Strona/forum i wszystko z tym związane

Jakaś ankieta? Jest wgl. tutaj możliwa? Bardzo chciałbym taka założyć i spytać się po prostu czy podoba się nowa wersja czy stare forum było lepsze i tyle w temacie.

@Aldor, wytłumaczę Ci jak to działa.

  1. Bazując na podobnej zbiórce kibiców Juventusu, która nie uzbierała oczekiwanej kwoty, wiadome było, że stawka dla dizajnera i programisty będzie poniżej rynkowej.
  2. Jeśli wykonuje się jakąś pracę poniżej stawki rynkowej, to wykonuje się ją hobbystycznie. Ale czasu zabiera tyle samo.
  3. Nikt nie narzeka na to, że dostał za mało pieniędzy. Co nie zmienia faktycznego stanu, czyli pracy za półdarmo.
  4. Jeśli coś dostaje się za darmo, czyli de facto w prezencie, to wylewanie żali i pretensji jest nieodpowiednie. Jeśli ktoś już biadoli, to Ty, bo korzystasz na darmowej pracy grupy osób, i masz jeszcze czelność ich oskarżać o defraudację pieniędzy. W dodatku Ty nie krytykujsz layoutu, Ty krytykujsz WSZYSTKO, począwszy od strony serwisu, a na funkcjonalności forum kończąc.
  5. Kwestia wyglądu jest kwestią indywidualną - wielu osobom i strona główna, i forum, przypadły do gustu.
  6. Twierdzenie, że nowa strona/forum są gorsze od poprzednich, jest zwyczajnym ignoranctwem. A niepodawanie argumentacji świadczy albo o lenistwie, albo braku argumentów (!!). Stare forum powodowało awarie serwera, użytkownicy mieli problem z logowaniem, wysyłaniem wiadomości, i było po prostu ubogie w porównaniu do nowego.

To twierdzenie jest tak nieprawdziwe, że aż musiałem je zacytować. Podałem wiele argumentów za tym, dlaczego zmiana forum była konieczna, dlaczego migracja nie była rozważaną opcją, mogę je nawet specjalnie dla Cienie powtórzyć. Ale nigdzie nie wypowiadałem się na temat layoutu forum (!); to jest defoltowy layout, wykonany przez profesjonalistów, poparty różnymi badaniami zachowań użytkowników. Prędzej zaufam ich wiedzy i doświadczeniu aniżeli zdaniu randomowego, sfrustrowanego użytkownika. Kwestia przyzwyczajenia się.

Wiadomość w zasadzie zbiorowa, m.in. do @Jaquar , @Aldor. Nie chcę tu pisać przytaczanych peanów, ale twierdzenie, że nowe forum jest gorsze, bo nie ma na nim (przypomnę, działającym od niespełna dwóch tygodni) atmosfery starego, przestarzałego wręcz forum z setkami wątków to chyba trochę nadużycie. Gorsze, bo przypomina najczęściej odwiedzane, wyznaczające trendy w internecie portale społecznościowe? Jeśli coś się nie podoba głównie dla tego, że nie jest takie, jak było 10, 15 lat temu, to to się nazywa „starość”.

Nie wypowiadam się na temat kosztów, bo się na tym nie znam i nie mam takiej wiedzy. Można mieć zastrzeżenia do czytelności - i to w pełni rozumiem. Trochę to kwestia przyzwyczajenia, trochę dobrej woli i przyjęcia do wiadomości, że zwyczajnie jest inaczej.

Natomiast jeśli się nieco popróbuje, to ten format forum daje użytkownikowi kilkanaście razy więcej możliwości. Prostego cytowania, odpowiadania, oznaczania użytkowników, dodawania grafik, oznaczania w odmienny sposób poszczególnych użytkowników, wątków, tematów, dopasowania forum pod swoje wymagania. Wyświetla się informacja na bieżąco, że ktoś odpowiada na wątek. W nagłówku macie podsumowanie wątku, uczestników, najpopularniejsze linki (bez potrzeby ich wyszukiwania w kilkuset postach)… Łatwe zagnieżdżanie twittów, dynamiczne i intuicyjne formatowanie tekstu, aktualny podgląd pisanego posta po sformatowaniu… Nowych, dotąd niemożliwych ze względów technicznych rzeczy jest tu na pęczki. Mówienie, że to forum jest GORSZE oznacza tylko tyle, że nie chcieliście spróbować go użyć w pełni.

@Negrys, w okienku pisania posta masz koło zębate, a tam „Zbuduj ankietę”.

10 polubień

‘Serduszko’ to mało :slight_smile:

Pełen szacunek za to jak ubrałeś to w słowa.

Na starym forum nigdy mnie oficjalnie nie było, co być może wynika z preferencji osobistych - do rejestracji nie zachęcało.

Choć, co trzeba oddać, wiele przeczytanych godzin tam spędziłem i sentyment z pewnością pozostanie.

O, to to! To jest jedna z funkcji, która naprawdę rzuca się w oczy i może się podobać. Szczególnie, jak nagle zaczyna pisać kilka osób w tym samym czasie. Widać, że coś się dzieje oraz że warto śledzić temat, czy pozostawić go otwartym.

Poza tym samo zacytowanie Twojego posta było przyjemnością, bo sposób w jaki funkcja cytowania działa jest naprawdę bardzo płynny. Już nawet zapomniałem, jak to wyglądało na starym forum. Poszło w niepamięć.

Hmmm… skoro mnie otagowales to chyba sugerujesz, ze to moje slowa. Moglbys zacytowac gdzie pisze o tym, ze brakuje mi “atmosfery” starego forum czy setek watkow? Ewentualnie gdzie wyrazam sie niepochlebnie nt. stricte silnika forum, jego mozliwosci, sposobu obslugi? Jak juz zacytujesz, przeczytasz raz jeszcze to pewnie zrozumiesz, ze totalnie nie o to mi chodzi. Chyba, ze pomyliles mnie z Mitchellem i to jego chciales otagowac. Dla mnie ten layout jest nieczytelny i niewygodny. Domyslam sie, ze jest jaki jest zeby dostosowac go do obecnych trendow gdzie mlodzi ludzie (sam nie jestem jakims dziadem, ale roznica miedzy 20 latkiem, a 30 latkiem jest calkiem spora) nie za bardzo chca i potrafia obslugiwac komputer, a wiekszosc czasu spedzaja na telefonie… a na urzadzeniu mobilnym wyglada to lepiej. Na komputerze polowa albo i wiecej przestrzeni jest niewykorzystana i dlugie posty czyta sie po prostu zle.

Sam silnik jest mi znany, mozliwosc cytowania, odpowiadania, tagowania, grafiki i cala reszta sa jak najbardziej na plus. Tylko dla mnie to troche tak jak idealne szkla w okularach z polamana ramka.

Okrutny stek bzdur, ktorego nawet nie mam jak skomentowac. W zasadzie kazdy punkt to jakies wymyslone i bohatersko obalone teorie. xD Piles cos, brales?
Napisalem jeden post, w ktorym wyrazilem swoja OPINIE na temat czegos na co badz co badz wydalem jakies pieniadze. Ja wiem, ze nie potrafisz przyjac do glowy jakiejkolwiek krytyki czy wyrazenia opinii, ktora nie klepie cie po pleckach - ale taki jest swiat.

Dalej wymyslasz jakies glupoty na temat zarzucania defraudacji. Ty rozumiesz w ogole co znaczy to slowo? Ewidetnie nie masz pojecia i powinienes sie zapoznac z definicja zanim zaczniesz blyszczec.

Twierdzenie, ze nowe forum jest gorsze od poprzedniego jest ni mniej ni wiecej niz moja prywatna opinia. Chcesz to moge Ci powtorzyc jeszcze 13 razy, ze uwazam stary layout za lepszy i czytelniejszy, ale do Ciebie chyba nie dociera slowo pisane wiec zapewne znowu powymyslasz jakis stek bzdur i stwierdzisz, ze ja cos tam gdzies tam sugerowalem, a w ogole to dupa cicho bo ja tu za POLDARMO robie dla was wiec morda tam. No taka rozmowa z Toba dlatego nie mam zamiaru na ten temat dyskutowac. Jak jestes zadowolony ze swojej pracy no to super, ciesz sie. Mi sie nie podoba, moge Ci to jeszcze pare razy powtorzyc jezeli nie rozumiesz i na tyle mocno cenisz sobie moja opinie, ze cytujesz mnie kilka razy.

@edit
Nie no przeczytalem to jeszcze raz bo nie dowierzam co tam nawymyslales. xD Te wymysly o jakiejs defraudacji gdzie post wczesniej napisalem, ze ktos kto wykonywal swoja prace mial zapewne dobre zamiary albo, ze krytykuje SERWIS, o ktorym nie wspomnialem slowem czy, ze czepiam sie mozliwosci technicznych gdzie chyba w kazdym poscie nadmienilem, ze od tej strony rozwiazania sa swietne. xD Nie mam pojecia co pijesz wieczorem, ale to chyba nie jest herbata.

Przypomnijmy moje biadolenie i czepianie sie WSZYSTKIEGO:

I teraz ktos pisze mi

To jak ja mam podchodzic do kogos takiego powaznie xD

1 polubienie

Rozumiem, że mając -3 dioptrie wolałbyś piękną ramkę, a szkła zerówki, albo popękane? :thinking:

Przyjąłem Twoją opinię; powiedziałem, że to kwestia gustu; dodałem, że za layout nie odpowiadałem - ja odpowiadałem za wybór silnika forum i jego instalację. Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie przyjmuję krytyki?

Powtórzę się - mało mnie obchodzi opinia losowego, wulgarnego frustrata. Specjaliści w dziedzinie UX/UI, bazując na badaniach naukowych, zaprojektowali layout forum w ten sposób. Jeśli nie odpowiada Tobie kolorystyka - czy spróbowałeś innych motywów? Jeśli nadal żaden Cię nie zadowala, proszę, tutaj znajdziesz inne layouty - wybierz taki, który Ci odpowiada, to go zainstaluję.

Zgadza się, Twoje opinie są tak oświecone i wysublimowane, że nie śmiałbym przytaczać ich własnymi słowami, by ich nie zbeszcześcić.

Ile razy trzeba Ci tłumaczyć, że starego forum nie można było zostawić?
Ile razy jeszcze będziesz oceniać okulary po ramce?

I jak ja mam podchodzić do kogoś takiego poważnie?
(ale przyznaję, funkcjonalności silnika forum nie podważałeś - mea culpa - krytykowałeś wszystko poza nim).

Wytknę jeszcze tylko jedną z kilku niespójności logicznych w Twoich postach, i kończę:

Ciekawa definicja “braku żalów”.

Koniec z mojej strony.

Jeśli chodzi o to co napisałeś w kwestii tego jak to wygląda na komputerze to się nie zgadzam bo według mnie jest przejrzyście i nie tęskno mi do starego forum jeśli chodzi o layout mimo, że sam używam tego forum głównie na PC natomiast co do komórek to przepraszam Cię bardzo ale takie są TRENDY i WIĘKSZOŚĆ ludzi korzysta z komórek - i nie są to tylko 20-latkowie. W 2020 roku sprzedano w PL ok. 8,5 mln smartfonów (statystyki internet), a na świecie sprzedano 1,34 mld smartfonów. W tej chwili co warto kupić by przeglądać internet itd? Smartfon za 400 zł, bo laptopa nowego za te pieniądze NIE KUPISZ. Nawet za 1000-1300 zł nadal będzie złom i tylko używka. To taki offtop bo zabrzmiało to jakby 20-latkowie tylko korzystali ze smartfonów :slight_smile: Jasne młode pokolenie korzysta bardziej z komórek ale nawet ja mając 31 lat i mimo, że wolę przeglądać internet na PC to przyznaję, że możliwość przeglądania treści w internecie wszędzie, nie musząc czekać na to, aż dopadnę swojego PC, jest po prostu wygodna…

2 polubienia

Nie bede sie wtracal do dysputy pomiedzy Kolegami Aldor i n_t ale odniose sie do uzytkowania laptopow/PC oraz smartphonow.
Otoz jako “staruch” :wink:54 lata moge powiedziec,ze w moim otoczeniu osoby w moim wieku w wiekszosci przerzucily sie na korzystanie z telefonow i to nawet w domu.Osobiscie laptopa uzywam juz bardzo rzadko,jakos “poreczniej” i “szybciej” jest mi wlaczyc mojego smartphona.
Podobnie wyglada to u trojki moich dzieci+synowa+ziec,wszyscy majacy obecnie od 24 do 27 lat.
Dodam jeszcze,ze obecnie duzo osob ma rowniez Internet w telewizorze czyli kolejna opcje aby omijac PC/laptopy.

Powyzsze pisze akurat na …komputerze w pracy.

EDIT:zaznacze jeszcze,ze nawet na PC uzywam widoku mobilnego,ktory po prostu lepiej przypada mi do gustu.

1 polubienie

Wolalbym idealnie dobrane szkla w bardzo ladnej ramce.
Stare forum mialo swoje bolaczki, o ktorych zreszta sam wspominales i nie ma potrzeby ich przytaczac tak samo jak nowe tez ma (podkresle ponownie, ze to moje zdanie bo zdajesz sie tego nie rozumiec).

Zatem powinienes czuc sie wrecz pochwalony, od poczatku mowilem, ze wybor silnika jest bardzo dobry i dzialanie od strony technicznej top, tak jak zreszta cytowales jestem przekonany, ze osoby poswiecajace sie renowacji serwisu robia wszystko w dobrej wierze. A problem z krytyka i opinia masz ewidentny - chocby temu, ze wymyslasz sobie jakies tezy i argumenty, klapki na oczy i w emocjach przypinasz mi rzeczy, ktorych nigdy nie mowilem. W dodatku mam wrazenie, ze odbierasz cala ta wymiane zdan bardzo osobiscie, kiedy ja totalnie nic do Ciebie nie mam i gdyby nie ta wymiana zdan to za bardzo nie wiedzialbym kim jestes i czym sie zajmujesz.

Zatem wrocmy do podstaw, skoro udalo sie juz wyjasnic kwestie mojej opinii i tego co mi sie podobalo, a co nie (zajelo kilka postow, ale fajnie, ze sie udalo) to przytocz mi prosze fragment z moich wypowiedzi gdzie zarzucam defraudacje pieniedzy. Taki zarzut godzi bezposrednio w moja opinie wiec ta kwestie tez wypada wyjasnic. Rozumiejac oczywiscie przy tym, ze defraudacja to przestepstwo polegajace na przywlaszczeniu pieniedzy.

A to calkiem mocne slowa jak na kogos kto wyzywa innych od randomow i wulgarnych frustratow. Tym bardziej, ze to Ty ciagle mnie cytujesz i ciagniesz ten temat.

Tak, bialy jest lepszy. Gdyby tylko posty mogly zajmowac troche wiecej miejsca na stronie to nawet randomowy frustrat jak ja bylby pewnie szczesliwy.

Milo mi. Jak widac wyzej nie smialbys ich rowniez przeczytac i zrozumiec.

Rozmawialismy o forum… jako, ze wyrazilem opinie na temat forum myslalem, ze jest to jasne. W domysle oczywiscie chodzilo mi o zbior osob, ktore planowaly i wykonywaly prace renowacyjne - uznalem (nie wiem czemu przyznaje), ze to te same osoby prowadzily renowacje serwisu i tworzyly nowe forum. Zatem w gwoli wyjasnienia mojego cytatu - to co przed myslnikiem odnosilo sie do osob tworzacych i planujacych serwis i forum, a to co po nim to moja opinia (zaakcentowana dodatkowo “moim zdaniem (…)”) nt. forum. Byc moze niejasno sie wyrazilem natomiast nigdy otwarcie nie krytykowalem nowej strony serwisu, jest znacznie lepsza niz poprzednia.

To byl ten sam post. Gdyby nie Twoje cytaty zapewne nie udzielalbym sie juz tutaj bo co mialem do powiedzenia juz powiedzialem. W zasadzie gdyby nie Twoj pierwszy post, w ktorym mnie cytowales (ktorego tez nie zrozumiales, ale nie wracajmy juz tak daleko) to zapewne moj udzial w temacie skonczyl by sie na tym jednym jedynym, pierwszym.
Ty proponujesz lub rzadasz wrecz sytuacji, w ktorej firma robi crowdfunding np. na produkcje gry, ale jednoczesnie zabraniaja ludziom wyrazac opinii na temat jej wczesnego dostepu/pelnej wersji. Zreszta nawet bez crowdfundingu, pominmy juz kwestie finansowe (ja nawet nie chcialem o tym szczegolnie rozmawiac tylko Ty ciagle nawiazujesz, ze pracujesz za poldarmo i hobbystycznie, moje jedyne nawiazanie bylo do zupelnie innego usera, ktory sugerowal, ze strona i forum jest kosztem rzedu 100 tysiecy zlotych, ktorego Ty nie zrozumiales) - na forum powstal temat “Strona/forum i wszystko z tym związane” gdzie w pierwszym poscie jasno jest napisane, ze sluzy on do wyrazania swoich refleksji… co wlasnie zrobilem. Uklad graficzny mi sie nie podoba, nie podoba mi sie tez to, ze polowa przestrzeni jest niewykorzystana i kilka pomniejszych rzeczy (ktore zawarlem w moim pierwszym poscie). Czy robiles to Ty czy random z internetu na podstawie wnikliwych badan amerykanskich naukowcow - nieszczegolnie ma znaczenie i wplyw na to co o nim sadze. Mogles poprosic Aira zeby w pierwszym poscie dodal, ze temat sluzy do wyrazania refleksji, ale tylko zgodnych z opiniami amerykanskich naukowcow odpowiadajacych za platforme discourse, mielibysmy jasnosc co wolno, a czego nie. I co Ciebie bedzie obchodzic, a co nie. Takze cala moja dzialalnosc tutaj (poza odniesieniami do wmawiania mi glupot) mozna podsumowac tym co napisalem duzo wczesniej:

W ogole sam fakt jakiegokolwiek przejecia sie zdaniem wulgarnego frustrata mnie fascynuje, ale chyba powinienem byc za to wdzieczny skoro tak bardzo angazujesz sie w sprawe. Szkoda tylko, ze to zaangazowanie i emocje sa tak duze, ze ubierasz mnie w slowa i rzeczy, ktorych nie mowilem.

No, w ogóle chora akcja z tym zbieraniem kasy na nowe forum. Nie wystarczy że John Henry żeruje na Liverpoolu FC? Jak byście tak zrobili zbiórkę i kasę przeznaczyli na zasilenie kasy klubowej, to byśmy oglądali Mbappe w czerwonej koszulce, a nie Firmino, który “kopie się po czole”. Wielkie dzięki lfc.pl!

A tak na poważnie, jak się załącza cytowany tekst? Da się też upchać go w spoiler, czy trzeba tworzyć posty giganty?

@Down
I owe you, Man! Thx

1 polubienie

Podkreślasz myszką fragment tekstu, który chcesz zacytować i klikasz w ikonkę Cytuj, która wyświetli się w lewym górnym rogu cytatu, który następnie jest automatycznie importowany do okienka, w którym piszesz posta (screenshot poniżej).

Cytat

2 polubienia

Czy jest możliwość dodania dodatkowego przycisku (np. obok strzałki i dzwoneczka), który odsyłałby do miejsca z ostatniej wizyty? Jeśli trzeba scrollować kilka postów to problemu nie ma, gorzej jak trzeba zrobić kilkadziesiąt…

4 polubienia

Dobry pomysł @Guzik14. W sumie jeszcze tego nie doświadczamy, ale jak zwiększy się ilość odpowiedzi w danym wątku, to mając ich ponad tysiąc lub więcej (a do tego dojdziemy) będzie trzeba przewijać w nieskończoność, żeby znaleźć interesujący nas post, co i tak może okazać się niemożliwe do zlokalizowania, jak nie będziemy pamiętać przybliżonej daty posta.

Przydałoby się, aby każdy temat miał jednak strony. Nie mam nic przeciwko, gdyby miałoby to być na przykład po 100 lub 150 postów na stronę lub nawet wszystkie posty z danego miesiąca na stronę, żeby jakoś to było bardziej zorganizowane.

2 polubienia

Też uważam, że lepiej jakby każdy temat miał strony, nawet chyba dało się to kiedyś ustawić - wyświetlać 25 czy 50 postów na stronie.
Co do forum i strony…no cóż, zostało nam tylko lfc.pl, nic innego nie mamy, więc dobrze, że chociaż to jest. Do tematu zbiórki nie odniosę się, gdyż nie uczestniczyłem w niej, jakoś to przeoczyłem. Wiem, że prowadzenie strony, bycie redaktorem, tłumaczyć newsy nie jest łatwe, więc fajnie, że jeszcze komuś chce się to robić, wszystko kosztuje, nie znam się na kosztach.

tez wole strony, a nie pasek z przewijaniem :wink:

Standardy pewnie wytyczają platformy społecznościowe, a tam króluje scroll… w takim wypadku pewnie trzeba by było odwrócić kolejność postów (najświeższy na górze) i stare doczytywać. Strony to znowu zabawa z paginacją, chociaż przy szukaniu materiałów sprzed np. pół roku (co przyznam szczerze lubiłem robić w temacie “Spekulacji Transferowych”), stronnicowanie na pewno jest wygodniejsze.

Tym razem w skrócie, bo ta rozmowa do niczego nie prowadzi.

  1. To Ty zarzucasz mi narzekanie na pracę za półdarmo, co jest nieprawdą.
  2. To Ty ubzdurałeś sobie, że ja zabraniam krytykowania layoutu forum, wyrażania opinii na jego temat, i tak się tego czepiłeś, że aż musiałeś przykład podać :smiley: .
  3. Gdybyś wyrażał się precyzyjnie, to uniknęlibyśmy zamieszania: cały czas mówisz “forum” lub “silnik forum”, więc jeśli dalej nagle piszesz “serwis”, to wprowadzasz zamieszanie.
  4. Zapoznaj się z definicją słowa wulgarny i, co bardzo ważne, przeanalizuj ją w kontekście np tego posta.
  5. Z defraudacją to pszeszarżowałem - pomyliłem Cie z użytkownikiem @Mitchell :smiley: Nie zmienia to faktu, że bezpodstawnie twierdzisz, że pieniądze zostały źle rozdysponowane.

Domyślam się, że korzystasz z monitora o wysokiej rozdzielczości - istnieją badania, wg których szybciej czyta się tekst o określonej szerokości - stąd połowa Twojego monitora jest pusta. Ja przychylam się do tego - taki szeroki tekst jak np tutaj (wiem, że to skrajny przypadek) czyta się w mojej ocenie zdecydowanie gorzej.

2 polubienia

Cytat

Z tymi standardami to chyba trafiłeś w sedno. Ma to swoje plusy i minusy. Najświeższe na górze i scroll dla historii brzmi bardzo rozsądnie, ciekawe czy technicznie możliwe.

Chociaż czasami z telefonu odnoszę wrażenie, że mnie przenosi w dół, do momentu w którym skończyłem lub gdzie pojawiły się nowe posty. Nie mam pewności jeszcze tego nie rozgryzłem.

edit:

Mnie z kolei zastanawia dlaczego wchodząc np. w ‘Popularne’ niektóre liczniki postów świecą się na żółto i wygląda na to że nie ma znaczenia ilość postów

Z tym przeszukiwaniem tematu po datach to według mnie jest funkcja o której mówicie:

  1. Klikamy tu:

  1. A następnie szukamy postu z danego dnia w temacie: