Życie w UK

Cześć! Zastanawiam się jak wielu z fanów LFC zalogowanych tutaj mieszka w UK z rodzinami, bo mam do tego grona pytanie :slight_smile:

Mianowicie, rozważaliśmy nieraz z żoną spróbowanie życia poza Polską, ja teoretycznie mam możliwość przenieść się wewnętrznie w obecnej firmie i pracy w UK (biuro Londyn lub Birmingham). Wielokrotnie byłem w UK, lubię ten kraj, znamy język. Wszystko wydaje się proste, ale jest też dwójka dzieci (2.5 oraz 4.5 roku). Czy ktokolwiek jest w stanie poradzić jakąkolwiek sensowną ścieżkę organizacji takiej przeprowadzki? Oczywiście wcześniej, na dystans, musielibyśmy ogarnąć przedszkole, przyjazne miasto, dzielnice (nie muszę żyć w Birmingham, to może być w teorii cokolwiek przyjemnego do życia w promieniu 50-100 km od Birmingham). Zależy nam na obecności w bliskiej okolicy fajnych i przyjaznych miejsc/placówek dla dzieci (na start może nawet polskich lub dwujęzycznych?), ogólnie fajnej ofercie kulturowo/społeczno/towarzyskiej dla nas itd.

Ktokolwiek może podzielić się swoją opinią, coś doradzić, jakąś inną grupę, stronę, forum? Od czego zacząć, co ogarnąć?

Po świecie sporo podróżowaliśmy, więc wiemy czego się spodziewać i świadomie myślimy właśnie o UK, ale z dziećmi przeprowadzka to inny poziom trudności :slight_smile:

Dziękuję za pomoc! To moje pierwsze pytanie na ten temat gdziekolwiek, bo wierze że w małej społeczności LFC uzyskam na początek więcej niż w innym miejscu :slight_smile:

YNWA!

Ja już kiedyś planowałem wyjazd na stałe do UK, ale jakoś to ciągle przedluzalem i nie doszło do przeprowadzki. Żałuję bo teraz jest ten cały Brexit, wizy, pozwolenie o pracę w UK no mają tam sajgon nawet Ci którzy byli już zarejestrowani w UK przed ogłoszeniem Brexitu to musieli też parę formalności podpisać i załatwić, żeby być w tym kraju. Ogólnie jest bardzo źle. W obecnych czasach lepiej przeprowadzić się do Holandii, Niemiec czy Szwecji. Popytaj ekspertów na forum może się podziela z Tobą co i jak.

Napisz wiadomość priv, podam tam mojego fejsa i chętnie powiem co nie co po przez rozmowę bo dużo by pisać.
Mieszkam w Londynie czwarty rok wraz z rodzina, zapraszam na priv