Transfery w Premier League

Vlahovic udany transfer? Ma tyle samo bramek i asyst w tym sezonie co wchodzący z ławki Milik. Zaznaczyłeś, że Sancho nieudany a na Felixa że za mało czasu żeby określić. No tak 4 i pół roku to za mało, masz rację

No nie wiem: określenie Vlahovica czy De Ligta jako dobrych transferów :v to chyba lekka przesada.

Dembele można spokojnie ocenić, jako piłkarza, który jak za tę kwotę to po prostu nie dojechał.

Felix również, słabe liczby, niełapiący się pod koniec do składu.

Grealish, który jest już tam 2 lata i ma liczby na poziomie jakichś obrońców w City.

Baardzo życzliwe ocenianie u Ciebie występują. Podczas, gdy płacisz ponad 100 mln to możesz oczekiwać czegokolwiek po 2 czy 3 latach.

co do Dusana patrz edit, Felix dyskusyjny. Jest na pewno wielkim talentem i dobrym zawodnikiem, ale problemy pozaboiskowe blokują jego przydatność.
@AquerdationLFC Grealish to mimo, że przepłacony to pokazuje czasem naprawdę fajne przebłyski, stad dla mnie jednak nie do końća flop. Dembele może jak na pieniądze można uznać za Flopa. De Light nie grał źle w Juve i odszedł z niewielką stratą.
Poza tym to subiektywna lista i można dystutować od tego jest forum :smiley:

Przebłyski- jasne, ale gość kosztował ponad 100 mln. Uznawanie go za pozytywny transfer czy dyskusyjny to naprawdę mocna przesada.

No tak to każdego można uznać za pozytywny transfer bo miał czy ma przebłyski :wink:

Anyway tych transferów udanych za kwotę w okolicach 100 mln jest relatywnie niewiele, ewentualnie są to ci sami piłkarzem, którzy przechodzą 2 razy jak Neymar czy Ronaldo.

Tak samo Di Maria w United- absolutnie nietrafiony transfer, który znalazł się przypadkiem.

Na De Ligtcie może i nie stracili, ale to nie może być tylko wyznacznik udanego transferu. Gość przychodził, żeby odmienić grę Juve, a był po prostu przeciętny.

Di Maria grał w kratkę ale odszedł za podobne pieniądze po sezonie, stąd dyskusyjny. W każym razie to lista zrobiona w 5 minut na podstawie pierwszych odczuć :smiley: Możemy właśnie sobie teraz przegadać i wybory się zmieniają :smiley:

A co sądzicie o fanach Chelsea i tym ze zachwycają się jacy to nowi właściciele nie są wspaniali :smiley:
Przepłacanie za zawodników, kupowanie na ilość a na ławce Potter heh
Osobiście zaczyna mnie to irytować

1 polubienie

Kupili za spore pieniądze, sami je wydali, jak zawodnicy się nie sprawdzą jak ostatnio Lukaku, Werner czy inni po prostu ich sprzedadzą. Tam nie ma sentymentów.

1 polubienie

https://twitter.com/RealKevinPalmer/status/1620721281250512897?s=20&t=xyDwud_RUyXelkXaHL6_sg

Chelsea podczas styczniowego okienka wydała 288 mln funtów. To więcej niż Bundesliga, La Liga, Serie A i Ligue 1 łącznie.

6 polubień

Lukaku jest nadal ich zawodnikiem

Najlepsze w transferze Enzo jest to, że 40 mln dostanie … River Plate. I to będzie ich rekord transferowy.

Lol, Enzo podpisał z Chelsea do 2031 roku, 8,5letni kontrakt.

Być może ktoś ogarnięty w prawie będzie umiał mi odpowiedzieć na nurtujące pytanie?
Jeżeli nowi właściciele będą chcieli sprzedaż klub z zyskiem(patrząc na szalejącą inflację) za powiedzmy 3/4 lata.
A te transfery porobili na kredyt i raty na 8 lat. To czy przy ewentualnej sprzedaży muszą te kredyty spłacać?
Czy mogą spakować walizy i Hey przygodo, a następca będzie miał , mały problem" .

Wydaje mi się, że to wszystko zależy jak zostanie sporządzona umowa. Czy kupujesz klub “na czysto” czy z całym bagażem plusów i minusów. Wydaje mi się, że ta druga opcja byłaby brana pod uwagę, czyli kupujesz klub, ale musisz dopiąć sprawy finansowe na własną rękę.

1 polubienie

Zależy od właściciela. Abramowicz sprzedał bez ale wiadomo, że on nie traktował klubu jako biznes.

albo po prostu sprzedaż ze stosowną obniżką na pokrycie długów.

Czyli używając porównań z życia: kupujesz mieszkanie, ale odliczasz koszty remontu :slight_smile: Wtedy sprzedający zawyża cenę, aby koniec końców wyjść częściowo na swoje :wink:

Zalezy od konstrukcji umowy, ale generalnie to klub jest obciazony splata takiej umowy. Takze to juz kwestia dogadania sie pomiedzy sprzedajacym a kupujacym. Kupujacy przejmuje odpowiedzialnosc za dlugi.
Wiem, ze porownania sa tutaj hejtowane, bo jak to tak czlowieka do samochodu (na przyklad) porownac, ale podobnie jak kupno “domu obciazonego hipoteka” sa dwa glowne scenariusze (w uproszczeniu) - albo sprzedajacy splaca dlug i sprzedaje “czystą” nieruchomosc, albo kupujacy nabywa ja z obciazeniem i tym samym to on jest obciazony splata.

Tutaj biorac pod uwage inflacje raczej nikt nie bedzie chetny na wczesniejsza splate tych transferow, nie ma to zadnego sensu (chyba, ze sprzedajacy zgodzi sie na obnizenie ceny calkowitej do splaty).

Jeśli się nie mylę to Wisła miała spory dług u Cupiala, ale została sprzedana na „czysto”.

Zmieniłbym Lukaku do MU i Morate, bo kluby później ich odsprzedały i odzyskały większość kwoty. Ibra w Barcelonie miał 16 bramek, 9 asyst w 29 meczach LL, to konflikt z Pepem był problemem nie forma.

2 polubienia

Memczester można zaliczyć do grona frajerów. Tyle wydają, a gablota na puchary pusta :rofl: