzedaży, gdyż nie mają w co ulokować pieniędzy(brak ciekawszych projektów na horyzoncie). W końcu to fundusz inwestycyjny, więc muszą mieć jakieś inwestycje. Też Liverpool jest ich wizytówką i przyciąga znane nazwiska - Lebron James(najpopularniejszy aktywny sportowiec?).
W każdym razie teraz Saudowie się rozpychają nogami i rękami w futbolu, więc może John liczy na jakąs oferte nie do odrzucenia ze wschodniego kierunku.

Proszę, przestańcie już pisać o tym Ugarte, no co chwilę ktoś o nim przypomina. Gość jest już dawno zawodnikiem PSG, po co drążyć temat.

No tak. Ale to właśnie byłby doskonały zawodnik na DM. Świetny w destrukcji plus wiele bardziej kreatywny niż Lavia

Mnie tam temat Salaha w Arabii wcale nie śmieszy. To było pewne, że Mo będzie ,mokrym snem" dla tamtejszych klubów i ewentualna zaproponowana mu pensja będzie gigantyczna. Za 60 baniek nikt go nie puści, ale jakby dali koło 100 baniek i Salah by chciał odejść to myślicie że FSG nie puści gościa w jego wieku za taką kasę? Myślę, że jak nie teraz, to z dużym prawdopodobieństwem za rok możemy się z Mo pożegnać, bo będzie miał wtedy tylko rok do końca kontraktu.

image
mecz we wtorek

@Edum
image
patrząc na kursy, to nie jest niewiadomo jakim faworytem Fluminense

@Edum kursy dają pogląd, na to jak są oceniane szanse w danym meczu, na dany rezultat. Co do ich dyspozycji u siebie, to widzę, że często remisują, a remis da w tym spotkaniu dogrywkę. Zresztą nie śledzę rozgrywek z Ameryki Południowej i niewiele wiem o rozkładzie sił tam. poza tym nawet jak odpadną, to okaże się, że może ten Andre nie jest nam tak mocno potrzebny, czy coś :stuck_out_tongue:

Tak naprawde w tym lub przyszlym roku to dobry moment na sprzedaz Salaha. Kwota co prawda smieszna, ale pewnie daloby sie Arabow naciagnac na wiecej.

Tyle tylko, ze to jest Liverpool i tutaj jak sprzedaliby nawet za 150 milionow Salaha to Klopp dostalby z tego moze polowe na zastepstwo. Dlatego sprzedawanie go nie ma sensu bo i tak go nikim nie zastapimy. W normalnym klubie byloby to do rozwazenia.

3 polubienia

250 to będzie jak zsumujemy wydatki i kwoty otrzymane za sprzedanych zawodników. Tylko ktoś zapomniał o tym wspomnieć na wiosnę.

@scorpionlfc5 - ależ nie ma się co spieszyć - do następnego letniego okienka, w którym to już naprawdę wszystkim pozamykają gęby jeszcze długo… :smiley:

Czy dziś wreszcie, będzie TEN dzień, w którym złożymy tą 3 ofertę za Lavię, czy może jeszcze z tydzień poczekamy?

Salah w Arabii i możemy wywieszać białą flage przed pierwszym meczem EPL. Ja rozumiem że FSG traktuje LFC klub jak kure znosząca złote jaja ale to byłoby działanie na szkode klubu. Temat Salaha w arabii będzie na tapecie i będzie wracał ale to nie może sie stać w tym oknie i trzeba się do tego przygotować.

W polityce transferowej tego zarządu jest to zajebiste, że oni obserwują, monitorują, przyglądają się, ale nie składają żadnych ofert, nie prowadzą żadnych negocjacji i z nikim nie rozmawiają. Tak przynajmniej można wnioskować z tych wszystkich informacji. :upside_down_face:
Dzisiaj ostatni sparing, ostatnie szlify przed niedzielą z Chelsea. Czy Klopp może coś jeszcze namieszać w składzie, w formacji ? Chyba nie ma kim wojować. Próba środka Mac, Szobo, Jones i dochodzący Trent to na ten moment wszystko na co nas stać. Konate łatający przestrzeń po TAA i van Radar na środku. Bierzcie i strzelajcie z tego wszyscy.

Dzisiaj przewinęła mi sie plotka na insta, że nadal jesteśmy zainteresowani Gravenberchem. Jeśli to prawda to jesteśmy w kompletnej desperacji na rynku.

I bardzo małe szanse, że Fluminense odpadnie.

Kursy nie grają, każdy inny wynik niż awans Fluminense będzie dużą niespodzianką, w dodatku Fluminense u siebie jest mega mocne.

Na temat Salaha wypowiedział się jego agent. Gdyby rozważali odejście w tym roku to nie przedłużali by kontraktu zeszłego lata. Mo na 100 % zostanie w Liverpoolu. Także jego ew. odejście można zakończyć natychmiast.

Ja obawiam się, że jeśli klub wynegocjuje 80 mln za Salaha to FSG go sprzeda. Trzeba pamiętać też, że on ma najwyższą tygodniówkę a FSG nie lubi dużo płacić. W jego miejsce raczej nikt by nie przyszedł bo by stwierdzili, że w ofensywie i tak jest bogactwo.

I tak Brazylijczycy są niechętni sprzedaży swojego zawodnika w tym momencie. Raczej wszystko wskazuje na to, że dostanie zgodę na zmiane barw klubowych dopiero w zimie

1 polubienie

Ale zaznaczył, że w tym roku. Za rok to może być inna śpiewka…
Poza tym wczoraj, wrzucałem tweet, że oni(Arabowie) się dopiero rozkręcają i w przyszłym roku mają jeszcze bardziej szaleć, w tym właśnie sięgnąc po Mo.