Rozważania transferowe (dyskusja)

Gdzie niby Lukaku odszedł ?

Lukaku jest odsunięty od drużyny. Tylko póki co nikt go nie chce, w każdym razie jest spalony już.

@Edum tak, pewnie w ostateczności go gdzieś wypożycza byle mieć go z głowy.

Ale pensje na pewno pobiera.

To że my płaczemy jak stare baby to jedno, ale spłakać się o to to drugie

2 polubienia

Zaraz odejdzie do Arabii. Jednym z udziałów Chelsea jest gość z Saudi i on załatwia Chelsea pozbywanie się szrotu do ligi saudyjskiej, żeby FFP się zgadzało

Napisałem, że są na wylocie z klubu, nie że odeszli.

Odkładając sympatie i antypatie do FSG i pracowników LFC, czy ktokolwiek z osób wychwalających CFC i zapewniających o tym, że Caicedo i Lavia tam wylądują, mógłby odnieść w logiczny sposób do poniższego?

  • z doniesień prasowych wynikało, że do wczoraj wieczorem najwyższa oferta za Caicedo wynosiła 80 mln GBP od CFC - z tym się chyba wszyscy zgadzamy,
  • bodajże koło 20 pojawiła sie informacja, że Brighton daje czas do północy i Caicedo zgarnia ten kto da więcej - z tym chyba też wszyscy się zgadzamy (jeżeli godzine kręcę to przepraszam).
  • LFC położyło ofertę 111 mln GBP przed północą kończąc licytacje. Niektóre źródła podają, że najpierw położyliśmy 90 mln, CFC odpowiedziało 100 a my położyliśmy 111 mln. Chociaż tylko 1 tweett widziałem z taką informacją . - faktem, że LFC jest highest bider chyba też się wszyscy zgadzamy.
  • mija noc i nastaje ranek. Stan jest taki, że Brighton zaakceptowało ofertę i są umówione badania medyczne. Tu chyba też jesteśmy wszyscy zgodni
  • koło południa, pojawia się informacja, że Caicedo ma “second thoughts” co do dołączenia do LFC, a niedługo później idzie informacja, że on jest zdecydowany na CFC i tylko tam chce iść. Część doniesień spekuluje (w tym np. info na stronie polskiej CFC za tweeterem, że CFC zapewniła Caicedo, że wyrówna ofertę i ma olać LFC, co robi.
  • Nastaje wieczór i pojawiają się doniesienia, że CFC złożyło ofertę za Lavię = 50 mln GBP.

I proszę wyjaśnijcie mi bo może ja głupi jestem.

  • jeżeli CFC ma kasę (którą może wydać) na Caicedo czyt > 111 mln GBP, to dlaczego: A/ nie złożyli oferty rano? B/ nie złożyli oferty w momencie gdy rozmawiali z Caicedo (podobno) ? C/ Dlaczego nie złożyli oferty gdy info z Brighton wyszło, że są gotowi rozważyć kolejne oferty (czyt. nie ma deadline)? D/ nie użyli tych 50 mln, które użyli do oferty za Lavie?
  • kolejna kwestia, jeżeli faktycznie ta kasa jest to dlaczego w NEGOCJACJE włączyli się właściciele, a nie tylko zielone światło na użycie większej kasy, którą przecież mają [ja pracuję w naprawdę b. dużym k
    orpo i jeżeli coś wymaga autoryzacji np. CEO to załatwia się zgodę via mail czy spotkanie, CEO nie przejmuje tematu end2end w środku, chyba, że trzeba negocjować, a przecież tu podobno tylko chodzi o kasę, którą mają]

Ja to interpretuję tak, że CFC nie ma (nie może wydać) takiej kasy. Stąd brak jakiejkolwiek informacji o ofercie za Caicedo.

  • Rezygnują z gracza Leeds, żeby zaoszczędzić kasę.
  • Właściciele na pokładzie, żeby NEGOCJOWAĆ z Brighton np. inną formę wynagrodzenia (gracze w rozliczeniu, o czym była mowa na Twitterze) albo granie kartą - albo my albo zostajecie z Caicedo -a może Ted rozmawia z kolegami z Arabii, żeby na prędce sprzedać kogoś za 40-50 mln i złapać kasę, którą może wydać.
  • LFC milczy. Jeżeli coś było na rzeczy, to wg. mnie próbowali by wchodzić w negocjacje z Caicedo. Brakuje tego i w mojej ocenie jest to sygnał, że czują się pewnie i oni mają mocniejsze karty.

Jeszcze raz prośba - niech ktoś się odniesie i w jakiś sposób logiczny przedstawi swój punkt widzenia, podpierający tezę, że CFC ma kasę na obu graczy tylko z jakichś powodów (jakich?) jeszcze nie złożyli oferty.

A i jeżeli ktoś będzie chętny. Stawiam 1k na wybraną przez kontroferenta fundację związaną z pomocą dzieciom. Jeżeli taka osoba się znajdzie a obaj - Caicedo oraz Lavia wylądują w CFC, wpłacam na konto wybranej fundacji. jeżeli nie zagrają to kontroferent płaci na wybraną przeze mnie. Prt sc na forumek :smiley:

1 polubienie

Wystarczy dać jego agentom dodatkowe kilka baniek, a oni przekonają tego idiotę. Pytanie czy chcemy w zespole takiego debila jak Caicedo?

4 polubienia

Okej, Dzięki za info. Przepraszam za błąd.

W pracy jestem, ciężko śledzić wszystko na bieżąco, bo się dzisiaj dużo dzieje.

1 polubienie

imo to Oni kasę mają, ale z FFP pewnie coś nie tak.

Raczej nikt Ci tu nie odpowie merytorycznie - wiemy tyle co Ty :slight_smile:

1 polubienie

  1. Nie złożyli oferty rano, bo przekonywali Caicedo by odrzucił Liverpool. Skoro gracz chce tylko iść do Chelsea to chcą zapłacić mniej niż 110.
  2. Może stwierdzili, że skoro dyrektorzy przez 2 miesiące nie mogli wynegocjować transferu i Liverpool go przejął to muszą wziąć sprawy w swoje ręce, bo to też byłby duży cios wizerunkowy. Do tego to oni w zeszłym sezonu negocjowali wszystkie transfery.
  3. Zrezygnowali z Addamsa, bo Liverpool podbił cenę i trzeba zainwestować więcej niż planowane 100 mln na Caicedo + dziś rano chyba też podbili mu pensję.

Złożą ofertę 111 mln +1 funt

2 polubienia

Nie wiadomo co on chce. Prawdopobnie chce więcej pieniędzy i to tyle. Sportowo LFC jest wyżej od Chelsea

Przecież wszystkie źródła piszą, że powiedział, że chcę iść tylko do Chelsea.

1 polubienie

Co do FFP, to nie znam sie na tym zupelnie, wiec zaczalem badac temat :smiley: wyglada to ciekawie pod wzgledem Chelsea, bo w ich przypadku jedynym sposobem na unikniecie dotkliwej kary od uefa bedzie omijanie europejskich rozgrywek, a to pozbawi ich dodatkowych funduszy, co moze tylko pogorszyc ich sytuacje. Ja to tak rozumiem, ale wierze, ze znajdzie sie tu ktos madry, ktory mnie poprawi i wytlumaczy w logicznt sposob.
Na koniec i tak decyzja nalezy i tak do skorumpownej federacji, dla ktorej kara finansowa dla klubow jest jak najbardziej na reke :wink:

Wszystkie źródła czyli Fabrizio Romano xD

2 polubienia

No nie, Joyce też o tym pisał.

Wytłumaczy mi ktoś czemu oni tak bardzo zabiegają o tego Caicedo? Nie orientuję się za bardzo jak dokładnie kadrowo wygląda Chelsea, między innymi przez ten burdel w ostatnim czasie. Mają tego Enzo przecież, a raczej żadnemu ława by nie odpowiadała?