Vítězslav Jaroš

Nasz czeski bramkarz chyba już zasługuje na własny temat, zwłaszcza że ma być włączony do pierwszego zespołu i być może zastąpi Kellehera, jeśli ten zdecyduje się odejść.

Ma za sobą udane wypożyczenie do Austrii, gdzie zdobył mistrzostwo i puchar. Zwraca uwagę, że jest dużo bardziej masywny niż Kelleher(88kg vs 74kg) i bliżej mu sylwetką do Alissona. Zobaczymy jaką rolę odegra w nadchodzącym sezonie.

Na wszystkich wypożyczeniach dostawał wysokie noty, a w St. Patrick’s Athletic także mocno przyczynił sie do zdobycia pucharu, będąc czołowym zawodnikiem, a to było jego pierwsze seniorskie wypożyczenie.

Osobiście mam spore nadzieję związane z tym chłopakiem i trochę liczę, że uda się sprzedać Kellehera za dobre pieniądze po jego świetnych występach w drugiej części sezonu i tylko na tym podwójnie zyskamy.

5 polubień

Mi się wydaje, że w tej chwili rola drugiego bramkarza to była by dla niego słaba opcja. Zakładając, że Kelleher odejdzie na stałe, to na drugiego bramkarza widział bym np. Schmeichela lub innego doświadczonego bramkarza. Nie wiem jak sytuacja Popa po kontuzji bedzie wyglądała w Newcastle. Tak czy inaczej, dobry doświadczony bramkarz na 2, a Jaros na wypożyczenie do średniaka Bundesligi, moze jakiś klub Premiership, gdzieś gdzie miał by bluzę nr 1 i szansę zebrania dodatkowego doświadczenia.

Moim zdaniem nie. Jaros może spokojnie grać jako 2 w pucharach krajowych i nabierać doświadczenia na tym poziomie. Dodatkowo treningi z Alissonem to konkretna szkoła fachu. Kolejne wypożyczanie mogłoby zahamować jego rozwój.

Schmeichela widziałbym jako numer 3, w miejsce Adriana, ale on ponoć idzie do Celticu. Może wielki powrót Mignoleta?