Rozważania i spekulacje transferowe

Cena misiu, cena. Wątpię w któregokolwiek, ale jak mam być szczery to pewnie prędzej wyjmiemy Wirtza aniżeli Musialę, zwłaszcza jeśli koniec końców udałoby nam się “wyrwać” Xabiego - cena podobna, ale Florian zarabia dużo mniej i kontrakt u Nas nie byłby tak wysoki, jak Musiala by sobie zażyczył (mimo, że z ich dwojga to Jamala bym wolał, bo ma obycie z angielskim futbolem i jego sufit wg mnie jest wyższy, no i nie ma za sobą rocznej przerwy ze względu na kontuzję).

1 polubienie

Masz rację że cena byłaby adekwatna, natomiast mówimy tu o 21 latku który już ciągnie Niemcy i Bayern za uszy. Myślę że z racji tego że zostanie mu ostatni rok kontraktu cena koło 100M€ mogłaby wystarczyć. Dodatkowo jak wspomniałeś mieszkal on długo w Anglii więc aklimatyzacja nie byłaby problemem. Jedyny problem jest taki że Jamal musiałby chcieć odejść z Bayernu. Co do Wirtza to ja wręcz przeciwnie wolałbym jego (jednak proporcje są pewnego 55 do 45) i sądzę że może być łatwiej go wyjąć. Myślę że podobna byłaby to kwota jak w przypadku JM ale wirtz odejść bd musiał czy to teraz czy za rok. I nie ma tu wątpliwość że nasz klub bd awansem sportowym dla niego

18 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Jak przyjdzie Amorim to zapewne będzie chciał zabrać kilku zawodników ze sobą. Natomiast nie jestem pewny czy my potrzebujemy 2 SO. Mamy VvD, Konate, Gomeza, Quensacha. 6 graczy to już tlok

Przecież wiadomo, że jeśli przyjdzie to co najwyżej jeden z nich a nie obydwaj. Konate nie nadaje sie do grania co 3 dni, Gomez na srodku wygląda słabo, Virgil mlodszy nie będzie, Quansah dopiero zbiera doświadczenie. Jeśli przyjdzie Portugalczyk to być może będziemy grać 3 z tyłu, więc wcale takiego tłoku nie będzie. 5-6 zawodników na tej pozycji byłoby optymalne.

10 polubień

Może lepiej by wyglądał w trzyosobowym bloku obronnym mając nieco więcej pracy z boku i zabezpieczenie bliżej bramki.

Ciężko powiedzieć który byłby ciekawszą opcją. Mają chłopaki nieco inne atrybuty. Generalnie jeden z nich plus taki Wirtz byłbym happy.

1 polubienie

Uważam że lepiej byłoby postawić na inacio gdyż jednak wysoki poziom prezentuje od 3 sezonów. Dodatkowo lewa noga. Co do Wirtza to mam nadzieję że jest to nasz cel nr 1 na to okienko. Uważam że to jeden z 3 największych talentów teraz obok JB i Jamala musiali. I w wieku 20 już ciągnie BL i niemiecka kadrę. Dodatkowo jest uniwersalny i prawie obunożny po prostu Diament. Jamal też byłby extra, ale wydaje mi się że Wirtza mielibyśmy szansę a tamten podpisze nowa z Bayernem umowę

Nawiązując do wątku o nowym trenerze w Liverpoolu i ustawienia z wahadłowymi - jeśli taka rzecz będzie mieć miejsce, to patrząc na chęć inwestowania w młodych zawodników, kontakty Edwardsa we Włoszech i potrzebę sprowadzenia lewego wahadełka, nie zdziwi mnie zainteresowanie Nicolą Zalewskim. Szybkość, drybling, kreatywność, wydolność. Nie grał za wiele w Romie pod okiem Mourinho i od razu przychodzi mi do głowy casus Alissona - rezerwowy w Romie, który migiem staje się world class.

2 polubienia

Ach ty świntuchu. W święta takimi pociągającymi wizjami? A idź ty :smiley:

Któż z nas nie marzy od lat o klasowym Polaku w składzie ukochanego klubu? Dość powiedzieć, że to między innymi dzięki Dudkowi stałem się fanem The Reds. Nie jestem jednak przekonany czy to by u nas zabajglało. Jakie typu boczni pomocnicy (wahadłowi) grają obecnie u Amorina?

1 polubienie

No panowie, Prima Aprilis jutro :joy: Nicola to zawodnik dla LFC w wydaniu Hodgsona / Lennego czy Rodgersa. Lubię chłopaka ale to jest poziom Bournemouth. Jak ma grać w Liverpoolu to bardziej w niebieskiej części. Niestety.

Problemem Nicoli jest to że szybko biega. I tyle. U nas trzeba biegać mądrze. Do tego - on jest słaby w obronie.

6 polubień

3 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Cóż, Zalewski to i tak najbardziej realna opcja jak chodzi o Polaków. Jest młody i ma doświadczenie w renomowanym europejskim klubie.

Szczesny jest raz, że za stary dwa mamy może najlepszego bramkarza świata i solidnego zmiennika z HG

Lewandowski za stary i zalicza już przedemerytalny zjazd. Na jego pozycje mamy Nuneza.

Zieliński za stary plus nie potrzebujemy zawodnika jego profilu

Moder po ciężkiej kontuzji

Grabara gówniany charakter (‚jestem równie dobry co Alisson’) plus porównywalny poziom z Kłiwinem.

Kiwior zawodnik Arsenalu

Jedyny oprócz Zalewskiego ciekawy gracz Polski który teoretycznie mógłby tu przyjść to Sebastian Szymański ale kim on miałby niby być w Liverpoolu? Odpowiednikiem Minamino?

Rodrygo: “I almost joined Liverpool in 2017, the deal was done for €3m”. “It collapsed because I said no”. “I wanted to stay at Santos, make history, finish my studies and then leave… even though the offer from #LFC was very good” —

@FabrizioRomano

Ciekawe. Wychodzi ze coraz wiecej zawodnikow nam odmawialo i wybieralo Real.

1 polubienie

Z tego co widzę to on nie wybrał Realu. Odmówił nam bo miał wtedy 16 lat i nie chciał od razu wyjeżdżać (pewnie by też nie dostał pozwolenia o pracę). A gdy Real się zgłosił po niego rok później i ustalili transfer na rok 2019 za bagatela 45m euro to pewnie finansowo nie mogliśmy już konkurować.

Podania Szymańskiego są takie… niechlujne, nie w tempo, zdecydowanie za szybkie i niedokładne. Obecnie mamy już Carvalho na wypożyczeniu jeśli szukać kogoś podobnego profilem. Jest także Gravenberch a nawet Elliott. Kiwior jest za miękki na SO, na lewej w ofensywie nie stanowi zaś żadnego zagrożenia. Jedynie Moder by ogarnął patrząc jak taktycznie sobie radził za Pottera. Niestety Polacy za granicą coraz słabiej sobie radzą, zostają jedynie Włochy.

Stawiam ze Real juz sie nim interesowal i dawali mu cynk. Akurat rok by mu zrobil wielka roznice albo chociaz by zostal kupiony przez Liverpool a zostal na wypozyczeniu w Santosie.

Williams ma klauzulę £55M


Salah oraz Diaz? W sumie ok 225mln za nich? Ciekawe to by moglo być. Za tą kase wzmocnić środek obrony, skoro Amorim co raz bliżej i lubi grać 343. Do tego konkretnego defensywnego pomocnika do pary z MacAllisterem. I z przodu może Szobo z Trentem i na szpicy Nunez. Do tego na ławce Jota, Gakpo i jakiś nowy ofensywny skrzydłowy. Co raz ciekawiej zaczyna się robić.

Ewentualnie ktoś taki jak Caicedo w Brighton. Grając 3 ŚO może nie potrzeba aż stricte defensywnego pomocnika.

Przy takim składzie, nie mamy piłkarzy od strzelania bramek. Jedyny Nunez miałby być? Trent i Szobo to jednak nie są strzelcy.

1 polubienie