Sędziowanie w Anglii

Niestety problemem są również debilne przepisy. Sędzia stał bardzo blisko i miał dobrą widoczność, czyli VAR teoretycznie powinien reagować tylko w przypadku skrajnie złych decyzji.
Jak się okazuje w przypadku bardzo dynamicznego wejścia bardzo łatwo o pomyłkę, a jeśli do tego dodamy Tierneya to wszystko staje się oczywiste…

W studiu Sky Sports bardzo krytycznie wypowiedzieli się na temat decyzji o czerwonej kartce dla Macallistera.
Nawet łysy, który praktycznie zawsze broni sędziów stwierdził że takie wejścia nie mogą zostać karane wykluczeniem z gry.

Najlepiej to podsumował dziennikarz, który pokazuje co jest problemem, czyli przepis który bardzo mocno chroni nawet największe błędy sędziowskie.

Podsumowując “clear and obvious” muszą zniknąć z PL i powinny zostać zastąpione “right and wrong”

  • czy była czerwona kartka tak czy nie
  • czy decyzja była prawidłowa tak czy nie
  • czy należy się rzut karny tak czy nie.
    VAR musi reagować na każde złe decyzje, które wypaczają wynik meczu a nie tylko oczywiste błędy.

Każdy w studiu zgadza się że to nie jest czerwona kartka i nigdy nie była.

Z ciekawostek odwołanie zadziała tyłków przypadku gdy komisja stwierdzi że czerwona kartka dla Macallistera jest clear and obvious w innym wypadku ta mafia odrzuci rozszerzenia o anulowaniu kary.

Tak z grubsza wypisałem o czym jest materiał dla osób bez VPN, link poniżej.

1 polubienie

Drukowania ciąg dalszy. Tym razem, żeby nie skrzywdzić Arsenalu. Brak karnego dla Crystal Palace wstyd. Oczywiście Coote w akcji.

3 polubienia

Z drugiej strony ta czerwona z czapy. Za domaganie się kartki tez maja być kartki, a tu Partey bez żółtej. Zero konsekwencji, sędziowanie coraz słabsze. Karny taki miękki mógł być, nie musiał moim zdaniem.

Jak czerwona z czapy? Pierwsza żółta za grę na czas. W końcu się wzięli za to w tym sezonie, a druga żółta ewidentna, bo złapał za koszulkę. No klarowna na maxa. Głupie nie jest równoznaczne, że z czapy.

Z czapy to był karny dla Varsenalu, bo tam był wcześniej faul w ataku Parteya. Natomiast później Partey może i cofał nogę, ale jednak sfaulował typa w pełnym dryblingu, więc tam karny dla CP, jak ta lala.

Ja to jestem w ciężkim szoku, że w dobie VARu i drukowania co 2-3 meczu w Anglii wszyscy sędziowie jeszcze żyją, nikt nie został pobity, ani nikomu chociaż nie spłonął dom. Przecież to jest ultranieśmieszny żart, co te dziadki wyprawiają…

1 polubienie

Ciągnięcie VARsenalu za uszy przez sędziów? Nowe, nie znałem.

1 polubienie

ja wiem, ze fajnie sie rywali hejtuje. ale trzeba byc czasem obiektywnym, ledwo polozyl na nim reke Japończyk i zaraz zdjął i to w niegroźnej sytuacji. Ja ogólnie podchodzę do takich sytuacji, jakbym się czuł, jakby taka decyzja była podjęta przeciwko mojej drużynie i z pewnością po takiej kartce byłbym wkur…

1 polubienie

mega ciekawy artykuł jednego z fanów Liverpoolu, może ktoś przetłumaczy i wrzuci na główną

2 polubienia

Mecz Arsenal Fulham chyba ustawiony co to mialo byc przy 2:1 gosc lezy w polu karnym a sędzia nie przerywa gry? Mam nadzieje ze ktos oglada ten mecz i wie o czym piszę.

5 polubień

Niewiem jak tam mogło nie być faulu na zawodniku Fulham . Var jest bezużyteczny albo poprostu trzeba wywalić angielskich sędziów i sprowadzić normalnych .

2 polubienia

Ludzie odrobine obiektywizmu, dla tych co nie widzieli po tym jak zawodnik upadl pilka trafila w raczki bramkarza ktory mogl zrobic co chce, wybral probe kontry, stracili pilke a za chwile bramke. Czy sedzia powinien przerwac gre, czy ja wiem, pewnie mogl ale pilke mialo fulham wiec tez mogli.

Ja bym sie raczej przyjrzal karnemu memnited to dopiero dramat. I ta czerwona podobnie, dla nas pewnie byla by to zolta.

1 polubienie

Swoją drogą mctominay kopie gościa w twarz i nawet żółtej nie ma. Genialne mamy te standardy sędziowania w Anglii. Oj coś czuje że jutro też będziemy się irytować tymi błaznami

1 polubienie

McTomek kopał piłkę na wysokosci pasa, to rywal poszedł szczupakiem z nisko trzymaną głową, nie ma tu wg mnie winy McT i powodów do kartki.

Meczu nie oglądałem ale sądząc po komentarzach VARsenal trzeci mecz z rzędu beneficjentem błędów sędziowskich?

https://twitter.com/CF_Compss/status/1695833653677359597?t=nIgDAUUJ1o_Y_yIThLkufw&s=19

Jakby ktoś nie wiedział to jest ten sam sędzia. :wink:

5 polubień

Co koleś dzisiaj sędziował to nie mam pytań. Najpierw zagotował nam TAA, a przy okazji cały początek meczu. Czerwo dla van Dijka trochę z dupy, ale pewnie się obroni. Jak była by żółta też by nie było błędu. Jak Nunez strzelał na 2:1 to się modliłem, żeby się tam spalonego Nuneza albo wcześniej ręki chyba Elliota nie dopatrzył

Dzisiaj to był kryminał al’a Jaś Atkinson. Żadnej konsekwencji w dawaniu kartek, Sroki bezkarne co chwila. Trent dostał żółtą za odrzucenie piłki ??? Kiedy sam został sfaulowany ? Litości. Joelinton chyba z 5 razy faulował i żadnej nie zobaczył, Gordon za odkopnięcie również.
Zaraz po Tirneyu kolejny do kolekcji bezmózgich sędziów.

6 polubień

Tradycyjnie sędziowie na poziomie okręgówki, złe decyzje, brak konsekwencji, sędziowaniepod gospodarzy… z drugiej strony Trent powinien dostać w 3 minucie drugą żółtą, ale na szczęście sędziemu zabraklo jaj, ale po prostu naprawił jeden błąd drugim.
Czerwo dla VvD sluszne, ale mnóstwo drobnych błędów przy faulach i prowokacjach graczy NU.

2 polubienia

Powinien dostać pierwszą żółtą.

Teraz się za faule kartek nie dostaje tylko za krzyczenie i granie na czas. Takie czasy.

Dla mnie czerwona dla van Dijka ewidentna, był źle ustawiony i nie powinien faulować.

A sędzia chyba zapomniał, że za odkopnięcia piłki też ma dawać żółte kartki. Brak konsekwencji

1 polubienie

Mocno niekonsekwentny - za głupotę, ale do zapomnienia Trent żółtko, to taki Joelinton przez cały mecz się z 10 razy nie doprosił tej kartki - ślepy, nie widział że on raz za razem czy wyrąbane miał? Tak samo Trippier się dziwię, że skończył tylko z żółtkiem, doskakiwanie po stykowych sytuacjach do naszych, machanie łapami do sędziego - powinien go na dzień dobry utemperować, że to ostatni raz jak mu daruje i kolejnym razem leci żółtko - przecież były wielce wytyczne, że hamujemy takie zachowania. NIC. Gracze Newcastle mogli robić niemal wszystko, to jak wypchnął bodaj Gordon Trenta poza boisko nawet nie patrząc na piłkę - ZERO reakcji sędziego. Parodia.

3 polubienia