Serie A

Mediolańczycy nie zwalniają tempa. Po ostatniej wygranej z Salernitana (5:0) mają już w tym sezonie tyle samo goli strzelonych co Liverpool. Natomiast jeżeli chodzi o rok kalendarzowy to tylko Bayern strzelił więcej goli od nich:

  1. Bayern Monachium, 38 meczów - 116 bramek

2. Inter Mediolan, 42 mecze - 103 bramki

  1. Manchester City, 41 meczów - 102 bramki

  2. Atalanta, 42 mecze - 99 bramek

  3. Napoli, 42 mecze - 93 bramki

  4. Borussia Dortmund, 37 meczów - 88 bramki

  5. Paris Saint-Germain, 39 meczów - 85 bramki

  6. FC Barcelona, 39 meczów - 81 bramek

  7. Real Madryt, 39 meczów - 78 bramek

  8. AC Milan, 41 meczów - 78 bramek

Drużyna jest w niesamowitym gazie i jeżeli utrzymają formę do meczu z Liverpoolem to nie musi to być łatwa przeprawa dla The Reds. Trzeba przyznać, że Conte stworzył potwora, a Simone Inzaghi dokonuje kolejnych cudów. Widać, że Inter ma ochotę na dobre wrócić do poważnego futbolu jak niegdyś Liverpool. Warto obserwować tę drużynę, bo grają naprawdę bardzo ładną piłkę.

Jeszcze info z wczoraj. Inter rozwiązał kontrakt z Eriksenem. Duńczyk ma zamontowany kardiowerter-defiblyrator (ICD). Jest to urządzenie wielkości pudełeczka od zapałek montowane w celu zapobiegania nagłej śmierci sercowej u osób z grupy najwyższego ryzyka. Kontrakt został rozwiązany, gdyż włoskie przepisy zabraniają gry z takim urządzeniem. Sam Eriksen kariery jednak nie kończy i jest łączony z Ajaxem. Holenderskie przepisy z kolei nie zabraniają gry z takim urządzeniem.

Tym bardziej nie ma szans na piłkarskie szachy :wink: (choć szachy też są emocjonujące ;P)

Serie A to gowniana liga. Rok temu też dobrze grający w lidze Inter Conte nie wyszedł z grupy w LM. W tej edycji męczyli się z Szachatrem Donieck i zostali pewnie pokonani przez Real Madryt.

Dzisiaj Inter gra z Milanem, przed pierwszym meczem z nami w LM mają wymagających rywali w Serie A i Pucharze Włoch: Milan, Roma i Napoli.

1 polubienie

Fabrizio Romano: " Dybala opuści Juventus jako wolny zawodnik. W październiku zeszłego roku doszło do pełnego porozumienia ustnego na zarobki rzędu € 8 mln + € 2 mln pensji i umową do 2026 r. – wtedy Juve zdecydowało się zmienić swoją propozycję. Paulo nie jest zadowolony z obecnych, nowych warunków i teraz rozpocznie rozmowy z innymi klubami."

LINK

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1505898174736904194?s=20&t=lGWa9TRz6Qzbhtax3hCOAg

Przy okazji naszego wyścigu z City - w Serie A o tytuł walczą wciąż trzy zespoły - doskonale nam znana dwójka z Mediolanu oraz Napoli, które ciągle ląduje na drugim lub trzecim miejscu.

Nie wiem gdzie to wkleić, może tu bo był Włochem.

Mino jednak nie żyje:

Milan po raz 19 mistrzem Włoch! A wejście Ibry przejdzie do legendy.

1 polubienie

Co by nie powiedzieć facet od zawsze miał mocną osobowość, chociaż piłkarsko zalicza zjazd, co oczywiste z uwagi na wiek.

No nam już została tylko jedna super gwiazda która w trakcie sezonu zrobi papa.

Milik druga żółta za celebrację bramki, która została anulowana przez var :rofl:

2 polubienia

Ogólnie na koniec posypało się kartek. Nie rozumiem decyzji o cofnięciu bramki?! Milik na spalonym nie był, a wystający zawodnik Juventusu chyba to był ( Bonucci) piłki nie dotknął, ani też nie przeszkodził w żaden sposób bramkarzowi.
Ktoś kto ogląda serie A może się wypowiedzieć czy tam we Włoszech mają inne reguły ? Czy po prostu jak to serie A jakieś wałki hehe

Wałki w Serie A to raczej z reguły na korzyść Juve.

Osobiście nie oglądałem tego meczu, ale na twitterze jest gorąco i podobno poszedł wałek jak nie wiem. Ponoć linia spalonego na którego złapany był Bonucci (już mniejsza z tym czy w ogóle być powinien) była wyznaczona od zawodnika w polu karnym, tymczasem tak naprawdę linię spalonego wyznaczał Candreva który maszeruje od narożnika… :upside_down_face: Ogólnie na tym zdjęciu ciężko na 100% powiedzieć jak ma się ustawienie Candrevy do ustawienia Bonucciego, ale jeżeli faktycznie nie zostało to wzięte pod uwagę, to jak dla mnie jest to jawna kompromitacja VARu a sędzia główny który sprawdzał to na ekranie powinien na spory czas odpocząć od sędziowania :upside_down_face:

Edit: Tutaj zdjęcie ze spalonym narysowanym przez VAR:

juve 2

A tutaj zdjęcie z innej perspektywy z dorobioną przez kogoś linią spalonego wyznaczaną przez Candrevę:

Oj tam na pewno nie wałek, to niemożliwe… XD

Ależ kompromitacja :joy: ten śmieszny VAr miał podobno pomagać a tu takie wałki :joy:

Jeszcze jedno ujęcie:

Oglądałem mecz Milanu i tam też wg mnie był karny z dupy, robili powtórki dotknięcia ręką tylko z perspektywy piłki, tak nie można było jednoznacznie stwierdzić że było zagranie ręką, ale karny był.