Viaplay

Nie było chyba tematu skandynawskiej platformy, więc rozpoczynam.

Przypominam - Premier League od przyszłego sezonu można będzie obejrzeć tylko na streamach Viaplay.

A zaczynam, ponieważ Tomasz Włodarczyk poinformował, że Nordic Entertainment Group na 90% przejmię prawa do polskiej Ekstraklasy, a na 100% do Championship. Także powiększają swój repertuar.

Na chwilę obecną Viaplay oferuję (ofc piszę tylko o sporcie, bo streamują też filmy/seriale):

  • Bundesliga - prawa na wyłączność w latach 2021–2029.
  • 2 Bundesliga - prawa na wyłączność w latach 2021–2029.
  • Superpuchar Niemiec - prawa na wyłączność w latach 2021–2029.
  • Premier League - prawa na wyłączność w latach 2022–2028 (od sezonu 2022/23).
  • Liga Europy - prawa na wyłączność w latach 2021–2024.
  • Liga Konferencji Europy - prawa na wyłączność w latach 2021–2024.
  • eliminacje strefy afrykańskiej do MŚ 2022.
  • afrykańska LM - prawa na wyłączność w latach 2022-2023.
  • mecze towarzyskie reprezentacji Brazylii i Argentyny w latach 2022–2024.
  • Copa America 2024 - prawa na wyłączność.
  • kobiece ligi: włoska, hiszpańska, niemiecka, duńska.
  • MŚ kobiet w 2023 - prawa na wyłączność.
  • Bundesliga piłkarzy ręcznych - prawa na wyłączność w latach 2021–2023.
  • NHL - prawa na wyłączność w latach 2021–2026.
  • SHL - prawa na wyłączność w latach 2021–2026 (szwedzka liga hokeja).
  • Formuła 1 - prawa na wyłączność w latach 2023–2025.
  • Praktycznie każdy duży turniej darta do 2026.
  • KSW, ale póki co tylko w tym roku.

Do tego teraz dochodzi Championship i najprawdopodobniej PL Ekstraklasa. Myślę, że kwestią czasu jest hiszpańska, włoska, może i nawet LM.

W sumie fajnie byłoby mieć wszystko w jednym.

Nie korzystam obecnie z ViaPlay, ale mój kumpel - kibic Bayernu, ostatnio mi powiedział, że poprawili jakoś do 1080p, czyli Full HD, oraz obecne opóźnienie wynosi 1-1,5s. Także jest coraz lepiej pod względami technicznymi. Pewnie jak wjedzie PL to już na dobre się rozkręca. Od 1 kwietnia zmieniają dostawce serwerow pod streaming, na tego samego co ma DAZN (spółka matka), która nadaje już w 4K.

Tylko pewnie cena będzie duża.

2 polubienia

Również sie przymierzam do korzystania z viaplay i nachodzi mnie kilka pytań:

  • czy jeśli TV nie jest wyposażony w aplikacje viaplay oglądanie będzie możliwe tylko na komputerze czy także smartphone/tablet ? Kilka urządzeń na jednym koncie.
  • opóźnienie 1-2 s tyczy się względem live ? czyli nie będzie wielkiej przepaści czasowej między oglądaniem, a wynikiem flash score ?
  • ciekawe czy rzeczywiście jest szansa na LM również na viaplay, bo polsat to stan umysłu.

a jak z komentatorami? Głównie interesuje mnie PL.

Też zastanawiam się, aby od przyszłego sezonu skorzystać z oferty Viaplay, głównie ze względu na PL ale Bundesligą nie pogardzę. Ciekawe jaka kwota wchodzi w grę.

Ciężko mi teraz odpowiedzieć na wasze pytania. Jak się czegoś dowiem to dam znać.

Teraz kosztuje 34 zł/m-c. Ciekawe ile będzie kosztowac z PL?

Oglądałem na Viaplay końcówkę PNA i wnioski mam następujące:

  • wygoda korzystania na dowolnym urządzeniu (komputer, tablet, od biedy smartfon)
  • transmisja OK, pod warunkiem posiadania dobrego łącza, z czym u mnie czasami jest kłopot
  • dramatyczny poziom komentarzy, przy którym Polsat, o C+ nie wspominając, to poziom swiatowy.
    Jeśli jeszcze chodzi o komentatorów - być może na PNA mieli gości z łapanki, a w meczach ligowych jest OK…

Dołączam się do pytań czy jest opcja oglądania meczów z Viaplay na telewizorze - jeśli tak, to jakie funkcje taki TV musi posiadać - ja mam TV około 10 letni, domyślam się, że może nie działać na Viaplay.

też mam 12 letniego LCD bez funkcji smart (czyli nie można instalować aplikacji), trzeba dokupić przystawkę google chromecast cos 120 zł, wtedy odpala się to z telefonu i obraz leci na tv, podobno płynnie i w świetnej jakości. oprócz tego upc planowało zrobić dedykowaną aplikację na dekodery 4K ale trwa to już 5 miesiąc i może być tak jak z netflixem ze nigdy jej nie będzie.

Właśnie czytałem przed chwilą, że za rok viaplay ma też wystartować z dużą ofertą do przetargu za ekstraklasę czyli szykuje się już totalny sportowy upadek c+.

Musi posiadać funkcję smart.

1 polubienie

Mam Samsunga z 2013 r z funkcją Smart i wszystko śmiga, miałem chwilowy problem, ale napisałem do nich na messengerku, kazali zresetować ustawienia i wszystko działa jak przed awarią, mam gigowe łącze więc jest całkiem dobrze, z komentarzem na razie bywa różnie, ale podejrzewam, że kilku Panów od PL z Canalu+ się do Viaplay teleportuje po sezonie, Viaplay mam w pakiecie UPC chyba od wakacji, oglądałem sporo PNA, poza tym oglądam tyle meczy ligi angielskiej, że już na bundeslige nie mam niestety czasu, jest całkiem sporo przyzwoitych skandynawskich seriali, przepraszam za słowotok, ale z telefonu nie lubię się bawić w Miodka.

Przy dogrywaniu kolejnej już umowy z UPC wziąłem Viaplay za 10 zł miesięcznie. TV 8 letni a aplikację miał do ściągnięcia ze sklepiku Samsunga. Komentatorzy przeciętni. Przy dużej ilości meczów np. pucharowych, część z nich leci bez komentarza. Braki w obsadzie mają jeszcze spore. Można oglądać na czterech urządzeniach, ale aplikacja nie ma zarządzania kontem. Także nie widzimy podpiętych do konta urządzeń. Podejrzewam więc, że można podpiąć ich nawet więcej. Opóźnienia sprawdzałem ostatnio kilka tygodni temu i były około 20 sekundowe. Sprawdzę jeszcze w weekend. Czasami transmisja potrafi się zawiesić lub sama się wyłączyć. Sport na żywo 720p, filmy i seriale 1080p. Technicznie jeszcze to kuleje. Podłączone mam z TV przez wifi. Jak tv nie ma aplikacji to ten droższy nowszy Chromecast ma już wgrane aplikacje i wystarczy tylko go podłączyć do tv aby oglądać.

Urządzeń możesz mieć nawet milion ale oglądać jednocześnie tylko na dwóch.

Dokladnie tak. Kupiłem chromecast 2 tygodnie temu i sobie streamuje mecze z canal+online na tv, bardzo polecam. Od sierpnia za canal+online wchodzi apka viaplay.

Poza tym obsługuje tez wszystkie większe apki: YouTube, NETFLIX, hbo max itd.

To już lepiej kupić xiaomi mi stick tv 4k albo c+ box android.

O to ciekawe, nie słyszałem o tym wcześniej, nie trzeba grzebać w telefonie. A jak wygląda kwestia nagrywania np. meczy które lecą z apki przez chromecast, xiaomi, mi box czy cokolwiek jeszcze innego? Jest możliwość podpięcia dysku zewnętrznego do tv (albo bezpośrednio do urządzenia) i nagrywania z nich? Czy może np. viaplay daje możliwość odtworzenia meczu, wiele spotkań leci w tym samym czasie albo mecze nakładają się na siebie i teraz czesto korzystam z nagrywarki w dekoderze horizon.

edit sam sobie odpowiem, wygląda na to, że najlepszy wybór to Xiaomi Mi TV Box S 4K już za ok. 270zł oprócz tego że ma pamięć wewnętrzną 8GB, do tego wejście USB gdzie można podłączyć dysk zewnętrzny (czego nie ma google chromecast ani xiaomi mi stick), obsługa pilotem bez konieczności uzywania telefonu. Teraz tylko dobrać pakiet, orientujecie czy oprócz c+online są inne możliwości żeby zakupic jakis pakiet razem np. z eleven, polsat sport premium czy netflixem?

To jest lepsze i tańsze od tego boxa xiaomi.

https://allegro.pl/oferta/canal-box-4k-c-online-android-tv-netflix-hbo-go-11134547174

Nigdy nagrywania nie używałem.

Nie wiem jak viaplay, ale canal+ online są przez pare dni mecze dostępne, można puścić w każdym momencie, przewijac itp

Viaplay również są dostępne przez jakiś czas.

ale slyszałem ze viaplay udostepnia te mecze dopiero po jakimś czasie, raczej kilku dniach, a to juz bez sensu.

Dawno nie było tu żadnych postów, dlatego pomyślałem, że może warto wskrzesić dyskusję w tym temacie. Jak wiadomo, jutro czeka nas ostatnia kolejka Premier League, nie tylko sezonu 2021/2022, ale również ostatnia w CANAL+. Po 27 latach ciągłego nadawania, CANAL+ utraci prawa do Premier League od przyszłego sezonu na rzecz platformy streamingowej Viaplay, która będzie pokazywała te rozgrywki w latach 2022-2028. Wiele rzeczy zostało już w tym temacie powiedziane. Viaplay budzi największe kontrowersje w kwestiach:

  • jakości nadawania rodem sprzed kilkunastu lat (720p),
  • opóźnień w transmisjach na żywo,
  • licznych awarii podczas transmisji, za które subskrybenci mogą usłyszeć jedynie słowo “przepraszam”.

W związku z tym, mam do Was pytanie… Jak zamierzacie odnaleźć się w nowej rzeczywistości w kontekście oglądania Premier League w nowym sezonie? Czy planujecie zasubskrybować Viaplay? Czy zamierzacie szukać streamów w necie na własną rękę? A może myśleliście o wykupieniu pakietu zagranicznej satelitarnej platformy cyfrowej posiadającej prawa do Premier League? Zapraszam do dyskusji :slight_smile: