Rozważania transferowe (dyskusja)

Najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji to… przebić tym sku**ysynom ofertę za fawelarza tylko po to, żeby musieli zabulić jeszcze więcej.

2 polubienia

Ale juz po ptokach bo transfer fawelarza dogadany w 100%.

A Lavie juz przebilismy. Chelsea daje 55, a my 60.

Podobno Liverpool gada z władzami ligi czy śledzą i badają działania Chelsea. Zastanawiają się też nad oficjalną skargą. Wiadome, że nic to nie da jak w przypadku City.

Zapłacą karę pod stołem i tyle sie skończy. FFP nie działa. A prawo dotyczy słabszych i biedniejszych.

4 polubienia

Naprawdę nie rozumiem czemu klub był skłonny przepłacać za Caicedo, ale nie jest skłonny żeby przepłacić i wyciągnąć kogoś z topowego klubu. Tu aż się prosi o rozbicie banku na takiego Tchouameniego, Valverde, Kimmicha, De Jonga czy kogokolwiek sprawdzonego i ze znanym nazwiskiem. Skoro działacze już pokazali, że mają worek pieniędzy, to czemu nie chodzą i nie wymachują nim przed nosem klasowym piłkarzom tylko skupiają się na Lavii?

1 polubienie

No, ale co ma liga zrobić? FFP sprawdzane jest na koniec okresu rozliczeniowego. Teraz mogą być pod kreską, ale rzutem na taśme przed końcem okienka upłynnią zawodników za kilkadziesiąt milionów i im styknie

A po co nam teraz Valverde/De Jong/Kimmich. Tu potrzeba prawdziwego DMa.

1 polubienie

Ciekawe czy ten Onana z Evertonu byłby do wyciągnięcia xD

Albo ten Gerrtruida. Ciekawy zawodnik.

Może jeszcze o Casemiro zapytajmy :stuck_out_tongue:

1 polubienie

ffp

Boehly znalazł lukę w przepisach FFP i dzięki teamu Chelsea jest na plusie mimo ogromnych wydatków.

I czemu niby FFP miałoby dotyczyć Chelsea w tym sezonie?

Wydaje sie ze teraz LFC nie ma wyjscia i po wysypaniu sie tansferu z Caicedo i zakontraktuje jakiegos klasowego DM.

Chodzi bardziej o sankcje w przyszłych sezonach. W tym raczej nic im nie grozi.

Zalezy co będą robić w przyszłych sezonach. Na dzień dzisiejszy nie występują w rozgrywkach UEFA więc FFP ich nie obejmuje w ogóle. Jest jeszcze jakaś pokraczna wersja zaimplementowana przez PL, ale to tylko na papierze.

To tak gwoli wyjaśnienia, bo ludzie sie zastanawiali że jak to podpisują Caicedo na dłuzej niz 5 lat. 5 lat jest wymagane przez FFP.

UEFA ograniczyła amortyzację na 5 lat. Kontrakty mogą być dłuższe, jeśli zasady danej ligi na to pozwalają.

1 polubienie

No ok. Zakładając, że mamy te 120 mln euro to dlaczego nie aktywujemy klauzuli za takiego Inacio? Klauzula w okolicach 40-45 mln euro. 120 mln euro, które mamy po zakupie Inacio pozostałoby nam 75 mln euro na 6. Za te pieniądze można znaleźć odpowiedniego kandydata. Nie przemawia do mnie fakt, że mamy ze Sportingiem słabe kontakty. Aktywujemy klazulę, a oni nie mają nic do gadania w takiej sytuacji. Klopp jest bardzo dziwny w ostatnim czasie. Po tym okienku transferowym po prostu musi oddać władzę nad transferami odpowiednim ludziom. Wiadomo, że Schmadtke jest tylko na 3 miesiące jako opcja tymczasowa, a Liverpool znalazłby odpowiedniego kandydata. Tylko Klopp musi wyrazić chęć współpracy. W Brighton to wygląda inaczej. Na jednej z konferencji De Zerbi powiedział, że Caicedo to już przeszłość, a jego nie obchodzi kogo sprowadzi klub, ale wie, że to będzie odpowiednia osoba i mogą zrobić sobie następnego Caicedo. W Liverpoolu główny głos ma Klopp i efekty są takie jakie są.

5 polubień

Przypominam, że taki Lukebe był do wyciagnięcia za jeszcze niższą kwotę.

Trudno zrozumieć czemu Klopp podejmuje takie, a nie inne decyzje.

Oczywiście można się zasłaniać zawsze brakiem finansów, ale ostatecznie teraz widać to jak na dłoni, ze pieniądze były gotowe do wydania. Nazwiska były gotowe do wyciagnięcia. Czemu ostatecznie tak się potoczyło okienko? Nie mam pojęcia.

W ramach ciekawości: Squawka wskazała, ze idealnym dopełnieniem nowej trójki Kloppa byłby: Zaydou Youssouf z Familcao.

Może patrzymy w tamtą stronę?

@LiverpoolJestCzerwony Jakie ma znaczenie wartość piłkarza na Transfermarket?

Klopp potrzebuje zadaniowca, który mu teraz wybiega mecz, poprzecina i zabezpieczy akcje na 6. W ramach oczekiwania na jakiegoś nowego def- poma, który się objawi.

W tym momencie na rynku jest może z 2-3 zawodników, którzy jakkolwiek by się tutaj nadawali i byliby możliwi do wyciagnięcia, więc wole nawet taki półśrodek niż nikogo.

1 polubienie

Wydaje mi się, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Widziałem twarz JWH i wydaje mi się, że myślał o tym jaki nowy jacht wybierze.

xD. W 24 letniego gościa wartego 4 miliony euro. No może faktycznie bo lubimy tanio, a juz sie kupilo takiego ogórka do obrony na chwilę :wink:

@AquerdationLFC I ogórek z portugalskiego średniaka ma dać nam jakość? No to weźmy dajmy szanse juz jakiemus Mortonowi albo Bajcetić i to wystarczy.

Ja obstawiam że pójdziemy po Doucure z CP. Damy z 70-80 milionów. Drugi gość to Sangare/Fofana za jakieś 30.

@David_Ornstein

: Liverpool are interested in Tchouameni but Real Madrid see him as part of their future and the midfielder doesn’t want to leave.

Szukamy dalej.

To nie chytrość tylko normalność. To jest chore żeby taki Caicedo miał tygodniówkę £250k/week.