07.03.2024 Manchester United - Liverpool

Już w najbliższą niedzielę historyczny szlagier, mecz najbardziej utytułowanych zespołów w Anglii. Mecz, w którym determinacja masz większe znaczenie od obecnej formy czy dostępności piłkarzy.

Czas i miejsce akcji: Old Trafford, 16:30

Po ostatniej porażce w pucharze Anglii i słabym meczu Liverpoolu liczę, że tym razem zagramy na 100% możliwości i będzie to dobre widowisko.

Mój przewidywany skład:

Liczę na powrót Endo, nie przewiduję żeby Jurgen coś zmienił na przodzie, a wydaje mi się, że Bradley powinien odpocząć. Uważam też, że Robertson zasługuje na pierwszy skład.

Co do samego meczu - jak zwykle - byle wygrać, nieważne jak. Obrona United jest nieco przetrzebiona, gdyż kontuzjowany jest zarówno Lisandro Martinez jak i Lindelof, nieobecny będzie Luke Shaw ani Malacia, a do tego grona najprawdopodobniej dołączył wczoraj Varane i Evans. natomaist ich najlepszy zawodnik w ostatnim czasie - Mainoo może być zmęczony, gdyż ostatnio gra wszystko mimo młodego wieku. Mimo wszystko - United na pewno będzie ciężkim przeciwnikiem. W każdym razie - jeżeli marzymy o mistrzostwie to uważam, że powinniśmy ten mecz wygrać.

Wynik: Manchester United 1:2 Liverpool

2 polubienia

Hmm, bez Konate? Quansah na taki mecz to ryzyko

Ten mecz MUSIMY wygrac!
Mam nadzieje,ze Jürgen i druzyna wyciagneli wlasciwie wnioski z lekcji w FA Cup.
Jeden przyklad: jak sie biegnie z kontra 5 na 2 to sie strzela bezdyskusyjnie gola i zamyka spotkanie prowadzac 3.1.

Come on LFC :red_circle: :muscle: :smiley:

1 polubienie

Stawiam na Konate, zagrał z Sheffield, nabiera rytmu, raczej wyjdzie na OT. Chociaż przy Quansahu nie mam żadnych obaw.
Dobrze, że z Szablami był mozolny mecz a nie latwe 8-0, my po takich pogromach mamy później tendencje do tracenia punktów w kolejnym meczu, jakby amunicja się wyczerpywała albo pojawiało się zbyt duze rozluźnienie.

Na lewej Gomez daje jeszcze radę , za to na prawej nie pamiętam jego dobrego występu.

Jeżeli Bradley zdrowy to tylko on w podstawie, na końcówkę fajnie byłoby zobaczyć TAA.

Reszta składu w sumie najmocniejsze co możemy wystawić.

Jak koledzy już wyżej też chyba wolałbym Quansaha, wydaje się on ostatnio pewniejszy, z drugiej strony Konate w formie to drugi najlepszy obrońca w lidze zaraz za van Dijkiem.

Żebyśmy szybko bramkę strzelili, bo inaczej znowu będą męczarnie.

Jeżeli Endo nie jest w pełni sprawny to wolę w jego miejsce Jones’a, a Mac wyżej, bo jego strzały plus Onana na bramce to recepta na gole.

No zobaczymy jak to Jurgen zestawi, mi się ostatnio trochę Bradley nie podoba, a Robbo na LO jednak > Gomez.

Tez wole Francuza, ale jednak przewiduje, ze zagra Quansah, gra co trzy dni niedożywionego Konate to przepis na kontuzję.

W ogóle z tym ramadanem ktoś się orientuje jak to wyglada i czy oni coś mogą jeść? Bo jeżeli do zmroku nic to zastanowiłbym się nad Elliottem kosztem Mohameda. Z drugiej strony - wkurzony zejściem w 60’ Salah to głodny gry Salah, wiec wątpię żeby nie zagrał.

Z tego co sie orientuje to tak normalnie to sportowcy maja dyspense a poszcza tylko ci co chca-aczkolwiek nie jestem na 100% pewny tej informacji.

1 polubienie

Jakie ryzyko? Chłopak nie pęka na robocie i udowodnił to grając świetne mecze przeciwko City czy Arsenalowi.

3 polubienia

Statystycznie martwi to, że United tylko raz (we wrześniu) przegrał w lidze 2x z rzędu.

1 polubienie

Statystyka ani trochę nie definiuje przyszłości, to nie są czary.

5 polubień

Cos kojarzę, że przed finałem LM2018 Salah miał problem z uwagi na radaman i związane z tym problemy, ale hyba coś się zmieniło w związku ze sportowcami od tamtego czasu, bo już później nie było żadnych informacji związanych z radamanem.

Salah raczej w podstawie na ManU, nie widzę innej możliwości, może Gakpo za Diaza/Nuneza.

Mac jak będzie wyżej to znów sieknie taką bombe jak z Sheffield. :sunglasses:

Tego jednak bym się obawiał. Gakpo pomimo pojedynczych przebłysków zrobił się bardzo drewniany.

Też nie widze innej opcji, jednak może warto dać mu wejść z ławki :thinking:

Kiedyś czytałem o jakimś piłkarzu FC Koeln, że wsadzali go do pociągu, gdzie mógł jeść i pić bo ponoć w podróży ramadan nie obowiązuje. Ale nie jestem muzułmaninem, ekspertem co do zasad stosowanych w tym czasie. Na pewno nie dotyczy to dzieci do jakiegoś wieku, kobiet w ciąży i chyba starszych osób.

To by było mega sprytne obejśćie wiary :rofl:

1 polubienie

Tylko wiesz, że Onana od dłuższego czasu to najlepszy zawodnik MU i top w lidze? Wejście do PL miał tragiczne, ale mniej więcej od stycznia gra na poziomie, który prezentował w Interze. On ma najlepszy wynik w lidze jeśli chodzi o statystykę “powstrzymania gola” i tylko Raya ma więcej czystych kont. Gość się nie okazał takim flopem, jak się zapowiadał.

1 polubienie

Nie będę kłamał , że ja oglądam każdy mecz United , ale co sobie włączę to on ma jakieś niepewne interwencje czy babole.
Tak o tej statystyce również słyszałem w meczu z Chelsea, a mimo wszystko zagrał słabo.
Może czysty przypadek, że co jakiś mecz oglądam to wygląda jak średniak.

A statystyki to wiemy gakpo jest jednym z najszybych w zespole itd itd

Patrz jaką kwotę United dało za niego , a broni gorzej od naszego drugiego bramkarza. To definicja flopu, cena/jakość się nie pokrywa.

1 polubienie

Z Chelsea zagrał słabo? 6 interwencji, 5 z pola karnego. Przy bramkach za dużo nie mógł zrobić, nie jest on jakimś specjalistą od karnych.

Trochę się boję tego meczu. United się zepnie na maksa,jak to przy derbach i dodatkowo pewno będą chcieli pozbawić nas lidera. Chłopaki muszą gryźć trawę, pełna koncentracja od pierwszej minuty. Marzy mi się by w końcu nie gonić wyniku. Ciekawe czy u siebie bedą murować,czy jednak doskoczą do nas od początku.

O to chodzi jak się patrzy sucho na statystyki bez oglądania to zawodnicy w wyobrażeniu wyglądają lepiej niż w rzeczywistości.

Wpuścił strzał w środek , dosyć łatwy do obrony.
Często zwykłe strzały w środkową część bramki wybija jakoś nieporadnie l, a statystyki nabija.
Słaba gra nogami gdzie trzyma piłkę wieczność, a na koniec wybija po autach.

Zerknij sobie tylko na skrót z ostatniego spotkania i na strzały jakie bronił.

Po obejrzeniu zadaj sobie pytanie czy chciałbyś aby taki bramkarz stał u nas :sweat_smile:

W meczu pucharowym byłem pewny pogromu i nadal jestem pewny, że rozgromimy United. Przecież oni nie mają argumentów piłkarskich.

Kell
Bradley-Konate-Virgil-Robbo
Endo
Szobo-Mac
Salah-Nunez-Diaz

Liczę na co najmniej pięć bramek z naszej strony.