Trent Alexander-Arnold

Widać ogromną różnicę w kreatywności Trenta i ogólnie postawie w grze, ale poczekajmy do kolejnych spotkań.
Na pewno brakowało takiego TAA jakiego widzieliśmy przeciw Arsenalowi i Leeds.

Porównywałem na sofascore heat mapy Trenta przed i po zmianie pozycji. Przesunięcie do centrum jest spore, ale i tak jest bliżej prawej strony przez cały czas. Gdybyśmy znaleźli takiego przecinaka (fizyczny nawet z gorszą techniką od Arnolda) na PO w typie Robbo, to jestem za tym żeby Trent grał w środku i nie przejmował się prawą obroną, oczywiście poza asekuracją jaką środkowy pomocnik i tak musi robić.

1 polubienie

Joao Cancelo i by się wymieniali pozycjami :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

3 polubienia

No jest bliżej prawej strony bo dalej spełnia funkcję obrońcy tylko przy akcjach ofensywnych włącza się jako środkowy pomocnik

7 polubień

Trent w nowej roli, poza świetną grą w pomocy, dużo lepiej broni też na prawej obronie. Nie popełnia katastrofalnych błędów, jak wcześniej w tym sezonie, zaczął zasuwać, a nie czlapać, a także akcja przeciwnika jego stroną nie powoduje palpitacji serca. Wzrost formy i pewności siebie :smiley: szkoda tylko że Jurgen wcześniej na to nie wpadł, to byśmy pewnie ze spokojem czekali na kolejne mecze, siedząc w Top 4 :slight_smile:

5 polubień

Ten sposob gry z Trentem moze byc bardzo przydatny w nastepnym sezonie.
Dla mnie bardzo wazne jest,ze Jürgen przestal byc “taktycznym betonem” i pracuje nad roznymi rozwiazaniami poniewaz tylko roznorodnosc na boisku przynosi sukcesy :grinning:

Całkiem możliwe, że sztab wpadł na ten pomysł już wcześniej, ale być może w pewnym momencie uznano, że sezon jest już staracony. Brak LM, marne perspektywy na TOP4, można więc było potestować. Okazało się jednak, że ta korekta ustawienia zatrybiła od razu i od razu poprawiła grę ofensywną bez widocznej straty w defensywie. Teraz wiemy, że się to sprawdza i mądry Polak po szkodzie. Można było zacząć wcześniej. Ciekaw jestem, czy gdyby Klopp rzeczywiście zaczął wcześniej i też przegrałby z Realem 5:2, to czy nie byłyby wieszane na nim psy, że niepotrzebnie eksperymentuje z taktyką na tak ważne mecze. Podobnie w jakimkolwiek meczu PL, kiedy były realne szanse na TOP4.

Uważacie, że Trent na stałe może zacząć być wystawiany w środku pola? Wtedy musimy kupić nowego prawego obrońcę… Czy raczej Klopp będzie tylko okazyjnie przesuwał TAA do pomocy a zazwyczaj będzie grał na swojej nominalnej pozycji?

Trent gra na skrzydle tylko schodzi do środka na rozegranie, myślę ze nie będzie grał w pomocy(tz, zaczynał meczu jako pomocnik) trzeba poczekać na transfery.

12 polubień

Czekam niecierpliwie na ogłosznenie o przedłużeniu umowy z Trentem, niby na kontrakcie jeszcze dwa lata ale jeżeli mamy budować drużynę wokół niego to bardziej komfortowo czułbym się z dłuższą umową Trenta.

3 polubienia

Moja szczera reakcja na jego bramę z wolnego

Screenshot_20230515_223438

Podobieństwo nieprzypadkowe, Trent to od dobrych kilku tygodni prawdziwy Goro :wink:


image

Dać mu jak najszybciej nową umowę

1 polubienie

TAA po przesunięcie do pomocy odżyły i ostatnie występy ocierają się o rewelację. Wczorajsza bramka przepiękna. Ciekawe, czy przesunięcie TAA do pomocy, to jednorazowy wyskok na potrzeby tego sezony, czy może Klopp kładzie już fundament pod taktykę przyszłego sezonu?

Całkiem spoko short

9 polubień

Dajcie znać kto będzie oglądał jak Trencik dzisiaj zagra w środku pola z Malta :slight_smile: Fajnie że go tam ustawił .

No i brameczka Trenta. Bardzo fajnie że zaznacza swoją obecność w tym meczu. Wiadomo że przeciwnik nie z najwyższej półki ale mimo wszystko gol cieszy.

1 polubienie

https://twitter.com/Underdog_Soccer/status/1669786179116363777?t=f6olV8lkc0f9nDDn0cperw&s=19

Golazo

Swoją drogą, TAA zagrał otwierające podanie przy bramce na 1:0.

Trent Alexander-Arnold’s first half by numbers vs. Malta:

100% take-ons completed (4/4)
50 touches
6/7 duels won
6 passes into final ⅓
5 x possession won
2 chances created
2 tackles made
1 shot
1 goal
0 fouls

Trent został wybrany zawodnikiem meczu.

10 polubień