Scottish Premiership

Po odejściu Stevena kròtkotrwały wzlot Rangersów zdaje się mieć swoje szybkie zakończenie.
W Old Firm Derby do przerwy 3:0 dla Celticu i punkt przewagi w tabeli.
Mnie to cieszy,od zawsze byłem za The Bhoys :grinning_face_with_smiling_eyes:

Steven robił tam robotę. Miejmy nadzieje, ze jego kariera w Premier League potoczy się równie doskonale. :grinning:

Po wygranej na Ibrox Stadium sytuacja w tabeli wydaje sie jednoznacznie przemawiac na korzysc Celticu.
6 punktow przewagi w tej lidze przy zaledwie szesciu spotkaniach do konca rozgrywek i jeszcze tylko jednym bezposrednim starciu ekip z Glasgow jest praktycznie nieodrabialne.

To bedzie wiec(z duza doza prawdopodobienstwa) 52 tytul dla zielono-bialych :grinning: przy 55 triumfach Rangersow.
W niedalekiej perspektywie The Bhoys powinni wyprzedzic odwiecznego rywala w liczbie pierwszych lokat a tego “nie grano” juz od bardzo dawna-konkretnie od…1928!!! roku.
Wtedy Celtic mial 17 tytulow a Rangers 16 by sezon pozniej wyrownac stan rywalizacji a od konca kampanii w 1930 roku az do dzisiaj byc w niej lepszym.

Czekam na ten dzien moze nie tak mocno jak na ten kiedy wyprzedzimy w liczbie triumfow w lidze klub zwany “memnited” ale bede bardzo zadowolony z tego faktu,kiedy on mam nadzieje wreszcie nastapi :smile:

Celtic zmniejszył dystans do Rangersów tylko dzięki braku poważnych rywali przez kilka lat, zdobyli chyba 9 tytułów z rzędu.
Teraz rywalizacja znow sie wyrównuje, przed rokiem Rangersi odzyskali tytuł, teraz pewnie Celtic.
Nie liczyłbym na kolejną wieloletnią dominację którejś z drużyn, zresztą nie byłoby to dobre dla ligi.

Mam nadzieje,ze Kolega zna badz zapoznal sie z historia ligi szkockiej.
Jezeli nie to poinformuje,ze takie serie jak ta Celticu(9 tytulow pod rzad) zdarzaly sie i wczesniej.

Ale abstrahujac od tego to nawet nie potrzeba az takiej dominacji The Bhoys.
Wystarczy cykl w stylu: 3 wygrane zielono-bialych a jedna Rangers i po dwoch takich okresach bedziemy mieli 58 do 57 dla pilkarzy z Celtic Park.
I oby to stalo sie faktem :grinning:

I jest 53 tytuł The Bhoys :muscle::blush:
Jeszcze 3 sezony jak dobrze pójdzie i wreszcie Rangers zostaną zluzowani jako rekordzista !

Kilka z tych tytułów dostali grając w zasadzie bez rywali w lidze :laughing:

1 polubienie

A czy to ich wina,że Rangers nie umieli w finanse? :grimacing:
Raczej chwała im za to, że potrafili wykorzystać sytuację!

zważywszy na to, że tam wygrywa tylko Celtic albo Rangersi, to cięzko nie wykorzystac :smiley:
ja osobiscie wolę Rangersow i szkoda, że do teraz nie mogą się ogarnać.

1 polubienie

40 lat! temu wygrywał też Aberdeen :rofl:

W czasach SAFa. #znaki

Rangers nie wycisneło chyba wszystkiego ze swojego prima’ i tak zostali z podstarzałą ekipá z wąska ławką

Ale jaja w Szkocji!
Rangers przegrali z przedostatnim w tabeli Ross County i to ich odwieczny rywal ma teraz wszystko w swoich nogach przy 4 punktach przewagi ale jednym meczem więcej na koncie.

Come on Celtic :blush: