Wypożyczeni zawodnicy

W tym miejscu będziemy dyskutować o zawodnikach Liverpoolu będących na wypożyczeniu w innych klubach.

Nieco zapomniany u nas Sepp van den Berg świetnie sobie radzi na wypożyczeniu do Preston.
Zagrał już w tym sezonie blisko 3 tysiące minut, strzelił 2 bramki i jest podstawowym obrońcą klubu z Championship (chociaż grywa też na prawej obronie a nawet prawej pomocy) a kibice bardzo go chwalą.

Na zdjęciach widać że nie obija się na siłowni, nieźle przypakował i nie jest już takim patyczakiem jakim był grając u nas.
Chłopak dopiero co skończył 20 lat, ciekawe czy chcemy go zatrzymać w klubie czy jest na sprzedaż? Na razie kontrakt ma do 2024, ciekawy jestem jego przyszłości, z Holendrami na obronie mamy dobre doświadczenia :slight_smile:

4 polubienia

Osobiście w następnym sezonie zobaczyłbym go w jakimś klubie z dolnej połowy Premier League, jeżeli się sprawdzi to należy dać mu szansę, w końcu taki Konate i wspomniany wyżej Sepp mogliby tworzyć duet obrońców przez lata.

Cieszy mnie przede wszystkim, że grywa tez na prawej obronie a nawet w pomocy. Daje to większą elastyczność i w przyszłości mamy zapewnione zastępstwo i za Gomeza i potencjalnie za Neco, którzy nie pełnią większej roli w podstawowym składzie. Chociaż kompletnie nie wyobrażam sobie gościa śmigającego na prawej stronie w stylu Trenta, a takiego rezerwowego tam potrzebujemy. Mam nadzieje, że to jedynie słabe wrażenie jako pozostawił po sobie w tych kilku meczach w Liverpoolu i że się trochę w Championship rozwinął.

Panowie wiem, że filmiki na YT to nie jest dobry odnośnik, ale zobaczyłem sobie Seppa Van der Berga w Preston. Wiem, że to tylko Championship, ale gość się prezentuje świetnie. Stylem gry przypomina coś między Matipem a Fabinho (oczywiście zachowując proporcje). Jest szybki i bardzo zwinny jak na 190 cm, czego nie powiedziałbym jeszcze 2,5 roku temu, ma szybką i dobrze ułożoną nogę. Naprawdę ciekawi mnie ten chłopak i ciekawi mnie jaki plan ma na niego klub. Fajnie jakby został gdzieś wypożyczony do PL na następny sezon, jakieś Brighton np. Na tą chwilę rozwija się dość fajnie.

Co o nim sądzicie?

Na Premier League jest jeszcze dla niego za wcześnie. Preston to średniak Championship, jeśli sezon dokończy w równie wysokiej formie, to za rok zostanie wypożyczony do drużyny, która ma szansę powalczyć o awans do Premier League (typu WBA, Blackburn, Boro lub któryś z spadkowiczów PL). Jak tam się nie przebije to sprzedamy go bez żalu.

Phillips też miał być rozchwytywany przez kluby Premier League, a widzieliśmy jak to było latem i zimą. Nat podobnie jak Sepp to aktualnie poziom Championship.

Sepp został wypożyczony jako środkowy obrońca, to że grywa w Preston na prawej stronie to kolejny argument by wypożyczyć go, bo chłopak ma potencjał do rozwoju i kto wie, może nawet jako defensor by się odnalazł. Faktycznie, oglądałem kilka jego występów i jak na swoje warunki fizyczne prezentuje się o wiele lepiej niż wcześniej u nas.
Póki jest Klopp to Sepp nie będzie rozpatrywany jako prawy ani wahadłowy obrońca bo tutaj potrzebni są inni zawodnicy o innej charakterystyce i warunkach, natomiast co do środka obrony to byłby w hierarchii co najwyżej nad Rhysem i Koumetio, których kariera ewidentnie stanęła w miejscu.

Akurat Nata znacznie bardziej cenie i jego umiejętności. Mooim zdaniem Nat doskonale poradzi sobie w takim Newcastle czy Southampton. Pokazal to już i tak w kilku meczach w LFC, że nie pęka przed nikim. Może umiejętności wielkich nie ma, ale nie wierzę że nie jest na poziomie PL.

Ben Davies strzelił w 92. minucie zwycięskiego gola dla Sheffield w meczu z Blackburn. Było to jego premierowe trafienie dla Szabel.