Serie A

"Teraz z tej sytuacji tłumaczy się Włoskie Stowarzyszenie Sędziów (CAL). W odniesieniu do incydentu z meczu Juventus-Salernitana, nagrania opublikowanego pod koniec meczu, najpierw w Internecie, a następnie podjętego przez wiele mediów. Organ techniczny CAN obejrzał wszystkie obrazy udostępnione przez VAR dla danego meczu, nie znajdując żadnego związku z kwestionowanym filmem.

– Organ techniczny CAN wyraźnie zapytał również firmę, która świadczy usługi technologiczne dla VAR, czy omawiana kamera, zdefiniowana jako taktyczna, była dostępna dla sędziów VAR na mecz rozgrywany na stadionie Juventusu.

– Udzielono odpowiedzi, że kamera nie była dostępna dla VAR i dlatego nie mogła być używana przez sędziów. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że wyjaśniliśmy incydent – napisano w oficjalnym oświadczeniu."

Brak slow jak dziady niszcza pilka :frowning:

1 polubienie

https://twitter.com/sscnapoli_pl/status/1600052452291760129?s=20&t=lrlp3it4kUqJVMxMh2DWFQ

Według dziennika La Repubblica, Napoli wysuwa się na prowadzenie, jeśli chodzi o zakontraktowanie Jakuba Kiwiora! Transakcja ma opiewać na 15 mln €. Polak jest celem transferowym numer jeden dla Azzurrich

Napoli z pierwsza porazka w sezonie!
Jakos nie chce mi sie wierzyc,ze zostana mistrzami Wloch.Przewiduje,ze goniace ich trio Milan,Juve,Inter nie pozwoli na to czyli bedzie jak zwykle “neapolitanczycy spuchna” :grimacing:

Przegrali z Interem na wyjeździe, po statystykach patrząc to mecz był tragiczny do oglądania :smiley: Jak nie sprzedadzą nikogo ważnego to myślę, że dadzą radę dociągnąć. Na pewno każdy z nich będzie gubił punkty.

Juventus po słabym początku dobrze punktuje, więc faktycznie Napoli nie będzie miało łatwo, chociaż oni większość meczów z czołówką wygrywali, sporo się wyjaśni za tydzień, gdy podejmować będą właśnie Juve.
Druga istotna rzecz - Napoli większość meczów z top5 serie A będzie rozgrywało u siebie, jedynie z Juventusem zostały im dwa mecze. W każdym razie ciekawie się ten sezon zapowiada.

Wyglada na to, że będziemy mieli kolejnego Polaka w Napoli.

Walka o scudetto będzie Napoli vs Milan, tutaj Juventusu nie ma i nie będzie

A niby dlaczego? Juve może być najgroźniejszym rywalem dla Napoli, co mecz to wygrana.

Slaba kadra. Grą tez nie powalają. A Milan dalej jest znacznie lepszą ekipą i mocniejszą. Juz wyzej stawialbym Inter.

To Napoli nokautuje Juve, niestety! :sleepy:

Nic dziwnego, bo caly sezon graja bardzo slabo mimo punktow. Juventus sie slizga dzieki Milikowi i Szczesnemu i ciesze sie ze moge to napisac :wink:

1 polubienie

Dobrze, chcę by Napoli dołączyło do grona mistrzów w ostatnich latach (Inter, Milan), a nie by przy posuszy w Juventusie zostali jedynymi z topki bez mistrzostwa. Choćby ze względu na Zielińskiego i mam nadzieję na Bereszyńskiego, który powalczy o skład (małe ma szanse, ale nie skreślałbym go).

Dzisiaj Napoli pięknie i bardzo skutecznie. Nigeryjczyk i Gruzin piękni. Zarobią na nich gruuuby hajs, chyba że po mistrzostwie będą chcieli się wzmacniać, a nie osłabiać (tyle, że zakusy Anglików pewnie będzie im ciężko odeprzeć).

No chyba jednak Napoli da radę w końcu wygrać Scudetto.
Za to co ten Oshimen dziś grał. Nie dziwie się, że Manu ponoć stówę za niego wykladalo. Tym bardziej, że Napoli go za tyle nie puściło.
Przypomina mi nieco Nuneza, za to dużo bardziej dojrzały pilkarsko i nie aż tak szybki.
Nie zdziwię się jak po sezonie wyląduje w Chelsea, albo właśnie Manu(jak zmienia właściciela), bo tam ciśnienie maja na napastnika i z wydatkami się nie liczą, a czuje że cena teraz to i ze 150 moze sięgnąć.

Dlaczego niestety?
Napoli gra najlepszą piłkę w serie A, Juve w zasadzie ciuła punkty i tyle.

1 polubienie

Tylko Napoli może to spierniczyć.
W sumie zbyt dobrze Im się układa xD…

Ławka rezerwowych Juventusu w dzisiejszym spotkaniu to była wielka niewiadoma, wiele nieznanych mi nazwisk, jeszcze do tego bardzo krótka. Fajnie, że w końcu ktoś zdetronizował ten Juventus, jakoś nigdy za nimi nie przepadałem choć ceniłem graczy.

1 polubienie

Czemu niestety? Juve męczy bułę, gra defensywnie i nudno od lat (niestety przez lata bardzo skutecznie). Bardzo dobrze, że drużyny z Mediolanu zdobyły mistrzostwa, a teraz grające pięknie, ofensywnie Napoli ma dużą szansę :slight_smile:

Niestety ponieważ we Włoszech “od zawsze” jestem za Juve :blush: lecz oczywiście macie rację, że w tym sezonie “męczą bułę”.
Szkoda jednak, że przynajmniej nie było remisu bo wtedy liga byłaby ciekawsza.

Do Napoli nic jednak nie mam, grają w tej kampanii fantastyczny futbol i zasługują na tytuł po długich 33 latach. Ostatnie “scudetto” mieli w 1990 roku… co to przypomina🤣

Z tego sprawy sobie nie zdawałem. Sam jestem 90’ rocznik, do tego czerwiec i właśnie się tak zastanawiałem, czy na mnie klątwa tez ciąży jak na Liverpoolu😅 Muszę przyznać, że lepiej mi się zaczęło powodzić od 2020, wiec może coś w tym jest
:upside_down_face::joy:

Trwa właśnie mecz o superpuchar Włoch. Inter bez większych problemów prowadzi właśnie 3:0. Ale to, co robi w środku pola Barella i jakim napastnikiem jest Lautaro, to poezja.