Strona/forum i wszystko z tym związane

Zapraszam do zgłaszania uwag i sugestii dotyczących strony oraz forum.

Jak Wam się podoba? Co byście poprawili? Jakieś refleksje? Pomysły?

Wow, jestem trochę w szoku. Ten szaro-popielaty layout barwami w żaden sposób nie sugeruje, że jest to forum fanów LFC - moja pierwsza myśl. Poruszanie się po forum na chwilę obecną jest co najmniej dziwne, ale pewnie dlatego, że wciąż się oswajam. Myślę, że powinno się dobrze czytać posty na takim tle, bo nie razi w oczy, ale dobrze by było gdybyśmy mogli opcjonalnie wyłączyć ten dark mode. :wink:

Jeszcze muszę sprawdzić, jak forum będzie wyglądać w obsłudze na telefonie.

Mam nadzieję, że ludzie stąd nie pouciekają, bo w perspektywnie długoterminowej ważniejsze niż wygląd jest to, aby forum trzymało co najmniej przyzwoity poziom merytoryczny. Czas pokaże, jak będzie.

Nastawiałem się na nowe forum dopiero po przerwie reprezentacyjnej, więc trochę zaskoczyliście przedwczesnym releasem.

Osobiście mogę jedynie podziękować za pracęw kierunku nowego forum i mam nadzieję, że jak już się wszyscy oswoimy i przyzwyczaimy do pisania tutaj, to będzie nam się dobrze rozmawiało. Na razie ogarniam czat z jakimś discobotem - wtf! Oby to był jedyny bot tutaj. :crazy_face:

Kolego póki co sami się uczymy nowego forum i sporo spraw jest dla Nas zagadką. W każdym razie ja widzę dużo plusów na samym starcie. Oczywiście mnóstwo spraw jest kwestią przyzwyczajenia i aklimatyzacji, lecz myślę, że kwestia 1-2 tygodni i większość użytkowników będzie tutaj śmigać jak młode ryby po bezkresach mórz i oceanów :slight_smile: Głowa do góry. Jakoś damy radę. Też mi jest żal gwiazdek ze starego forum przy moim nicku, ale jakoś to dzielnie przeżyję :smiley:

W ustawieniach->interfejs jest opcja zmiany skórki, ale z tego co widzę nie ma obecnie, ku mojemu zdziwieniu, żadnej jasnej. Ogarnę to w przeciągu kilku dni.
Elementy związane z klubem również zostaną dodane. Stare forum powodowało zwiechy całego serwera, stąd przyspieszyliśmy uruchomienie nowego forum, ale kosztem braku choćby wspomnianych detali związanych z klubem.
Forum na telefonach powinno działać lepiej niż stare :smiley:
SEBa już na forum jest, więc chyba o poziom możemy być spokojni. :laughing:

2 polubienia

ja wybrałem sobie jasną. to chyba jednak jest :slight_smile:

Faktycznie; tak jak pisał Air, każdy się nowego forum uczy :smiley:

Nie jest źle, podoba mi się podgląd w czasie pisania. Wyskoczyły mi jakieś podpowiedzi jak zacząłem pisać (“pierwszy raz?” itd.) i coś się rozjechało bo wyświetlały się taką wielką czcionką, od razu wyłączyłem.
Na telefonie działa ok.
Szkoda że stare znikło zanim dobiłem do 1000 postów ale nic, zaczynamy od nowa :slight_smile:

Dajcie białe tło do wyboru proszę bo te szare jest przygnębiająco-wkurzające i irytuje mnie jako noszącego okulary.
Resztę muszę dopiero poznać😁

Aby zmienić tło na białe, należy:

  1. kliknąć na ikonkę profilu,
  2. kliknąć na ustawienia (ostatnia ikonka po prawej),
  3. na liście kliknąć ponownie w “Ustawienia”,
  4. w lewym menu wybrać “Interfejs”,
  5. wybrać WCAG Light jako motyw w sekcji “Schemat kolorów”.

Dzięki!
Mam teraz białe :grin: odrazu lepiej dla “patrzałek”.

Dobra, dobra. Nowe forum ładne, nowoczesne itd, ale gdzie są stare tematy? Naprawdę damy tak po prostu odejść tym kilkudziecięciu latom wspomnień bez żadnego ale? Tak to miało wyglądać czy nie dało się tego zrobić inaczej?
Będąc całkowicie szczerym to wolałbym pisać na zwyczajnym, niebieskim forum z historią niż na nowym, nowoczesnym, lecz pustym forum.

1 polubienie

W idealnym świecie przenieślibyśmy całą zawartość. To forum czekało kilka miesięcy na to, aż pojawi się odpowiedni, działający skrypt migrujący nasze stare forum do nowego, ale na horyzoncie go póki co nie widać. Tutaj można znaleźć więcej na ten temat: Importing / migrating from phpBB3 - developers - Discourse Meta
Nawet gdyby taki skrypt istniał, i udałoby się przenieść posty, użytkowników i całą resztę, to uniemożliwiłoby to połączenie kont na stronie i forum (ze względu na istniejące kolizje nazw użytkowników), a było to bardzo oczekiwane przez większość z nas.
Stare forum istnieje (choć obecnie jest wyłączone ze względu na problemy z bazą danych, które powodują, że cały serwer umiera), i będzie od teraz dostępne tylko do odczytu.

3 polubienia

Wszystko fajnie tylko zmieniłem skórkę na jasny i nie wiem jak wejść na swój profil :sweat_smile: na telefonie śmiga jak ta lala. Dzięki za wasza prace.
Ps. Ściągnijcie starych użytkowników na nowe forum żeby były spoko dyskusje :smiley:

A i czy shelby wróci :stuck_out_tongue:

No i fajnie. W końcu się doczekałem😂

No to teraz się przyzwyczaić i będzie okay. Tylko jeśli ktoś miał inny nick na forum, a inny na stronie, to nie będzie go można rozpoznać.

1 polubienie

Szkoda że nie dało się połączyć starej bazy danych z historią do nowego silnika forum, który moim zdaniem jest super.

Co muszę zrobić by móc wysyłać prywatne wiadomości?

Szymek 23 wydaje mi się, że musisz wejść w profil użytkownika, z którym chcesz prywatnie korespondować i masz takie coś jak ‘wiadomość’. Zobacz, czy Ci trybi :wink:

Dzięki Air
Odkryłem że możliwość wysyłania PW aktywuje się po napisaniu kilku postów i trafienia do początkującej grupy zaufania. Fajne zabezpieczenie bo zawsze eliminuje możliwość wysyłania spamu na PW przez różne boty itp.

Jak się zmienia profilowe ?

2 polubienia