Viaplay

Nie wiem w którym momencie wyczytaliście, że się z tego ciesze. Wręcz przeciwnie. Gdyby Viaplay zostało jedynym monopolistą na ligę angielską w Polsce, to pewnie zyskałoby mnie jako klienta, bo co innego zrobić? Ale jeżeli oddają lekką ręka najlepsze mecze do normalnej stacji, gdzie będzie można je zobaczyć przynajmniej w tym minimalnym standardzie full HD i z porządnym komentarzem, to dla mnie lepsza opcją jest oglądać je w TV np. z kumplami przy piwku i pizzy itp. a pozostałe spotkania z potęgami jak Brentford czy Bournemouth jakoś przeboleję korzystając ze streamów w identycznej jakości jaką oferuje Viaplay.

Może się wcześniej niejasno wyraziłem, ale o tylko o to mi chodziło. A podwójnie i za C+ i za Viaplay płacić jednak nie zamierzam. Właśnie to jest najgłupsza moim zdaniem opcja.Tak samo jak wykupienie całości pakietu Viaplay dla tylko najgorszych spotkań (bo najlepsze sa normalnie w TV) w 720p.

Ciekawa informacja na stronie Satkurier.pl:

“(…)Natomiast z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł satkurier.pl wynika, iż wielce prawdopodobne jest, że CANAL+ będzie transmitował w przyszłości wszystkie 10 meczów Premier League w każdej kolejce, ale tylko dla abonentów telewizji satelitarnej.(…)”

Żródło: Premier League nadal w Canal+. Sublicencja od Viaplay - SATKurier.pl

Dzisiaj obejrzałem fragmenty naszego sparingu, jestem zadowolony z jakości i przekazu, nic się nie wieszało, nawet na telefonie fajna jakość i bez problemu można rozróżnić poszczególnych piłkarzy. Nie wiem jak komentarz bo miałem wyciszony. Ponadto mam Canal + na pół roku za darmo. Jestem na tak :slight_smile:

@dzemek Tylko sęk w tym, że na telefonie Viaplay akurat wygląda dobrze. Gorzej, jakbyś chciał odpalić apkę na telewizorze - wtedy widać piksele i obraz jest nie do zniesienia. Telefon to tam mały pikuś :wink:
A co do wieszania, to był tylko sparing, a więc mała oglądalność. Poczekaj, aż ruszy Premier League i wszyscy się rzucą na streamy. Przy ich niewydolnych serwerach może być ścinanie i zrywanie transmisji, tak jak w minionym sezonie przy Bundeslidze i KSW. Obym się mylił :slight_smile:

2 polubienia

Ale to będzie tak ze C+wybierze sobie dwa spotkania i one poleca tylko u nich ?

Muszą polecieć też na Viaplayu, mają oni przecież transmitować każde spotkanie.

Wszystkie mecze będą dostępne na Viaplay, natomiast Canal+ może sobie wybrać dwa najlepsze w każdej kolejce. I te dwa też będą transmitowane równolegle na Viaplay.

Mnie zastanawia inna kwestia - Viaplay to jakiś tam gigant, a nie potrafią wyłożyć kilku miliardów euro na rozbudowę infrastruktury, żeby można było oglądać w 4k albo chociaż FHD? Nosz kurw…

Po prostu idą po kosztach. CANAL+ ma na utrzymaniu transpondery na satelicie oraz inwestuje w swój sprzęt (dekoder i antena satelitarna). Z kolei, Viaplay świadczy tylko usługę, a na czym ją odbierzesz, to już ich nie interesuje. To samo jest z jakością - oni chcą opchnąć produkt możliwie jak najniższym kosztem. Mnie to też frustruje, bo do tej pory oglądałem Premier League z satki i byłem zadowolony, ale niestety nic na to nie poradzimy. Trzeba czekać na dalszy rozwój sytuacji.

3 polubienia

Tylko po co? Jeszcze długo nie wszyscy będą mieli tv w 4K

już mniejsza o to 4K, ale to FHD to mogliby dać, a tak chyba będzie tylko 720. Przecież na telewizorze to będzie kaszana. Znowu będzie trzeba będzie szukać strumyków w dziwnych językach.

Wziąłem z playa razem z dekoderem wi-fi i powiem szczerze wygląda to źle. Włączyłem nasz dzisiejszy mecz z odtworzenia i pal licho już tę rozdzielczość obraz nie wyglądał jakoś strasznie źle, ale fatalnie klatkował a to było odtworzenie przecież. Sprawdziłem teraz na żywo mecz Kaiserslautern i jest nieco lepiej, ale o jakiejś płynności zupełnej nie ma mowy. Myślałem, że to może wina internetu czy nienajnowszego routera, ale wrzuciłem Youtube i na spokojnie w 4K poleciało, Amazon w 1080 też bez zarzutów, TVP VOD już bez szału, ale i tak lepiej. Co najśmieszniejsze, odpaliłem filmy nadawane przez Viaplay i problemów nie było, nie wiem jaka rozdzielczość bo jako jedyna aplikacja nie miała żadnych ustawień, ale wyglądało to na Full HD. Jak faktycznie liga ruszy i dużo ludzi odpali naraz to coś czuje, że może to być katastrofa. Panowie w studiu dają radę.

To nie żadne ch*jowe spotkania tylko tzw. “mecze dla koneserów”. Jak tak samo o ile oczywiście czas pozwala to oglądam wszystko co można. Dwa mecze na kolejkę to żadna opcja.

1 polubienie

bzdura. Ogladam NHL, KSW I czasem Bundeslige odkad viaplay jest w Polsce i jakosć na 65 calach jest ok

@bartek3112 Nie bzdura, tylko prawda. Jesteś chyba jedyną osobą, która twierdzi, że jakość Viaplay jest ok i to w dodatku na 65 calach (sic!). Widocznie jesteś widzem mało wymagającym i nie potrafisz rozróżnić czy mecz jest nadawany w 720p (HD), 1080p (full HD) czy w 2160p (4K). Zaufaj, że dla większości ludzi, którzy dotychczas oglądali Premier League na Canal+, taka zmiana jest bardzo nie na rękę i uwstecznia nas jakościowo i technologicznie.

2 polubienia

Ja im dałem rok bo na tyle mam umowę (promocja w UPC). OK, są nowi na rynku i muszą zainwestować w infrastrukturę. Ale jeśli przez ten czas nie przejdą na przynajmniej FHD to się chyba pożegnamy. Ja nie jestem bardzo wymagający, da się to oglądać i nawet widać kto jest kto ale zjazd jakości w porównaniu z C+ jest widoczny.

Nie można założyć tematu o NHL i tam dyskutować o tym?

4 polubienia

Mecze PL w Canal+ z komentarzem Viaplay. Szkoda bo myślałem że na najlepsze mecze będzie Twarowski z Rudzkim.
1.08 magazyn Jej Wysokość Premier League w Canal+Sport 2 o 20:00

Chodzą głosy że Twarowski także dołączy do Viaplay :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Współpraca Canal Plus i Viaplay została podpisana na trzy lata. Na jej mocy Canal Plus otrzyma możliwość pokazania swoim abonentom dwóch meczów w każdej kolejce. Będą to spotkania drugiego i trzeciego wyboru. Abonenci platformy cyfrowej Canal Plus dodatkowo otrzymają także dostęp do serwisu Viaplay.