05.11.2023 Luton Town - Liverpool

5 listopada 2023, godzina 17:30
Stadion: Kenilworth Road
Pojemność: 11,500

Sędzia główny: Andy Madley.
Asystenci: Harry Lennard, Nick Hopton.
Czwarty sędzia: Anthony Taylor.
VAR: Craig Pawson.
Asystent VAR: Simon Long.



LUTON vs LIVERPOOL - wiadomości o drużynie

Gospodarze pozostaną bez Amari’i Bella, Reece’a Burke’a, Dana Pottsa i Madsa Andersena w obronie. Kontuzjowani są również Albert Sambi Lokonga i Jordan Clark.

Po dwóch występach z ławki, Andros Townsend może zostać powołany na swój pierwszy mecz w barwach Luton.

Luis Diaz może być nadal niedostępny dla Liverpoolu ze względu na sytuację związaną z jego porwanym ojcem w Kolumbii.

Thiago Alcantara, Stefan Bajcetic i Andrew Robertson są kontuzjowani, podczas gdy Cody Gakpo może być zmuszony zadowolić się miejscem na ławce, pomimo strzelenia bramki w środku tygodnia.

ZAPOWIEDŹ MECZU

W Liverpoolu panuje teraz ogromna pewność siebie. W końcu The Reds przegrali tylko raz w tym sezonie - i to przy ogromnych kontrowersjach.

W środę Liverpool przetrwał niepogodę i awansował do ćwierćfinału Carabao Cup po zwycięstwie 2:1 nad Bournemouth. Ich kampania w Lidze Europy UEFA również rozpoczęła się znakomicie.

Teraz jednak wracają do Premier League i udają się do świeżo awansowanego Luton Town. Będzie to pierwsze spotkanie tych dwóch drużyn w rozgrywkach ligowych od 1992 roku i pierwsze spotkanie w jakichkolwiek rozgrywkach od kilku meczów FA Cup na początku 2008 roku.

Oczywiście The Reds oczekują tutaj zwycięstwa. Będą chcieli pokazać tę pewność siebie rutynowym zwycięstwem, aby utrzymać presję na szczycie tabeli.

OBRONA WYDAJE SIĘ BYĆ USTAWIONA

Z tyłu odbędzie się raczej bez żadnych niespodzianek, a wygrana z Bournemouth potwierdziła, kto wyjdzie na boisko w Luton.

Joe Gomez, Jarell Quansah i Joel Matip rozegrali pełne 90 minut. W związku z tym trudno jest dostrzec, aby którykolwiek z nich wszedł na boisko przed Virgilem van Dijkiem lub Ibrahimą Konaté.

Podobnie, minuty Gomeza zasadniczo potwierdzają, że Trent Alexander-Arnold będzie grał na prawej obronie. Niewiadomo co z Kostasem Tsimikasem, zagrał przeciwko Bournemouth i być może Niemiec da mu odpocząć. Z drugiej stor jest również jedynym zdolnym do gry starszym lewym obrońcą i Klopp nie ma za dużego wyboru.

ŚRODEK POLA TO NIEWIADOMA

O ile mecz z Bournemouth wskazał, kto może rozpocząć mecz w obronie, o tyle w środku pola było odwrotnie . Wataru Endo, Curtis Jones i Harvey Elliott rozpoczęli tamten mecz, ale również wcześnie zeszli z boiska.

W szczególności Jones był zdecydowanie wystarczająco sprawny, aby rozegrać pełne 90 minut na południowym wybrzeżu. W końcu został zawieszony w Premier League i miał ograniczone minuty. Fakt, że Klopp zdjął go pół godziny przed końcem, sugeruje, że chciał, aby był stosunkowo świeży na spotkanie z Luton - tak się przynajmniej wydaje.

Ryan Gravenberch i Alexis Mac Allister byli w tym meczu rezerwowymi. Z pewnością stawia ich to w kolejce do rozpoczęcia meczu z Luton. Dominik Szoboszlai to już raczej oczywisty wybór.

NUNEZ WRACA DO GRY

Darwin Nunez wszedł z ławki rezerwowych w meczu z Bournemouth, by wygrać spotkanie - i nie jest to jedyny raz, gdy zrobił to w tym sezonie. Do tego zrobił to w niezłym stylu.

Urugwajczyk zszedł z boiska przeciwko Nottingham Forest, a następnie nie rozpoczął meczu w połowie tygodnia, pozostawiając go w kolejce do rozpoczęcia meczu z Luton. Brak w pierwszej 11 byłby sporym zaskoczeniem.

Mohamed Salah gra w każdym meczu Premier League i zapewne także będzie grał z Luton. Diogo Jota zapewne pojawi się na lewej flance po rozpoczęciu z ławki przeciwko Bournemouth. Cody Gakpo zagrał 81 minut w środę, więc może odpocząć.

Luiz Diaz przez sytuację z porwaniem ojca raczej odpuści spotkanie.

Kto powinien zagrać w obronie?
  • Gomez
  • TAA
  • Matip
  • Konate
  • Quansah
  • Van Dijk
  • Tsimikas
  • Chambers
0 głosujących
Kto powinien zagrać w pomocy?
  • Szoboszlai
  • Mac Alister
  • Jones
  • Elliot
  • Endo
  • Gravenberch
0 głosujących
Kto powinien zagrać w ataku?
  • Salah
  • Doak
  • Nunez
  • Gakpo
  • Jota
  • Diaz (wrócił już do treningów)
0 głosujących

Co do meczu:
Forma nam dopisuje, podstawowy skład prawie bez kontuzji. Przeciwnik no nie najlepszy.
Tylko i wyłącznie 3 pkt.
Nasi rywale o mistrza/top 4 będą mieli bratobójcze pojedynki, więc dla nas to okres gdzie musimy wycisnąć maksimum punktów.

Skład jaki chciałbym zobaczyć to.

Na stronie głównej jest artykuł, że Luiz wrócił do treningów, ale ja mimo wszystko dałbym mu odpocząć.
Jedyny dylemat jaki mam to czy nie spróbować środkiem Gravenberch - Jones - Szoboszlai.
W tym sezonie chyba jeszcze tak nie graliśmy, a może by to fajnie wyglądało.

Nunez ma w tym momencie 7 meczy pod rząd z bramką albo asystą, więc niech kręci ten licznik.

3 polubienia

Ktoś oglądał jakiś mecz Luton w tym sezonie? Mają jakieś silne punkty których można się obawiać?

Myślę, że nic lepszego nie wystawimy :wink: Trzy punkty są obowiązkiem i na pewno przy korzystnym wyniku warto odciążyć Szobo czy Salaha. Stawiam na 0:4.

1 polubienie

Ten Milner na lewej mnie zaskoczył :joy::joy:

15 polubień

liczę na to, że wrzutki Milnera będą siały zamęt i spustoszczenie w obronie Luton

1 polubienie

Oglądałem kilka spotkań, jak na moje oko to nikt ponad się nie wyróżnia, jest to raczej drużyna zespołowa czy nie wiem jak to nazwać :wink: Ale jak już miałbym kogoś wyróżnić to Adebayo. Na pewno grają do końca, brakuje im jakości, umiejętności ale na pewno nie zaangażowania. Relacje z ich stadionu są prześwietne.

1 polubienie

Milner dawno nie grał u nas na lewej obronie, ryzykowne, ale z Luton powinien sobie poradzić. I ewentualnie Origi na szpicę, Nunez jako zmiennik.

4 polubienia

Nie spodziewałeś się Jamesa Milnera w tym wątku :wink:

Ależ go brakuje teraz.

Że niby kogo brakuje? Milnera? Brakuje go, gdyby prezentował swój poziom piłkarski z początku kariery w Liverpoolu, ostatni rok pokazał że James powoli powoli może zawieszać buty na kołku. Kariera potężna, aczkolwiek no swoje lata piłkarskie już ma, i za tempem też nie nadąża.

Co do składu na dzisiejszy mecz to stawiam na coś takiego:

Alisson - TAA - VVD - Konate - Tsimikas - Allister - Szobo - Ryan - Jota - Nunez - Salah

Curtisa ostatnio nie widziałem na treningu, więc nie wiem czy jest do dyspozycji czy też nie. Jak co mecz mówię, wygrać, bez kontuzji i na Tuluze możemy pooszczędzać niektórych zawodników!

Warto się zdecydować, czy podajesz skład od prawej, czy od lewej. No chyba, że Salah na lewej, a Jota na prawej

Wszystko, w tym meczu zależy od tego czy wciśniemy szybko bramkę. Oby drużyna kontynuowała ostatni trend i spokojnie wygrała ze zdecydowanie słabszym przeciwnikiem. Skład jak dla mnie będzie wyglądał w ten sposób:
Alisson - TAA - Konate - van Dijk - Tsimikas - Szobo - Mac - Jones - Salah - Nunez - Jota

Osobiście nie przekonuję mnie granie Szobo i Gravenberchem na dwóch ósemkach, zdecydowanie bardziej mnie się podoba, gdy drugim z pomocników jest Curtis. Wynik 3:0, bramki Nuneza, Maca i Jonesa.

Przecież Tsimikas jest lepszym lewym obrońca niż Milner kiedykolwiek był xd

Zacznijmy od tego, że Milner nigdy nie był lewym obrońcą. Musiał tam grać przez jakiś czas.

Tsimikas jest byle jaki nie przekonuje mnie jego gra.
Strzelić szybko bramkę dołożyć dwie trzy i wracać do domu. Takie mecze mamy obowiązek wygrywać.

2 polubienia

No ale to ty wystawiłeś w swojej 11 Milnera xD

W tym sezonie jeszcze takiego spokojnego wyjazdu nie było. Nawet Lask napsuł krwi…

Typie, to humorystyczne. Co jest z tobą nie tak?

@LiverpoolJestCzerwony brakuje mi takiej zapchajdziury jak James, bo mamy taką sytuację, że Robbo kontuzjowany i Kostas musi ciągnąć ten wózek na lewej. Milner na pewno nie grałby gorzej od Chambersa i mógłby odciążać Greka.

Przecież sam piszesz że ci go brakuje tutaj, no chyba że jedynie sentymentalnie. Bo jakoscia byłby dziś za słaby nawet na ławkę.

Alisson
TAA Konate VVD Gomez
Alexis Szobo Ryan
Salah Nunez Jota

Kelleher Matip Quansah Tsimikas Endo Elliott Doak Gakpo Diaz

Jazda Pany!

Co z Jonesem? Na treningu go nie było widać, a Klopp ani słowa na konferencji przed meczem.