Viaplay

Jeszcze jeden sezon PL w Viaplay, do 2025.

4 polubienia

Będą jakieś mecze Euro na VIA? (tu mam też na myśli trik z Danią, może u nich będzie puszczane) , płacę co miecha i w sumie po zakończeniu sezonu premier league płacenie chyba nie ma sensu.
Odnawia mi się parę dni po finale ligi mistrzów, więc po tym meczu mógłbym zrezygnować do końca wakacji.

Viaplay raczej nie ma praw do pokazywania euro. Przynajmniej na stronie uefa nie ma ich na liście. Za to na Viaplay pokazał się “kafelek” z Copa America, więc będzie można ten turniej u nich oglądać. Do tego Formula 1, więc coś tam będą pokazywać w przerwie między sezonami.

Proszę państwa. Czy wie ktos co z prawami do PL?

Satkurier pisał że zostały skrócone ale Viaplay później to zdementowało, może będzie podobnie jak z Bundesligą która wylądowała w Eleven już od rundy wiosennej kiedy Viaplay zostanie pół roku do wyjścia z Polski, możliwe że PL trafi do C+ i będzie oferowana w nowych kanałach z LM za 20 zł.

1 polubienie

Jeszcze jeden sezon w Viaplay, do czasu ich zwinięcia z Polski. Co dalej - jeszcze nie wiadomo.

może będzie podobnie jak z Bundesligą która wylądowała w Eleven już od rundy wiosennej

Bundesliga jest w Viaplay do końca sezonu 24/25, czyli też do wycofania ich z Polski. Wiosną 25 Eleven ma wybrane mecze w ramach sublicencji (mecze te będzie można oglądać i w Viaplay, i w Eleven), dopiero od sezonu 25/26 ma wyłączność.

Osobiście najbardziej cieszyłbym się gdyby premier league wylądowało właśnie w eleven. Po angielskiej najbardziej lubię portugalską i włoską

To, że Viaplay wychodzi z Polski latem 2025 roku jest już wiadome od dłuższego czasu, dlatego na pewno wszystkie posiadane przez nich prawa, które wybiegają czasem ponad lato 2025, zostały lub zostaną skrócone i uwolnione.

Wyłączne prawa do Bundesligi na lata 2025-2028 już pozyskał Eleven Sports, który w dodatku od stycznia 2025 roku, na zasadzie sublicencji od Viaplay, będzie pokazywać pięć najlepszych meczów w kolejce.

Zastanawia mnie tylko kwestia Premier League… Gdy CANAL+ tracił prawa do ligi angielskiej na rzecz Viaplay począwszy od sezonu 2022/2023, to komunikat poszedł w eter już… 7 lipca 2021 roku, czyli ponad rok wcześniej. Tymczasem, kończy się już 18 lipca 2024 roku, a my wciąż nie wiemy kto będzie będzie pokazywał te rozgrywki od sierpnia 2025 roku.

Czas oczywiście pokaże jak będzie. Wielu ekspertów rynku medialnego zgodnie przewiduje, że prawa do Premier League raczej ponownie zawitają do CANAL+, natomiast kto da sobie dziś rękę uciąć, że nagle do gry nie wkroczy jakiś Amazon, DAZN czy inny wynalazek, tak jak to ma miejsce w niektórych krajach zachodnich? :wink:

To już pewne na 100%, że się zwiną? Bo widzę ostatnio więcej reklam Viaplay, również wysłali mi na maila ankietę, w której oczywiście zgodnie z moją rzeczywistością oceniłem ich bardzo dobrze, jak i zgodnie z prawdą wybrałem ofertę sportową jako tą najbardziej interesującą, liczę mocno że może jednak zostaną, tylko nie będą się bawić w seriale, durne połączenia pakietów itd., a zrobią to co ludzie chcą, czyli dostępny TYLKO pakiet sportowy, a nawet najlepiej tylko piłkarski, w dobrej cenie przecież mieliby wzięcie milionowe w Polsce.

1 polubienie

@ManiacK Tak, to już jest pewne na 100%, że Viaplay wycofa się z Polski najpóźniej latem 2025 roku. Dlatego też odpuścili prawa do Ligi Europy i Ligi Konferencji, które właśnie stracili na rzecz Polsatu i dlatego też odpuścili prawa do Bundesligi, które stracą latem 2025 na rzecz Eleven Sports. To już nie jest kwestia gdybania, tylko ich OFICJALNEJ decyzji, którą ogłosili jeszcze z końcem 2023 roku. Teraz trwa powolny proces wycofywania się Viaplay z polskiego rynku, którego finał będzie miał miejsce latem 2025 roku. Nikt już tego procesu nie zatrzyma, ani tym bardziej nie odwróci.

Z jednej strony podobały mi sie relacje meczowe PL w C+, z drugiej fajnie byłoby mieć całość (LM, LE, LKE, BL itp) w jednym miejscu i na jednej umowie, np. w polsacie czy ‘11’.

Niestety, ale wrócimy do punktu wyjcia i wszystkie rozgrywki zostaná znów rozbite po kilku platformach. Mnie jeszcze ciekawi kto ostatecznie przejmie F1

Najlepsze wyjscie z sytuacji to moim zdaniem powrot PL do Canal+.
Wtedy jak masz ta platforme razem z Eleven to ogladasz angielska lige,Buli oraz LM :soccer: :smiley:

@roberthum I tak już będzie. To nie są te czasy, gdzie wszystkie najlepsze ligi, z europejskimi pucharami włącznie, można było oglądać w CANAL+. Ceny praw do transmisji najlepszych rozgrywek są nieporównywalnie wyższe, niż miało to miejsce w przeszłości, dlatego dziś nie ma takiego nadawcy, który mógłby sobie finansowo pozwolić na zakup wszystkiego. Rozdrobnienie praw do transmisji to nie jest sytuacja, z którą boryka się tylko polski rynek medialny. Taki trend mogliśmy zaobserwować już dużo wcześniej w krajach zachodnich. Ja wiem, że dla widza najlepiej byłoby mieć wszystko u jednego nadawcy, ale tak już nie jest i tak już nie będzie.

Chciałem odpalić dzisiejszy mecz, a tutaj okazuje się, że nie mam dostępu do PL, mecz Championship mi normalnie działa, telewizję mam od Play, internet z Orange i dotychczas korzystałem z Viaplay z pakietu Orange. Teraz kupiłem dostęp za jakieś punkty z Play ale dalej nie działa.

Mi tam wszystko śmiga elegancko

Spróbuj odpalić w przeglądarce zamiast z apki.

M utrzymuje śmiga elegancko.

A ten dziennikarz co się teraz wypowiada w przerwie meczu, to jakaś porażka. Mówi tak niewyraźnie jakby miał parówkę w mordzie :face_with_peeking_eye:

Ja ogladam na ps5 i tez wszystko chodzi dobrze. W tamtym sezonie miałem czasami na telefonie problemy

Apka Viaplay na tablecie, smiga prawidłowo.

Np u mnie miga co jakis czas obraz albo poprostu sie tnie ale to raczej chodzi o to ze poprostu mieszkam w malym miescie turystycznym i brakuje internetu w dlugi weekend :slight_smile: Bo jest za duzo turystow . Dlatego boje sie ze bedzie ciezko sie jutro o 13:30 w sobote ogladalo nasza ekipe :scream: