Viaplay

Może Nahorny się zaczepi MUTV?

3 polubienia

Bez hitu kolejki ?

(20 znakow musi byc)

Według tego artykułu Twaro zostaje a Nahorny będzie komentował Ekstraklasę.

Cześć. Może ktoś chce wymienić profil Viaplay na Disney+ ?

Chętnie. Tylko jak to ogarniemy??

@bartek3112 Jak tu już ktoś wcześniej słusznie zauważył, to jest temat poświęcony serwisowi streamingowemu Viaplay. Jeśli chcecie sobie popisać o NHL, to przecież istnieje już do tego odpowiedni wątek —> https://discourse.lfc.pl/t/hokej-na-lodzie/ :wink:

3 polubienia

Czy jakość transmisji zależy od tego, co Viaplay puszcza czy wszystkie mecze są w podobnej jakości? Oglądałem ostatnio parę sparingów po zakupie pakietu i np. takie Ukawa vs PSG to jakość była nawet w miarę (tzn nie wiem czy dałbym radę 4 mecze w ciągu dnia obejrzeć, ale nasz + któryś z potencjalnych rywali w walce o mistrzostwo, to spokojnie ujdzie i oczu się tak nie zmęczy). Do tego liczyłbym, że do startu ligi jakieś poprawki może by jeszcze weszły, więc nie jest tak tragicznie, jak się bałem po opisach tutaj, że będzie - oglądam na 55 calach jbc.

Nie ma źle wiadomo, że nie jest to jakość canal+ ale wszyskto pewnie z czasem, odrazu Rzymu nie zbudowano ;). Pewnie jak trochę zarobią to jakość się poprawi.

1 polubienie

@alank0491 fajnie, że jesteś optymistą, bo to fajna cecha, ale zapomnij o poprawie jakości w Viaplay :slight_smile:
Trochę siedzę w tym temacie i oni niestety na innych rynkach działają w ten sam sposób. W krajach, w których są dostępni od lat, wciąż nadają w takiej jakości. Po prostu, to jest firma, która skupuje wszystkie prawa, ale jakościowo leci po taniości w myśl zasady, że i tak “ten co chce, to wykupi” :wink:

Mnie jedna rzecz tylko zastanawia. Przez ten weekend oglądałem KSW i darta i jakość była na prawdę ok. Włączyłem też sobie Z ciekawości 2 bundeslige i tam jakość nie najlepsza i 40 sek opóźnienia względem flashscore, co moim zdaniem wyklucza takie coś całkowicie. Nie wyobrażam sobie sytuacji że sprawdzam sobie inne wyniki i stamtąd dowiaduję się że zaraz padnie gol…
Dziwi mnie to że jedna transmisja tip top a druga obraz rozmazany . Może to zależy od oglądalności, ale z drugiej strony wątpię żeby 2 Bundesliga miała taką oglądalność.
Nie wiem no, nie skreślam nikogo na starcie ale jestem pełen obaw jeśli chodzi o transmisję, po tylu latach w C+.

C+ wybral juz dwa mecze, ktore zaprezentuje z 1kolejki?

Tak. Nasz w sobotę i chyba Junajtet w niedziele

To po prostu dodaj inne mecze do zakładki Moje Mecze i wycisz mecz LFC. Proste.

1 polubienie

W internecie są infomacje, że w Szwecji, Danii i Norwegii nadają nawet w 4K (F1) więc chyba nie do końca jest tak jak piszesz. Na to nie mamy raczej co liczyć ale mam nadzieję że jak trochę zarobią to przynajmniej na FHD przejdą. Na początek skupiają się na zapewnieniu płynności bardziej niż rozdzielczości, będa musieli zainwestować więcej w infrastrukturę a to może potrwać, zobaczymy.

@adamne Zaufaj mi, że siedzę w tym temacie, bo się nim interesuje i jest dokładnie tak jak piszę. Viaplay puszcza większość transmisji w jakości 720p i niektóre w 4K - u nas też tak będzie. Natomiast, w Szwecji firma posiada również platformę satelitarną Viasat, która zapewnia im więcej transmisji w wyższej rozdzielczości, którą następnie wykorzystują m.in. na użytek streamingu Viaplay na tamtejszym rynku. Jednakże w większości krajów, Viaplay nadaje w takim samym paździerzu 720p, jak w Polsce i nic się tam nie zmienia w kierunku poprawy jakości. Po prostu, nie ma po ich stronie nawet takiej woli, żeby coś poprawić, a ludzie już się do tej “pikselozy” przyzwyczaili. Jak ja czytam o jakichś “nadziejach”, że “jak trochę zarobią to na full HD przejdą”, to sorry, ale śmiać mi się chcę :slight_smile:
Otóż patrząc na inne rynki, na full HD na pewno nie przejdą - zapomnij o tym.

Jakies zrodlo? Nie moge znalezc zadnego info o tym

1 polubienie
3 polubienia

Czy jest jakaś alternatywa do Viaplay? Oglądam tylko mecze LFC i zupełnie nic więcej…
Może LFCTV? puszczają tam wszystkie mecze LFC czy np bez LM.

@msobolo niestety nie. Na LFC TV lecą tylko sparingi i chyba jakieś powtórki meczów, natomiast telewizja klubowa nie ma żadnych praw do transmisji oficjalnych meczów na żywo. Można oczywiście pokombinować z operatorami zagranicznymi. Na przykład od tego sezonu w Czechach i na Słowacji powstała lokalna wersja Canal+ Sport z pełnymi prawami do Premier League. Z tego co się orientuję, można tam oglądać mecze zarówno w ramach platformy satelitarnej, jak i streamingu na stronie https://www.canalplussport.sk/
W Polsce, natomiast, wszystkie mecze Premier League będą transmitowane w serwisie streamingowym Viaplay, a dwa mecze drugiego i trzeciego wyboru w kolejce na antenie Canal+. Jako ciekawostkę przytoczę też informację, do jakiej nieoficjalnie dotarł portal Satkurier.pl. Mianowicie, w przyszłości wszystkie 10 meczów w kolejce ma być dostępnych na kanałach platformy Canal+, ale tylko dla abonentów telewizji satelitarnej. Pisali o tym w niedawnym artykule, ale była mowa o przyszłości, bez podania konkretnej daty udostępnienia wszystkich meczów Premier League na kanałach linearnych.