Viaplay

Posiadam już viaplay, wczesniej oglądałęm PNA i eliminacje do mundialu w Afryce jakość nie była jakaś zła, dla mnie osobiście wszystko ok, ale… ostatnio jak włączyłem finał UEFA to cieło nie miłosiernie oby to naprawili, bo nie chce się wkur… od pierwszej kolejki nowego sezonu.

Oglądam tylko na telefonie, 720 mi wystarczy. Jak za dużo mnie będzie irytować,to po zakupie anuluje tą zdaje się miesięczną subskrypcje.
Streamy mnie wkurzają, reklamy, latające cycki obok i spam. Mam tego dość.

A jak to z komentatorami ? Coś wiadomo ?

Dla mnie to jest kpina, że ktoś dopuszcza tego typu firmy do przetargu, które nie mają zaplecza do wykonania transmisji na najwyższym poziomie. Ja rozumiem, że nie musisz wszystko być transmitowane w TV albo już jak włączasz coś za co płacisz, a wygląda to tak jakby ktoś to piraci to jest to poniżej krytyki… Sprzedawanie praw takim firmą wg. mnie jest brakiem szacunku do kibiców, którzy nie mogą regularnie być na meczach swojego zespołu.

5 polubień

Kasa Misiu, kasa…

A jakie są możliwości zakupu sygnału zagranicznych stacji z transmisjami PL? Ja mam cyfrowy polsat i na potrzeby PL pakiet c+, który wypowiadam z końcem sezonu, czy u któregoś z tych dostawców jest jakaś stacja z prawami do PL?

No lipa niestety, bo Canal+ robił zajebistą robotę. Mam nadzieję, że chociaż Twaro pójdzie komentować do tego Via…

Pomimo niechęci do niektórych komentatorów w C+ muszę przyznać że ciężko mi będzie się odzwyczaić od premier league na ich stacji bo jednak jakość tego co robili była bardzo dobra i obawiam się że z VIAPLAY może być podobnie jak z ligą mistrzów w pol$acie gdzie poziom jest kilka razy niższy względem tego co kiedyś oglądaliśmy na c+.

6 polubień

nie musisz mi pisać że 2+2=4, i nie ma żadnej stacji. Mam nadzieje, że jak i eleven nie podołało tylko w internecie to i via też dogada się z jakąś stacją i będą normalne transmisje.
P.S. ta kasa po części idzie od ciebie … misiu…

1 polubienie

Viaplay nie będzie współdzielić się transmisjami z telewizją. Mają Premier League na wyłączność. Zaciągu z Canal+ nie będzie, ewentualnie tych ekspertów od angielskiej piłki (Gutka) którym wygaśnie umowa z C+.

W dodatku oficjalnie na stronie głównej nie pisaliśmy o współpracy ze skandynawami, ale jest coś na rzeczy :slight_smile:

“Doceniając Państwa ogromną aktywność oraz zaangażowanie, zarówno w promocję klubu, jak i całych rozgrywek Premier League wśród fanów ligi w Polsce, chcielibyśmy porozmawiać na temat możliwości nawiązania współpracy, a także potencjalnego udziału w przyszłych projektach prowadzonych przez Viaplay.”

2 polubienia

Jak dla mnie najlepszym podsumowaniem viaplay jest to że nieleglalne portale udostępniają transmisje w dużo lepszej jakości niż płatny viaplay.

2 polubienia

Ja jestem bardzo ciekaw dzisiejszego dnia pod kątem tego, jak i czy CANAL+ pożegna się ze swoimi widzami Premier League. Jeśli pomiędzy CANAL+ a Viaplay toczyły się w ostatnich miesiącach rozmowy w celu znalezienia rozwiązania kompromisowego dla abonentów telewizji satelitarnej, to wydaje się, że dziś jest idealny moment na to, by CANAL+ ogłosił na swojej antenie konkluzje tych właśnie rozmów - studio “Jej Wysokość Premier League” startuje dziś o godz. 16:00 w Canal+ Sport, więc być może wtedy się przekonamy. W moim odczuciu abonenci telewizji satelitarnej CANAL+ na pewno nie zostaną bez Premier League w przyszłym sezonie - pytanie tylko w jakiej formie będą mogli ją oglądać i tu według mnie możliwe są następujące opcje:

  • aplikacja Viaplay pojawi się w dekoderach CANAL+ wzorem Netflixa (Viaplay już się pojawiła w UPC, Vectrze i Play) i być może nieliczne mecze będą puszczane promocyjnie na kanale Strefa Abonenta, tak jak to ma miejsce w kablówkach,
  • Viaplay stworzy kanał linearny z Premier League, który udostępni satelitarnym platformom cyfrowym i sieciom kablowym,
  • Viaplay dogada się z CANAL+ w kwestii sublicencji.

Najbardziej chciałbym, aby sprawdziła się opcja nr 2 z kanałem linearnym. Na rynkach nordyckich, oprócz streamingu, piłka nożna leci też na ich kanale V Sport Football, natomiast niestety wydaje mi się, że u nas niestety nie odpalą takiego kanału.

Opcja nr 3 jest, moim zdaniem, najmniej prawdopodobna, a wręcz nierealna, ponieważ zaprzeczyliby w ten sposób swojej zdecydowanej i świadomej ekspansji.

Z kolei, opcja nr 1 jest najbardziej prawdopodobna i uważam, że tak to się właśnie skończy. Aplikacja Viaplay pojawi się najpewniej w dekoderach CANAL+, a czasami jakiś mecz poleci promocyjnie na kanale Strefa Abonenta, by przekonać klientów do zakupu Viaplay.

Tak czy inaczej, to tylko moja analiza - uważam, że dla CANAL+ dziś jest najlepszy możliwy dzień na ogłoszenie współpracy z Viaplay, ponieważ wszystkie oczy fanów Premier League będą skupione na ich stacji. Byłby to też strategicznie dobry ruch, ponieważ uspokoiliby w ten sposób abonentów, spośród których wielu zastanawia się już nad rezygnacją z usług satelitarnych CANAL+ :wink:

Nie wiem czy skusić się na viaplay tylko ze względu na premier league. Innych lig nie oglądam, liga europy czy konferencji to nie ten poziom. Liga mistrzów nadal na Polsacie, którego pewnie nie będzie w pakiecie więc i tak trzeba się posiłkować innymi źródłami. Pozostaje chyba tylko strumyk i streamy zagraniczne. Ciekawe czy kiedyś wróci premier league i liga mistrzów do Canal Plus.

@up
Viaplay ma podobno prawa na wyłączność i gdyby odpaliła jakiś mecz dla Canal Plus to pewnie za grubą kasę. Poza tym ciekawe czy będą transmitować całą kolejke czy tylko jakiś wybrany mecz wg swoich standardów. Zobaczymy jak dzisiaj pożegnają się z nami prowadzący program Jej wysokość, “do następnego sezonu” czy “żegnamy się na kilka lat”.

Ta ostatnia niedziela :neutral_face: szkoda ze Premier League znika z C+ Jak tak czytam opinie o Viaplay to niezbyt fajnie to wygląda dodam że nigdy z tej platformy nie korzystałem. Będzie brakować Twaro Pełki Rosłonia i Jej Wysokości

5 polubień

Nie wiadomo,być może jacyś komentatorzy z C+ pojawią się na Viaplay,Borek przecież komentuje tam Bundesligę,oby tylko Szpaka nie zatrudnili,bo to będzie masakra,hehe.

oby nie Nahorny bo to Dramat

2 polubienia

na upc to nie jest dedykowana aplikacja na dekoder, niby pracują nad tym dopiero aby była dostępna z poziomu dekodera 4K (już od roku i raczej będzie jak netflixem) po prostu korzysta się z viaplay przez internet a z upc jest tylko umowa, obecnie oferowali pakiet viaplay+pol.sport premium+eleven za 49 zł/mc chociaż jeszcze miesiąc temu proponowali mi za 35zł. Jeśli ktoś nie ma tv smart polecam UPC streamer 4K (za 240zł, nie trzeba mieć umowy z upc, bo to mobilne urządzenie, działa wszędzie) ma tą przewagę nad całą resztą, że posiada wejście ethernet więc można podłączyć kabel internetowy zamiast odbierać przez wifi, wielu ludzi narzekało, że mimo szybkiego internetu obraz się zacina się w czasie transmisji np. na viaplay (przy odbiorze np. przez chromecasta) a problem znika po podłączeniu przez kabel. Wątpie, żeby podzielili się z kimkolwiek sublicencją w kwestii praw z premier league, wiec viaplay to niestety obecnie must have, za rok byc może bedzie tam tez nasza ekstraklapa.

Nie jestem zanwca Viaplay ale jak ktoś coś może poradzić to będę wdzięczny od jakiego nadawcy wykupić dostęp? Czy u każdego dostawcy będą transmitowane wszystkie mecze PL ? Z racji że mam smart Tv ale telewizor ponoć nie pociągnie nowej aplikacji ( tak mi powiedzieli że np. nowej ipli już nie można zainstalować bo tv za słaby, więc zakładam że podobnie z Viaplay) jest jakiś dodatkowy dekoder który się dostaje, czy się np. loguje gdzieś na strone na swoje konto i tak można oglądać mecze? Wiem że Play ma ofertę Viaplay i tu mi chyba najbliżej bo mam umowę na tel. u nich. Jeśli jest u jakiegoś dostawcy lepiej to proszę napisać i ogólnie jak to się ma w ogóle. Z góry wielkie dzięki.

To ze ipla nie idzie na tv to nie znaczy ze tak samo bedzie z viaplay, kiedys podobnie bylo z youtube cos tam zmienili i ludzie wymieniali smart tv na nowe bo im chodzilo. Zaloze sie ze viaplay bedzie normalnie dzialac, wiec to nie ma znaczenia gdzie wykupisz, tyle ze w pakiecie w jakichs kablowkach czy gdzies zwykle sie bardziej oplaca. A mecze PL beda tam leciec wszystkie. Gdyby jednak jakims cudem zdarzylo sie ze smart tv nie uciagnie tej apki, to wtedy trzeba sie zaopatrzyc w to o czym pisalem wczesniej.

1 polubienie

Też zastanawiam się nad kupnem dostępu do Viaplay, aby w końcu normalnie oglądać spotkania m.in. naszego zespołu. Też muszę popatrzeć jak to wygląda w Play (myślę nad kablówką + Viaplay). Tylko nie wiem czy telewizor da radę.

1 polubienie

Wie ktoś czy mieszkając w Europie można wykupić jakiś pakiet UK/US typu NBC Sports, SkySports i oglądać bez problemu, bez zabawy w VPN itp?
Na polskim komentarzu mi nie zależy a o Viaplay na razie nie słyszałem dobrych opinii.
Testował ktoś coś takiego i jak się sprawuje?