Transfery w Premier League

Za Salaha to raczej Saka, Asensio mnie nie przekonuje, Gnabry też, poza tym chyba trochę humorzasty.
Szkoda, że odpuszczamy Raphinie.

1 polubienie

Albo wiedzą już, że Salah zostaje. Asensio i Gnabry to nie są opcje do pierwszego składu według mnie jeśli już.

Wydaje mi się, że nie atakujemy Raphini bo nie jest nam potrzebny “na już” i rywalizacja w ofensywie i tak zapowiada się dość nieźle (Darwin, Jota, Salah, Diaz, Firmino, Carvalho, Elliott). Może liczymy, że w kolejnym sezonie pokaże się jakaś perełka którą będziemy mogli sprowadzić jeżeli kontraktu Salaha nie uda się przedłużyć.
Na ten moment jakbym miał typować zastępstwo (zakładając, że nie będzie to np. Jota czy Carvalho) to kandydatów z szeroko pojętego “topu” jest kilku.

  1. Zawodnicy którzy z miejsca powinni zagwarantować niezłe liczby i którzy są względnie realni do wyciągnięcia:
    Oyarzabal, Saka, Martinelli, Chiesa, Gnabry, Leao, Diaby

  2. Zawodnicy grający na nieco innej pozycji bo możliwe, że przejdziemy na inne ustawienie:
    Nkunku, Wirtz, Felix, David

  3. Transfery w “naszym stylu”:
    Szaboszlai, Goncalves, Bowen, Zaniolo, Coman, Pino, Antony, Sarr, Gakpo, Mbeumo, Olise

Jak będzie to zobaczymy, ale przejście na formację 4-2-3-1 np. z poniższym zestawieniem źle na papierze by nie wyglądało (tak, wiem że się rozpędziłem… : )
Alisson - TAA, VVD, Konate, Robertson - Fabinho, Thiago(Bellingham) - Jota, Nkuku, Diaz - Nunez

Niemniej dalej mam nadzieję na porozumienie z Mo bo to żywa legenda klubu i raczej nikt z miejsca nam nie zagwarantuje takich liczb (gole+asysty od sezonu 17/18: 60, 39, 36, 37, 47).

Tielemansem interesuje się ManU. Podobno dogadany jest u nich FdJ z Barcy, myślą też o Eriksenie.
Potencjalnie druga linia u nich może być niezła.

Z kolei Nottingham Forest planuje sprowadzić Deana Hendersona z MU, ciekawy skład tam się szykuje, rozsądne wzmocnienia.

Eriksen odrzucił propozycję United, pisali o tym już dużo wcześniej. De Jong zostanie przepłacony bo podobno 75 mln wchodzi w grę to za dużo kasy jak za takiego grajka.

Odnośnie 100% potwierdzonych transferów w Premier League w sezonie 2022/23 (włącznie z zimowym okienkiem), to jeśli ktoś chce sobie tylko przejrzeć listę zawodników sprowadzonych i sprzedanych/zwolnionych z kontraktów ze wszystkich klubów PL, to polecam dodać sobie ten link do zakładek.

Macie wszystko ładnie wyszczególnione w jednym miejscu.

2 polubienia

Richarlison blisko Tottenhamu, ustalił warunki indywidualne, pozostała kwestia kwoty odstępnego dla Evertonu.

Jest już „Here we go”

50 milionow w Funtach za tego bezmozga. Szapo ba, deal stulecia. Slyszalem o tym zainteresowaniu juz jakis czas temu i bylem pewny, ze bedzie mowa o kwotach rzedu 15-20 mln. Dopiero wczoraj dotarla do mnie informacja, ze chodzi o kwoty 50+ baniek. Nie wiem czy cieszyc sie, ze kurczaki zostaly wydymane, czy plakac, ze Everton zarobil tyle siana za bezmozga.

4 polubienia

Fakt, że nie da się lubić takiego buraka jak Richarlison, ale trzeba przyznać, że piłkarsko jest naprawdę mocny. Przyznam szczerze, że obawiam się trochę tego Tottenhamu, bo z nowymi transferami i po przepracowaniu okresu przygotowawczego z Conte uważam, że oni się realnie włączą do walki o zwycięstwo w PL i obym się mylił, ale mogą utrzeć nosa nam i $ity. Swoją drogą aż trudno uwierzyć, że za tak niewielkie pieniądze udało im się pozyskać Bissoumę, który z miejsca podniósłby jakoś naszej drugiej linii.

1 polubienie

Spurs to takie Leverkusen w wersji :england:
Mieli juz fajne,mocne sklady ale oni po prostu "nie sa stworzeni"do wygrywania tytulow!
Powalcza co najwyzej znowu o top4 moim zdaniem.

A co do “Brazola”-chlop w kopana umie,swoja pilkarska klase posiada tylko glowa cos nie teges.
Everton zrobil swietny interes ale sądzę ze,tak jak to maja ostatnimi czasy w zwyczaju, utopia te pieniadze w jakis transferowy niewypal.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że o ile nie będą grać 4-2-4. to Richarlison będzie max zmiennikiem Kane’a. Wątpie, że wygryzie ze składu Kulusevskiego, czy też Sona.

Conte to raczej 3 - 5 - 2 l 3 - 4 - 3

Przy 3-5-2, na bokach grają boczni obrońcy, więc wyklucza to Sona i Kulusevskiego.

Natomiast przy 3-4-3, dalej mamy miejsce na tylko jednego środkowego napastnika.

Zobaczymy co tam się wydarzy, jak dla mnie przychodzi usiąść na ławkę jako mocny rezerwowy, który będzie miał zmieniać oblicze gry

Można również ustawić buca na 9 no i na 10 kane.
Ale wtedy trzeba w srodku pola zapier…

Tutaj jest kluczowa również zmiana w PL o dokonywaniu 5ciu zmian.

Atak totków po transferze richarlisona robi wrażenie - Kane Son Kulusevski. :slight_smile: Teraz jeszczę idą po Lengleta z Barcy, sam nie wiem niby robią te ruchy, ale moim zdaniem Bissouma to dla nich świetny transfer, Perisic krótkoterminowo też się pewnie sprawdzi. Za to płacić 60 mln funtów łącznie z bonusami za rezerwowego i brać paralityka Lengleta już nie wygłąda tak dobrze. Conte świetny trener więc zobaczymy jak to ułoży, mogą być groźni. Zobaczymy też co wykombinuje Arteta i Tuchel, bo tam też niezłe ruchy się szykują.
Zapowiada się ciekawy sezon jak od 4 lat, każdy gdzieś się wzmacnia, duże aspiracje, a możliwe że skończy się znów wyścigiem 2 koni - nas i city, ale zobaczymy może ktoś tym razem dołączy.

Wydaje mi się, że przepaść będzie za duża i znowu będzie wyścig dwóch koni. Natomiast trzy drużyny z Londynu będą walczyć o miejsca 3 i 4.

Henderson wypożyczony do The Reds.

Nottingham Forest szykuje niezły skład.

Ronaldo poprosił Manchester United o zgode na odejscie. xD